חברותא עולה לכנסת

ביום שני הקרוב, כ"ה בסיון תשע"ג, 3.6.2013, יגיעו נציגי 'חברותא' לכנס הגאווה במשכן הכנסת ויציגו את פועלה ותרומתה של חברותא

Z32__11בכנס, שיתמקד השנה בהתמודדות של מערכת החינוך עם גילויי הומופוביה ובחינוך לסובלנות כלפי הקהילה הגאה, התבקשו נציגי 'חברותא' לתאר את פועלה הרב של העמותה למען חינוך לסובלנות בחברה הדתית ומתן מענה למאות צעירים ומבוגרים כאחד.

בשנה האחרנה הרחיבה 'חברותא' את פעילות ההסברה שלה ע"י תליית שלטי חוצות, הידוק קשרים עם רבנים רבים, הפצת עלון במאות בתי-כנסת אורתודוכסיים בישראל ובשיח משמעותי עם מערכת החינוך הדתית ובראשם עם שר החינוך ח"כ הרב שי פירון. ע"י פעילות זו עוד הצלחנו להציב את דבר קיומם של הומואים דתיים בלב השיח של הציבורים הדתיים בישראל, הבאנו לשינויים מרחיקי לכת הן בתפיסות כלפי הומואים החיים בקרב החברה הדתית, והן ביחס כלפיהם. יותר ויותר מנהיגים דתיים, אנשי רוח, מחנכים וקהילות מודעים היום לנוכחותנו – הומואים דתיים, בקרב החברה, ומבינים שיש עוד הרבה מקום לשיפור מעמדנו בקהילות.

דניאל יונס, יו"ר 'חברותא': "חינוך לסובלנות וקבלת האחר בציבור הדתי מקרינה, מעצם טבעה, על כלל הציבור הישראלי ואף מתרחבת אל מעבר לגבולות ישראל. ההכרה בנו על-ידי מספר הולך וגדל של רבנים, שיתוף הפעולה עם מנהל החינוך הדתי בירושלים והזמנתנו למשכן הכנסת הינן רק עוד הוכחות למקומנו בשיח הישראלי וביכולתנו להשפיע על החברה הדתית בישראל ועל החברה הישראלית כולה".

שתפו את המאמר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *