וְאֶל אִשָּׁה תְּשׁוּקָתָהּ

ורד שם-טוב
ילידת 1974, מתגוררת ברעננה עם בן זוגה ושתי בנותיה, סטודנטית לתואר ראשון במדעי הרוח באוניברסיטה הפתוחה, בוגרת סדנאות הכתיבה של הסופרת והמשוררת איריס אליה-כהן.בְּרֵאשִׁית הָיְתָה חָוָה.
וְיַרְא אֱלוֹהִים כִּי טוֹבָה הִיא
וְיִטְמֹן בָּאֲדָמָה טִפַּת דָּם מֵרַחֲמָהּ
וּתְנַשֵּׁב הָרוּחַ
וַיֵּרְדוּ הַמַּיִם
וְתָאִיר הַלְּבָנָה
עִם טַל הַבֹּקֶר תִּפְרַח רְעוּתָהּ
עַיִן בְּעַיִן יַבִּיטוּ הַשְּׁתַּיִם
בִּשְׁתִיקָה נִבְרְאָה אַהֲבָה

להורדת החוברת המלאה לחץ כאן

"דע שאתה חשוב בעולם הזה"

בפעם הראשונה שסיפרתי להורים שלי שאני טרנסג'נדר, אימא שלי קצת הייתה בשוק אבל אבא שלי הוא הראשון שקיבל. לצערי הרב אבא שלי כבר לא איתנו, והרגשתי מאוד בודד. מכאן התחיל הרצון שלי להתחזק בדת ובאמונה, באתי מבית חילוני אז להתחיל כזה תהליך לבד זה לא כל כך פשוט כמו שזה נראה. 

קרא עוד »

החלמה מחורבן

ככל שאנשים נמצאים במצב נפשי גרוע יותר, עמידותם ללחצים פוחתת. כשאנשים מדוכאים או סובלים מטראומה ומחרדה – קשה להם יותר להכיל חוסר הסכמה ודעות מגוונות

קרא עוד »

אלוהים לא נמצא במקום שיש בו שנאה

הייתי צריך לבחור בין לקבל את הבן שלי ולאהוב אותו, לבין להתנכר לו. לזרוק אותו בגלל מי? בגלל אלוהים? אלוהים לא נמצא במקום שיש בו שנאה״.

קרא עוד »

מצעד הגאווה בירושלים הוא לגיטימי כי ככה.

לפעמים ההסברה הכי טובה היא פשוט לא להסביר. אף אחד מעולם לא נדרש להסביר למה הוא הולך לקולנוע בציבור ולמה הוא אוכל פלאפל לצהריים בציבור כי אלה דברים יום יומיים שזכותו של כל אחד לעשות. גם ללכת ברחוב זה דבר יום יומי שזכותנו לעשות. ופעם בשנה אנחנו בוחרות לעשות את זה כולנו ביחד. ככה כיף לנו. ואם זה בא לך רע, אז מזל שאתה סתם בן אדם רגיל כמו כל אחד אחר ואף אחד לא מבקש את רשותך לצאת מהבית.

קרא עוד »

שתפו את המאמר