חיפוש
My WordPress Page קו הקשב פתוח עכשיו
חיפוש

זקני התשמעני?

זיו יעקב מולד
בן 17, גר במודיעין, לומד בתיכון המשלב ”יחד“ במודיעין אחרי ארבע שנים בישיבה תיכונית, תלמיד במגמת האמנות טריפתיכון במוזיאון ישראל. יוצר וכותב, פועל בקבוצות הדתיות באיגי ופעיל חברתי.


בִּקְצֵה שָׂדֶה הִנְנִי
נוֹשֵׂא עֵינַי כּוֹכָבָה
אַבְרָהָם אַבְרָהָם עֲנֵנִי
וְעֵינֶיךָ אַיְּכֶן בְּמֶרְחָבָהּ?

לַיְלָה חוֹלֵה יָרֵחַ
וַאֲנִי בְּמֵאָה שְׁעָרִים
אֶחָד אֶחָד אוֹתָם פּוֹתֵחַ
וּמִמְּךָ נִשְׁאֲרוּ רַק שְׁיָרִים.

סְלַח נָא לְזַרְעֲךָ
כִּי אֵין מָנוֹס
תְּפִלָּה לְךָ נִשְׁלְחָה
וּמִלּוֹתַי בְּלִבְּךָ כְּנֹס.

לע“נ רבי אברהם חיים נאה.

להורדת החוברת המלאה לחץ כאן

יום הבחירות

מה יעשה אדם הרוצה לרסן את מערכת המשפט, להעלות את המיסוי על עשירים, להנהיג את שיטת השוברים במערכת החינוך, לתת לכל אדם תחת שלטון ישראל זכות הצבעה לפרלמנט, אך למסד בחוק את זהותה התרבותית היהודית העברית של המדינה, כך שהיא תתמוך כלכלית במוסדות תרבותיים תורניים בלי קשר לחלקם באוכלוסייה של יהודים שומרי מצוות? היש לאדם כזה מפלגה להצביע לה? בעייתו שלו ובעייתו של הלהט"ב הדתי אינן שונות מבחינה פוליטית כלל וכלל

קרא עוד »

אין זה מקומם של יהודים

לפני מאתיים שנה, כאשר בקייב הלכה אדל לבית הספר וסיימה לאכול את ארוחתה, היא מלמלה בשפתיה את ברכת המזון. כאשר שמעו על כך הבנות האחרות הלשינו עליה למורה כי היא יהודיה ומשכו אותה משערה. לפני אלף שנה, כאשר יוסף הלך בשווקים שבפס, לקחו ממנו כמה בחורים את ספריו וזרקו אותם לבאר רק משום ש"אין זה מקומם של יהודים".

קרא עוד »

עֵת לַחֲשׁוֹת וְעֵת לְדַבֵּר

עֵת לַחֲשׁוֹת וְעֵת לְדַבֵּר, ואיננו מסוגלים עוד לחשות. מחזיקנא טיבותא לרב בני לאו שנענה לדברי הרב יובל שרלו וכתב הצעה לחיי משפחה להט"ב בקהילה הדתית (קישור בתגובה הראשונה), ונגע בנקודות רבות ומגוונות. אחרי שהנושא צף מול תלמידים שלי, באתי להגיב לחלק מדבריו, ולהשלים בחלק ממה שנראה בעיני. אשמח לתגובות.

קרא עוד »

שתפו את המאמר