כ״ח בסיון ה׳תשפ״ב (27 בJune 2022)

"חבל שלא הצלחת להתאבד."

"חבל שלא הצלחת להתאבד."

אלו המילים האחרונות שאבא שלי אמר לי מאז שיצאתי בפניו מהארון בתור טרנסית. את אותו הלילה לא העברתי בבית.

לפני פחות מחודשיים, עולמי קרס. כל הסטטוסים שהיו לי, השתנו לחלוטין. אני כבר לא בחור ישיבה, אני ללא בית. המשפחה לעולם לא תהיה מה שהייתה בשבילי. אני עדיין מנסה לעכל את העובדה שאני צריכה להתחיל ולבנות את החיים שלי מאפס.

יש בי יותר מדי אשמה, אשמה שקיבלתי מהסביבה שבה גדלתי. אני חווה טרנספוביה בכל יום שעובר. אנשים שאומרים לי שאני אמורה להרגיש אשמה, ולהתבייש. בין אם זה מאנשים שאומרים לי שהם מתנגדים לעצם קיומי, ובין אם זה המבטים המצמררים כשאני עוברת ברחוב. אנשים מקפידים להזכיר לי שאני לא לגיטימית. שאני חייזר. שאני מסכנה. דברים כאלו קורים ב2022. אתמול קרו, היום קורים ומחר יקרו.

דברים כאלו היו גורמים לי להתבייש בעצמי. לקבור את הראש בכרית, במשך ימים.

ואז מגיע חודש הגאווה, החודש שבו הסביבה והאנשים מזכירים לי שאני לא מפלצת. אני לא חטא. אני בת אדם. מצעד הגאווה מזכיר לי שאיני צריכה להתבייש בשום מחיר על מי שאני. אני צריכה לחגוג את הקיום שלי. להביט במראה ולחייך. להבין את העוצמה שבי.

לא הייתי יוצאת מהארון לולא ידעתי שיש לי אנשים וקהילה שאיתי. השנה, אצעד במצעד. אהיה חלק מהקהילה שלי, ואגיד לאנשים שעוד בארון – אתם לא לבד. לעולם.

אני לא מתביישת בעצמי. בצחוק שלי. בחיוך שלי. אני אישה טרנסית. ואני טרנסית גאה. גאה. גאה.

חודש גאווה במיוחד

סדרת ארון הקודש

"ארון הקודש”
היא סדרת רשת דוקומנטרית שיצרה הבמאית וחברת הקהילה מורן נקר, על להט”בים דתיים שתעלה בתאגיד השידור הציבורי “כאן”. כל פרק מתמקד בדמות, זוג או משפחה בשלב אחר בחיים. הקרנת הסדרה מביאה תיעוד אינטימי של אנשים המתמודדים עם המפגש בין נטיה מינית וזהות מגדרית ובין אמונה ואורח חיים דתי, דרך רגעים משמעותיים וטקסים דתיים, משפחתיים וזוגיים.

קרא עוד »

עֵת לַחֲשׁוֹת וְעֵת לְדַבֵּר

עֵת לַחֲשׁוֹת וְעֵת לְדַבֵּר, ואיננו מסוגלים עוד לחשות. מחזיקנא טיבותא לרב בני לאו שנענה לדברי הרב יובל שרלו וכתב הצעה לחיי משפחה להט"ב בקהילה הדתית (קישור בתגובה הראשונה), ונגע בנקודות רבות ומגוונות. אחרי שהנושא צף מול תלמידים שלי, באתי להגיב לחלק מדבריו, ולהשלים בחלק ממה שנראה בעיני. אשמח לתגובות.

קרא עוד »

מַה טֹּבוּ אֹהָלֶיךָ יַעֲקֹב מִשְׁכְּנֹתֶיךָ יִשְׂרָאֵל

א"מ;ל"ק: תלמידי ישיבות נדרשו לחלוק מגורים עם חייל בעל הרכב כרומוזומלי שונה משלהם, באופן שאין בו שום בעיה הלכתית. וייאנחו החיילים מן הטרלול הפרוגרסיבי, ותעל שוועתם אליי, והנה באתי בדברים האלה.

קרא עוד »

"חבל שלא הצלחת להתאבד."

"חבל שלא הצלחת להתאבד."
אלו המילים האחרונות שאבא שלי אמר לי מאז שיצאתי בפניו מהארון בתור טרנסית. את אותו הלילה לא העברתי בבית.

קרא עוד »

שתפו את המאמר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.