חיפוש
My WordPress Page קו הקשב פתוח עכשיו
חיפוש

חברותא בהצגה “חפץ לב”

ההצגה הייתה מרגשת ואינטימית! כמה כיף לקבל כאלה ביקורות ולמצוא תוכן מתאים שהופך להיות חלק מאירועי תרבותא.

בשבוע שעבר כולנו בחברותא הגענו יחד לצפות בהצגה “חפץ לב” בשיתוף עם תיאטרון הסמטה והמרכז למאבק בהמרה. המחזה מתאר סטודנט דתי בבריטניה, שנאלץ לעבור “טיפולי” המרה.

במהלך ההצגה מוצגים עדויות קשות ומתלתלות מתוך קיר העדויות של המרכז למאבק בהמרה.

ההצגה הייתה מרגשת ואינטימית! כמה כיף לקבל כאלה ביקורות ולמצוא תוכן מתאים שהופך להיות חלק מאירועי תרבותא.

לאחר ההצגה התקיים פאנל עוצמתי! בהנחיית שי ברמסון, יו”ר חברותא, ובהשתתפות השחקנים אלון קטן, אמיתי קדר, אסף פינקלשטיין, כוכב הרשת אבישי אדלר ושי שיוביץ, שניהם שורדי ״טיפולי״ המרה ואריה אלדר, במאי ההצגה. הפאנל עסק במאבק ב״טיפולי״ המרה והשפעותיהם הנפשיות והחברתית וכיצד עלינו להיזהר ולהזהיר את הסביבה הפרקטיקות ההמרה.

היה מעניין מעשיר ומרגש כאחד.

אלוהים לא נמצא במקום שיש בו שנאה

הייתי צריך לבחור בין לקבל את הבן שלי ולאהוב אותו, לבין להתנכר לו. לזרוק אותו בגלל מי? בגלל אלוהים? אלוהים לא נמצא במקום שיש בו שנאה״.

קרא עוד »

אני זוכר את זה, שהוא הביט בי ואמר ש״זה לא אמיתי ורק מחשבות שווא ואי אפשר באמת לאהוב בנים, אתה לא רוצה למות לבד״.

אני זוכר את היום הזה טוב מאוד, כי הוא שרט לי את הלב. זוכר איך אבא שלי אסף אותי אחרי זה עם המונית שלו, ואיך נכנסתי וישבתי במושב האחורי כאילו הייתי לקוח זר, ורציתי שהוא ישאל אותי מי כיבה לי את הלב, איך היה אצל הרב, אבל אבא לא שאל.

קרא עוד »

"השיח הזה חורץ דיני נפשות" קבעתי, "אתם לא חייבים לחשוב כמוני בנושא אבל גם לא חייבים להשתמש בשפה הזו כדי להתנהל מולו", סיכמתי.

ואני? אני לא מנסה "לקבור את האומללים בנטיות" אני הוא שמנסה לעזור לאותם אנשים שלא לשקוע בדיכאון וללכת לאיבוד בו, אני וחבריי הם אלו שמנסים להציל מטביעה חיי אדם בזמן שאנשים אחרים דוחפים את הראש שלהם חזרה אל מתחת למים, אני וחבריי וכל הקהילה הלהט"בית הם האנשים הטובים שנמצאים באמצע הדרך, וכמו עם היועץ מהישיבה, לא מנסים לחנך לערכים שונים – אלא להציע נווה מדבר, למי שבעזרת עשרות מאמרים ומאות קללות במסדרון, נשלח חסר כל למסע במדבר.

קרא עוד »

שתפו את המאמר