לעדכונים על פעילויות ואירועים:

התשובה שלי

השנה וחצי האחרונות לא היו פשוטות עבורי. עשיתי שינויים גדולים בחיי והפכתי מאיש הנשוי לאשה לאדם המבצע החלטה ובוחר לראשונה בחייו לחיות.

התחתנתי כי צריך, כי זו הייתה הדרך היחידה שראיתי ושהראו לי. אולם לאחר שש שנים בהן אני ואשתי אילצנו את עצמנו להיות ולחיות על-פי הנורמות של החברה הדתית, הבנו שמשהו פה לא נכון. פרקנו את כבלי הנישואין שלנו וחזרנו להיות ידידי נפש, כמו שהיינו אמורים להיות מבראשית. כמו שהיינו אמורים להיות אלולא נהר המוסכמות הגועש סחף אותנו הרחק מעצמנו.

ר' נחמן כתב שלעתיד לבוא יתבטל היצר הרע משום שאז אף אחד כבר לא ישקר, וכדבריו: "מֵרוּחַ פִּיו שֶׁל הַשַּׁקְּרָן נַעֲשָׂה הַיֵּצֶר הָרָע, וּכְשֶׁיָּבוֹא מָשִׁיחַ אָז לא יִהְיֶה שֶּׁקֶר, וּבִשְׁבִיל זֶה לא יִהְיֶה יֵצֶר הָרָע בָּעוֹלָם" (ספר המידות. אות אמת, סימן ח). בפעם הראשונה פקחתי את עיניי והבטתי נכוחה על המציאות כפי שהיא. עזבתי את עבודת האלילים הזו שקוראים לה פחד. פחד מהסביבה, פחד ממה שיגידו וממה שיקרה אם ידעו עליי ואם אעיז להיות מי שאני באמת. עזבתי את עוון ההתכחשות העצמית הקשה מנשוא.

"דַּע כִּי תְּשׁוּבָה הִיא לְהָשִׁיב הַדָּבָר לַמָּקוֹם שֶׁנִּטַּל מִשָּׁם בְּחִינַת זַרְקָא, דְּהַיְנוּ לְהָשִׁיב וּלְהַחֲזִיר הַדָּבָר לְשָׁרְשׁוֹ" (ליקוטי מוהר"ן א', תורה ל"ה).

תשובה פירושה לשוב חזרה למקום האמיתי שלך. לראשונה בחיי יצאתי לדרך.

פורסם בעלון ריש גלי שיצא לאור ע"י חברותא ביום הכיפורים תשע"ב.

לקריאת העלון המלא לחץ כאן.

how much carbs to cut to lose weight, how much weight do you lose until i notices, weight loss gym workout plan, xndo weight loss reviews, cheap but effective fast weight loss pills, is coffee a good appetite suppressant myproana, keto red cabbage recipes, american weight loss center pasadena ca, what type of bread is the best for weight loss, weight loss surgery phoenix az, how to lose weight with hashimoto thyroid, florence weight loss center, how long to see results from weight loss, how much weight loss 1000 calories, how much does lose weight rochester cost, extreme weight loss pills with ephedra, how much do you drink apple cider vinegar for weight loss, other than cancer what would cause someone to lose weight fast, best medical marijuana for appetite suppressant, weight loss with breast cancer, best long term weight loss plan, best juice diet to lose weight fast, keto diet recipes list, how to get my willpower back to lose weight, most effective supplement for weight loss, cabbage and ground beef keto recipes, diet pills with hydrocodone, walking everyday to lose weight, emerald laboratories weight loss health reviews, in the last scene of fat pig tom insists that helen get weight loss surgery, best steroid to lose weight fast, how to design a corporate weight loss challenge, belly fat burning pills at cvs, fast weight loss diet pill, wrestling weight loss, adipex without prescription, diet pills frrom china, body wrapping weight loss cream, redux medication, women weight loss camp, does wheatgrass help lose weight, weight plans, herbs that decrease appetite, copd patients experience significant weight loss, iapam hcg weight loss,

בחור בן 18-19, שהולך לטיפול "מקצועי" ו"מבטיח", תרתיי משמע, שנותן תחושה של עוצמה, ביטחון, כמו טריפ מופלא על קוקאין משובח במיוחד הנארז בתוך מעטפת של מציאות אפשרית וחוקית לחלוטין… יש יותר מזה?!

אחד הדברים שאפיינו את הטיפול זה הדגש על כך שניתן לשנות דברים- הנטייה הזאת היא נרכשת ואיננה מולדת, נאמר, ולכן אין שום בעיה לשנות את זה. המפתח הוא בי וזה תלוי רק ברצון שלי. עניין של בחירה.

קרא עוד »

סדנת כתיבה מונחית

לכתוב את מה שבפנים. את מה שלמדנו להשתיק ולהפנים. לא להדחיק, לא להחליק, אלא לחלוק את שעל הלב. שכבר למד לכאוב אך גם להתאהב.

קרא עוד »

ליין אוי גיי זמיר

מקוות שהתעוררתן חמודות מתוקות, כי אחרי המסיבה מוש מוש מוש שהיתה לנו קשה לקום!! אריאלה רשף המדהימה עלתה והרימה לנו את הרחבה, ו100 חברותות פיזזו אמש במועדון ה"אמור" בתל אביב, עד שהמנהל בא ואמר "רבותינו, הגיע זמן קריאת שמע של שחרית". אוי גיי זמיר 2 – הייתם מדהימים והיה מדהים! תודה שבאתם ונתראה במסיבה הבאה

קרא עוד »

סדרת ארון הקודש

"ארון הקודש”
היא סדרת רשת דוקומנטרית שיצרה הבמאית וחברת הקהילה מורן נקר, על להט”בים דתיים שתעלה בתאגיד השידור הציבורי “כאן”. כל פרק מתמקד בדמות, זוג או משפחה בשלב אחר בחיים. הקרנת הסדרה מביאה תיעוד אינטימי של אנשים המתמודדים עם המפגש בין נטיה מינית וזהות מגדרית ובין אמונה ואורח חיים דתי, דרך רגעים משמעותיים וטקסים דתיים, משפחתיים וזוגיים.

קרא עוד »

אני חושב שהמילה שחיפשת היא "קוויר"

הרב אברהם סתיו, אני חושב שהמילה שחיפשת בפתיחת דבריך היא קוויר (או אולי גיי באנגלית), אדם שהוא חריג מהציפיות הסיס-הטרו-נורמטיביות של החברה שלנו, ולא המילה הומו או הומוסקסאול. כשאנשים להט"בים מזדהים עם דמויות כמו בובספוג או אלזה "ומשייכים" אותן לקהילה הגאה הם לרוב לא מסווגים אותם מבחינת נטייה מינית או זהות מגדרית, אלא מצביעים על חוויה משותפת. בדרך כלל החוויה הזאת לא תהיה של אחת הזהויות הכלולות באותיות להטבא"ק+. זו פשוט חוויה כללית יותר, החוויה של שונות בתוך חברה שמניחה שכל בן נמשך לבת, שמבוגרת בשנות ה-30 שלה צריכה להתעניין בקשרים רומנטים, ושהחוויה המגדרית של כל אחד.ת היא או גבר או אשה. המילה היותר כוללנית לזהות השונה הזו היא המילה קוויר. הקושיה – איך ייתכן שלספוג או לכוכב ים תהיה נטייה מינית או זהות מגדרית שונה, רלוונטית כמו הקושיה איך ייתכן שבובספוג מדבר, שיש לו רישיון נהיגה, ושהוא לובש חולצה מכופתרת ועניבה.

קרא עוד »

שתפו את המאמר

תגובה אחת

  1. שלום חברים,

    התכתבתי איתכם בעבר אך לא הצלחתי להגיע למפגשים
    שערכתם מידי פעם כי אני לא נייד ואתם לא מגיעים תמיד לחיפה.ובכל זאת הייתי רוצה לשמור על קשר איתכם ויש
    לי חבר שגם מעונין להצטרף ורוצה לניסע יחד.
    אודה לכם מאוד אם תצרו איתי קשר ותודיעו לי מה מתחדש אצלכם היכן ומתי נפגשים.בתודה מראש עדי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.