חברותא עולה לכנסת

ביום שני הקרוב, כ"ה בסיון תשע"ג, 3.6.2013, יגיעו נציגי 'חברותא' לכנס הגאווה במשכן הכנסת ויציגו את פועלה ותרומתה של חברותא

Z32__11בכנס, שיתמקד השנה בהתמודדות של מערכת החינוך עם גילויי הומופוביה ובחינוך לסובלנות כלפי הקהילה הגאה, התבקשו נציגי 'חברותא' לתאר את פועלה הרב של העמותה למען חינוך לסובלנות בחברה הדתית ומתן מענה למאות צעירים ומבוגרים כאחד.

בשנה האחרנה הרחיבה 'חברותא' את פעילות ההסברה שלה ע"י תליית שלטי חוצות, הידוק קשרים עם רבנים רבים, הפצת עלון במאות בתי-כנסת אורתודוכסיים בישראל ובשיח משמעותי עם מערכת החינוך הדתית ובראשם עם שר החינוך ח"כ הרב שי פירון. ע"י פעילות זו עוד הצלחנו להציב את דבר קיומם של הומואים דתיים בלב השיח של הציבורים הדתיים בישראל, הבאנו לשינויים מרחיקי לכת הן בתפיסות כלפי הומואים החיים בקרב החברה הדתית, והן ביחס כלפיהם. יותר ויותר מנהיגים דתיים, אנשי רוח, מחנכים וקהילות מודעים היום לנוכחותנו – הומואים דתיים, בקרב החברה, ומבינים שיש עוד הרבה מקום לשיפור מעמדנו בקהילות.

דניאל יונס, יו"ר 'חברותא': "חינוך לסובלנות וקבלת האחר בציבור הדתי מקרינה, מעצם טבעה, על כלל הציבור הישראלי ואף מתרחבת אל מעבר לגבולות ישראל. ההכרה בנו על-ידי מספר הולך וגדל של רבנים, שיתוף הפעולה עם מנהל החינוך הדתי בירושלים והזמנתנו למשכן הכנסת הינן רק עוד הוכחות למקומנו בשיח הישראלי וביכולתנו להשפיע על החברה הדתית בישראל ועל החברה הישראלית כולה".

מה כל כך מעצבן אותם?

הפרסומת החדשה של דוריטוס מציגה את המובן מאליו – יש כל מיני סוגים של משפחות ולכל המשפחות מגיע להיות משפחות. האמירה הזו גררה אחריה סערה ברשת, קריאות לחרם והגדיל לעשות סגן ראש עיריית ירושלים שקבע שעל זה תלויה הבריאות הנפשית של הדורות הבאים.
בנקודה הזו אני מוכרח לשאול: מה כל כך מעצבן אותם? למה המציאות

קרא עוד »

אם מצעד הגאווה בתל אביב הוא חגיגה המונית של חופש, אצלנו זה מאבק קיומי ויומיומי.

בשנה שעברה, לקראת המצעד השני, העימות בין חושך לאור הגיע לסף פיצוץ. המשטרה, בעקבות איומים לפגוע במצעד, דרשה לשנות את התוואי ולהרחיק אותנו ככל שניתן מהגרעין התורני המאיים, כלומר מהרחוב שבו גדלתי ומלב היישוב שלי. בהתערבות בג"ץ, שלמרבה המזל עדיין קיים במדינה הזאת, חלחלה ההבנה שלא יעלה על הדעת שבזמן שמצעדי דגלים ואירועי דת מתקיימים במועצה בשפע, תיאסר צעדה למען הסובלנות. בסופו של דבר, למרות נהירה המונית ומרגשת של תומכים מכל קצוות הארץ, היו שם יותר שוטרים מצועדים.

קרא עוד »

שתפו את המאמר