התשובה שלי

במבט לאחור, ירדן רואה את הצעד הגדול שלקח כחלק מתהליך של תשובה * פורסם בעלון ריש גלי שיצא לאור ע"י חברותא ביום הכיפורים תשע"ב

השנה וחצי האחרונות לא היו פשוטות עבורי. עשיתי שינויים גדולים בחיי והפכתי מאיש הנשוי לאשה לאדם המבצע החלטה ובוחר לראשונה בחייו לחיות.

התחתנתי כי צריך, כי זו הייתה הדרך היחידה שראיתי ושהראו לי. אולם לאחר שש שנים בהן אני ואשתי אילצנו את עצמנו להיות ולחיות על-פי הנורמות של החברה הדתית, הבנו שמשהו פה לא נכון. פרקנו את כבלי הנישואין שלנו וחזרנו להיות ידידי נפש, כמו שהיינו אמורים להיות מבראשית. כמו שהיינו אמורים להיות אלולא נהר המוסכמות הגועש סחף אותנו הרחק מעצמנו.

ר' נחמן כתב שלעתיד לבוא יתבטל היצר הרע משום שאז אף אחד כבר לא ישקר, וכדבריו: "מֵרוּחַ פִּיו שֶׁל הַשַּׁקְּרָן נַעֲשָׂה הַיֵּצֶר הָרָע, וּכְשֶׁיָּבוֹא מָשִׁיחַ אָז לא יִהְיֶה שֶּׁקֶר, וּבִשְׁבִיל זֶה לא יִהְיֶה יֵצֶר הָרָע בָּעוֹלָם" (ספר המידות. אות אמת, סימן ח). בפעם הראשונה פקחתי את עיניי והבטתי נכוחה על המציאות כפי שהיא. עזבתי את עבודת האלילים הזו שקוראים לה פחד. פחד מהסביבה, פחד ממה שיגידו וממה שיקרה אם ידעו עליי ואם אעיז להיות מי שאני באמת. עזבתי את עוון ההתכחשות העצמית הקשה מנשוא.

"דַּע כִּי תְּשׁוּבָה הִיא לְהָשִׁיב הַדָּבָר לַמָּקוֹם שֶׁנִּטַּל מִשָּׁם בְּחִינַת זַרְקָא, דְּהַיְנוּ לְהָשִׁיב וּלְהַחֲזִיר הַדָּבָר לְשָׁרְשׁוֹ" (ליקוטי מוהר"ן א', תורה ל"ה).

תשובה פירושה לשוב חזרה למקום האמיתי שלך. לראשונה בחיי יצאתי לדרך.

פורסם בעלון ריש גלי שיצא לאור ע"י חברותא ביום הכיפורים תשע"ב.

לקריאת העלון המלא לחץ כאן.

how much carbs to cut to lose weight, how much weight do you lose until i notices, weight loss gym workout plan, xndo weight loss reviews, cheap but effective fast weight loss pills, is coffee a good appetite suppressant myproana, keto red cabbage recipes, american weight loss center pasadena ca, what type of bread is the best for weight loss, weight loss surgery phoenix az, how to lose weight with hashimoto thyroid, florence weight loss center, how long to see results from weight loss, how much weight loss 1000 calories, how much does lose weight rochester cost, extreme weight loss pills with ephedra, how much do you drink apple cider vinegar for weight loss, other than cancer what would cause someone to lose weight fast, best medical marijuana for appetite suppressant, weight loss with breast cancer, best long term weight loss plan, best juice diet to lose weight fast, keto diet recipes list, how to get my willpower back to lose weight, most effective supplement for weight loss, cabbage and ground beef keto recipes, diet pills with hydrocodone, walking everyday to lose weight, emerald laboratories weight loss health reviews, in the last scene of fat pig tom insists that helen get weight loss surgery, best steroid to lose weight fast, how to design a corporate weight loss challenge, belly fat burning pills at cvs, fast weight loss diet pill, wrestling weight loss, adipex without prescription, diet pills frrom china, body wrapping weight loss cream, redux medication, women weight loss camp, does wheatgrass help lose weight, weight plans, herbs that decrease appetite, copd patients experience significant weight loss, iapam hcg weight loss,

לא ניתנו תעניות לישראל כדי שנזכור בהן הצרות ונקונן על דם ישראל הנשפך כמים

והואיל וכבר פשט המנהג ואין בו איסור רק שטות, ויש בו רמז, לפיכך אני אומר שאם התפלל עם הציבור בתענית והרבו בזכרון הצרות – אל יפרוש מהן. אבל לכתחילה לא יתפלל עם מי שזוכרין הצרות ולא עושין תשובה.

קרא עוד »

החלומות שהיו לי התרסקו ומצאתי את עצמי בודד ושבור

אני לא מאשים, לא אותה ולא אותי. גם לא את הממסד הדתי, על אף שאם הדברים היו אחרת הרבה מאד כאב היה יכול להיחסך. אני רק מבקש שתאמינו. שתאמינו לה, שתאמינו לי. את המחיר שלי אני כבר שילמתי, אין לי מה לעשות עם זה ואין לי טעם להאשים את המציאות שהייתה יכולה להיות אחרת. אני רק מקווה שעוד אנשים לא יעברו בגיהינום הזה. אל תתנו לזה לקרות בקלות דעת ואל תטיפו מוסר ואידיאולוגיה לאלו שיישאו את כאבם לבדם.

קרא עוד »

הקללה הכי נפיצה בבית הספר

בימים אלו אני עובד בבית ספר ממלכתי דתי במרכז הארץ כתומך הוראה של כיתה ד', כשהכיתות מחולקות לקפסולות. מורה מן המניין באחת, ואני מעביר את אותו השיעור באחרת. מעמד-ביניים שהומצא לימי המגפה, הדועכת ב"ה.

קרא עוד »

עוד טור דעה טרנסופובי מפי אישה דתיה

בשבת האחרונה פרסמה שרון רוטר טור דעה על קרוב משפחה שלה (מצורף למטה, מוזמנים ומוזמנות לקרוא). כאיש מדע, ביולוג וגנטיקאי אני ממש מרגיש צורך לענות על הטיעונים שלה שמלאים בחוסר ידע ובהבנה בעניין.

קרא עוד »

שתפו את המאמר