חיפוש
My WordPress Page קו הקשב פתוח עכשיו
חיפוש

חברותא במשלחת בארה"ב

שי ברמסון, Shay Bramson יו"ר חברותא, מסכם את המשלחת בה השתתף

שי ברמסון, Shay Bramson יו"ר חברותא, מסכם את המשלחת בה השתתף:לפני כשבועיים שבתי ממשלחת ראשי הארגונים הגאים בישראל לארהב, שאורגנה ע"י ארגון A Wider Bridge. פגשנו המון נשים ואנשים, פעילות ופעילים, מארגונים קהילתיים מדהימים, שוותיקים מאיתנו בעשרות שנים ויש לנו המון מה ללמוד מהם. ביקרנו במוקדי הכוח בארה"ב, בוושינגטון הבירה, ולמדנו איך הקהילה הגאה מקדמת עצמה בנחישות.מול כולם, סיפרתי על ההתקדמויות שלנו בחזית המאבק בהמרה ועל גיבוש הזהויות, הדתית והלהט"בית, בקהילה חזקה וגאה.היה לי כיף מאוד עם שותפיי מהארגונים האחרים, בקהילה שאני מתנדב בה כבר 15 שנים. החווייה היתה משמעותית, מלמדת ומרגשת.ארגון A Wider Bridge, כפי ששמו מרמז, מארגן משלחות מארה"ב לישראל, ולעיתים גם בכיוון ההפוך, כדי לחזק את הקשר בין הקהילות הגאות – כאן ושם, היהודית בפרט והאמריקאית בכלל. הארגון הוא גם תורם ותיק לחברותא. תודה רבה לארגון A Wider Bridge על משלחת משמעותית כל כך!

שמעתי אדם שבטוח ויודע שהאמת אצלו

היום צפיתי בראיון של הרב ארלה הראל מול הרב גיא אלאלוף, שמעתי אדם שבטוח ויודע שהאמת אצלו, שהדיעה שלו, לטענתו, היא קונצזנוס בקהילה הדתית, שהעובדות שלו מוחלטות ולא ניתן מקום לספק, אז לגבי זה אין לי מה לומר כי אני בעצמי לא מכיר את פרטי עדותו – על כל אלה שהצליחו להשתנות, על ההומו הדתי שטוען שהוא נשמר מכל חוויה מינית, על אותו פסיכולוג שהחליט להתעלם מעדות החברים שהוא הביא לו, אני לא אטען שהוא טועה או מטעה, אני לא אטען לחוסר אמינות עדותו, אבל העמדה הבוטחת הזאת שהאמת אצלו שהוא יודע למסור את רצון ה בצורה פשוטה היא בעצמה מעידה על עובדותיו, על דיעותיו ועל גאוותו שמסנוורת אותו.

קרא עוד »

מאז שאני זוכר את עצמי, היה לי יותר נוח לכתוב ביד שמאל

מאז שאני זוכר את עצמי, היה לי יותר נוח לכתוב ביד שמאל. זה אף פעם לא היה עניין גדול מבחינתי, פשוט בגיל מסוים הבנתי שקוראים לזה להיות שמאלי, ושרוב בני האדם משתמשים ביד ימין.

קרא עוד »

שתפו את המאמר