חיפוש
My WordPress Page קו הקשב פתוח עכשיו
חיפוש

חברותא במשרד הכלכלה והתעשייה!

הבוקר, משרד הכלכלה והתעשייה ציינו את 'יום הגאווה' והשנה בסימן: "יציאה מהארון – התמודדות עם עצמי ועם הקהילה הדתית".

המפגש התמקד בסוגיית היציאה מהארון, בהתמודדות האישית ובהתמודדות בתוך הקהילה הדתית, במהלכו שיתפו שני חברי וחברות הקהילה הדתית הגאה בחוויותיהם האישיות בתהליך היציאה מהארון – ד"ר רבקה רוזנר, חברת "בת קול" ומחברת הספר "בבת אחת", ושי ברמסון, יו"ר "חברותא-הומואים דתיים". סיפוריהם המרתקים של רוזנר וברמסון היו מעוררי השראה ונוגעים ללב עובדי ועובדות המשרד שנכחו באירוע.

שרת הכלכלה והתעשייה, האלופה (במיל') אורנה ברביבאי ציינה: "שוויון איננו פריווילגיה! הוא צורך קיומי. חברה מתוקנת לא יכולה לקדם מדיניות והחלטות שמתבססות על דעות קדומות. אנחנו כחברה צריכים להיות מסוגלים להכיל ולאפשר לכל אדם לחיות את חייו, ואין כל סיבה שנפריע לאנשים לבחור לחיות כפי שהם רוצים. אנחנו עדין רחוקים מאוד מהרצוי בתחום החקיקה ויש עוד הרבה עשייה לפנינו. העובדה שמשרד הכלכלה והתעשייה מקיים כזה אירוע הוא לא טריוויאלי בכלל, ואני גאה להיות חלק ממפגש שכזה".

#דוברותא | Rivka Rosner Shiloni Shay Bramson | משרד הכלכלה והתעשייה

אם מצעד הגאווה בתל אביב הוא חגיגה המונית של חופש, אצלנו זה מאבק קיומי ויומיומי.

בשנה שעברה, לקראת המצעד השני, העימות בין חושך לאור הגיע לסף פיצוץ. המשטרה, בעקבות איומים לפגוע במצעד, דרשה לשנות את התוואי ולהרחיק אותנו ככל שניתן מהגרעין התורני המאיים, כלומר מהרחוב שבו גדלתי ומלב היישוב שלי. בהתערבות בג"ץ, שלמרבה המזל עדיין קיים במדינה הזאת, חלחלה ההבנה שלא יעלה על הדעת שבזמן שמצעדי דגלים ואירועי דת מתקיימים במועצה בשפע, תיאסר צעדה למען הסובלנות. בסופו של דבר, למרות נהירה המונית ומרגשת של תומכים מכל קצוות הארץ, היו שם יותר שוטרים מצועדים.

קרא עוד »

היום ישבתי במונית של אבא שלי ובכיתי.

אבא שלי הביט בי דרך המראה הקטנה שתלויה במונית שלו, וראיתי לו את זה בעיינים. ראיתי שכאב לו לספר לי על ההוא שקרא לו הומו וירק. חשבתי על זה, מה זה בשביל אבא לילד הומו לשמוע אדם מבוגר אחר מקלל אותו, תוך כדי יריקה, וקורא לו ״יא הומו״

קרא עוד »

אלה הם ימים קשים לעם שלנו

ונניח לרגע שיש אמת בדבר, ואכן לא מדובר בשנאה. אותם נבחרי ציבור חייבים לזכור שלמילים יש כח. מה אמור לחשוב נער חמום מוח בן 18 כשהוא יושב בבית ומתלבט אם לצאת לרחוב עם לום ולצוד הומואים

קרא עוד »

שתפו את המאמר