חברותא מגיבה על המאמר שפורסם השבת בעולם קטן

חברותא מגיבה על המאמר שפורסם השבת (פרשת בראשית תשפ"ג) בעולם קטן
חברותא מגיבה על המאמר שפורסם השבת (פרשת בראשית תשפ"ג) בעולם קטן

פעם נוספת 'עולם קטן' מביך עצמו בחיפוש נואש אחר הנשק הבא למלחמה בלהט"בים. הפעם, בוחר העלון לקחת מאמר של חוקר מהאוניברסיטה הקתולית של אמריקה, כומר, שכל מחקריו אי פעם עוסקים בכמה להט"בים הם אנשים רעים. מחקרים קודמים שלו הוקעו כדמגוגיים: שנאת הלהט"ב הנוטפת מכתיבתו עולה בהרבה על המעט שאפשר להפיק מהנתונים, אם בכלל. בנוסף, הוא חבר בכמה ארגוני שנאת להט"ב בארה"ב. ראוי היה לתת איזשהו גילוי נאות בנושא, אבל נאותות אינה דרכו ממילא. חבל שגם "עולם קטן" בחר שלא לעשות זאת.
אבל לא ב"אד הומינם" אנו עוסקים. מאמר ארוך עוד יפורסם בחברותא על כל הבעיות ב'מחקר, זה, אולם נסב את תשומת לב הקוראות והקוראים לטעות גדולה בעולם קטן- לא מדובר בכ-1500 מטופלי המרה שנבדקו, אלא בב-1500 להט"בים, ללא קשר אם עברו או לא עברו המרה. רק 7% עברו המרה. אז על זה מבוססת ההשוואה? משונה. בנוסף, מדובר רק, אם בכלל, בנסיון להפריך את הטענה לגבי מי שחוו אובדנות בשלב אחד בחייהם, ולא שחוו אותו כמשהו מתמשך. שם הקורלציה די חד משמעית.
אץ לו רץ לו הכתב להסיק מסקנה שלא עולה גם מהנתונים במאמר אותו הוא מתיימר לסקר- שהאובדנות גרמה למטופלים לפנות להמרה ולא להיפך. הדמיון המונחה שנאת להט"ב הוא האג'נדה האמיתית, של עולם קטן ושל ה'חוקר'. האג'נדה שלנו ושל המרכז למאבק בהמרה הוא חיים,שלנו, ניצולי ההמרה.

אנחנו מספרים על כל המחקרים, בעיקר על העשרות מהם אתם מתעלמים. אנחנו אומרים את האמת, שמשרתת את האג'נדה הפשוטה שלנו – אנחנו מעוניינים לחיות חיים טובים.

התעלמות מכך שכל המרגליות האלה יוצאות תמיד מכיוון אחד, מאוד שמרני, לא תעזור. את חוות הדעת המקצועיות של כל אנשי הטיפול, עשרות המאמרים והמחקרי האחרים, והעדויות האנושיות שלנו ושל חברינו, לא תצליחו למחוק.

את האקרובטיקה הסטטיסטית והרטוריקה הפסבדו מדעית והפסבדו ליברלית כבר ראינו לא מעט. אין בהן אמת. שחררו מהאובססיה אלינו.

יציאת מצרים הפרטית שלי

עכשיו כשפסח נגמר אני יכול להגיד שעשיתי יציאת מצרים פרטית משלי. ניקיתי כל פיסת חמץ מהלב, ואני מוכן לשלב הבא. לכל חג ביהדות יש סימן משלו, משהו ללמוד ממנו. הפסח הזה, בערב חג שני של פסח, רגע לפני קריעת ים סוף, ישבנו- עידן, הבנזוג שלי, רועי- חבר שהוא יאחתי על מלא ואני- ויצאנו ביחד ממצרים, כל אחד משלו וכולנו יחדיו.

קרא עוד »

כמה ממכם בעד דברים רעים?

כלומר, לא דברים שנויים במחלוקת, פשוט דברים רעים. התשובה, אני מקווה בכל אופן, היא אף אחד, אף אחד לא בעד מה שרע וכולנו מנסים לצדד בטוב. ובכן, ניתן להסיק מכאן שלהיות בעד מה שטוב ולהתנגד לרע זה דבר משותף (כמעט) לכל האנושות – ולכן זה לא אומר הרבה. אני מציע לעשות את אותו התרגיל עם הומופובים. כמה ממכם בעד טיפולי המרה?

קרא עוד »

שתפו את המאמר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *