חברותא במשלחת בארה"ב

שי ברמסון, Shay Bramson יו"ר חברותא, מסכם את המשלחת בה השתתף

שי ברמסון, Shay Bramson יו"ר חברותא, מסכם את המשלחת בה השתתף:לפני כשבועיים שבתי ממשלחת ראשי הארגונים הגאים בישראל לארהב, שאורגנה ע"י ארגון A Wider Bridge. פגשנו המון נשים ואנשים, פעילות ופעילים, מארגונים קהילתיים מדהימים, שוותיקים מאיתנו בעשרות שנים ויש לנו המון מה ללמוד מהם. ביקרנו במוקדי הכוח בארה"ב, בוושינגטון הבירה, ולמדנו איך הקהילה הגאה מקדמת עצמה בנחישות.מול כולם, סיפרתי על ההתקדמויות שלנו בחזית המאבק בהמרה ועל גיבוש הזהויות, הדתית והלהט"בית, בקהילה חזקה וגאה.היה לי כיף מאוד עם שותפיי מהארגונים האחרים, בקהילה שאני מתנדב בה כבר 15 שנים. החווייה היתה משמעותית, מלמדת ומרגשת.ארגון A Wider Bridge, כפי ששמו מרמז, מארגן משלחות מארה"ב לישראל, ולעיתים גם בכיוון ההפוך, כדי לחזק את הקשר בין הקהילות הגאות – כאן ושם, היהודית בפרט והאמריקאית בכלל. הארגון הוא גם תורם ותיק לחברותא. תודה רבה לארגון A Wider Bridge על משלחת משמעותית כל כך!

מה זאת אהבה?

יש משהו ברגש הזה שלא ניתן להגדרה. משהו מסתורי, ממגנט, לא חד משמעי. הוא תופס צורה, משתנה, מתעצב לאורך הזמן והחיים, לובש מראות וצבעים שונים.
אבל יותר מהכל, הוא תמיד שם.

קרא עוד »

זו הבשורה?

גדלתי על ברכי הציונות הדתית. אני מאמין גדול בערכיה, משוכנע שיש שם אמת גדולה, רחבה ומאירה. יש שם חיבור מפרה בין תורה וחיים, בין חומר ורוח, בין ערכי הנצח להוויה המתחדשת.

קרא עוד »

שתפו את המאמר