חיפוש
My WordPress Page קו הקשב פתוח עכשיו
חיפוש

השבוע נזכרתי בערב שהתקיים לפני חמש שנים

בשבוע שעבר זכינו לקיים מפגש ושיח עמוק, מרתק ונוגע ללב עם הרב ד"ר בני לאו בעיר מודיעין, בנושא "עמו אנכי – הורים מלווים ילדים מהארון", למפגש הגיעו כ60 הורים דתיים , מקבוצות תהי"לה להורים דתיים, וילדיהם (הורים התומכים בהורים שילדיהם יצאו מהארון)

צפרירה ווקר


השבוע נזכרתי בערב שהתקיים לפני חמש שנים והוציא אותי לחופשי מגלות רוחנית ארוכה שנכפתה עלי. לאחר 7 שנים בארון נכנסנו בפעם הראשונה לחלוק את המסע שלנו עם אנשים נוספים והרגשתי שחזרתי הביתה.

אותו ערב היה במפגש שהתקיים בבית כנסת רמב"ן, עם הרב בני לאו והרבנית כרמית פיינטוך .

המחשה לכך נמצאת בשאלה שנשאלה מפי אחד ההורים במפגש האחרון שלנו בתה"לה:

ש. "אני מבין שקבלת הבן שלי היא בגדר "פיקוח נפש" אבל מה עם "פיקוח הנפש" שלי?"

בשבוע שעבר זכינו לקיים מפגש ושיח עמוק, מרתק ונוגע ללב עם הרב ד"ר בני לאו בעיר מודיעין, בנושא "עמו אנכי – הורים מלווים ילדים מהארון", למפגש הגיעו כ60 הורים דתיים , מקבוצות תהי"לה להורים דתיים, וילדיהם (הורים התומכים בהורים שילדיהם יצאו מהארון)

הרב ד"ר בני לאו נגע ברגישות, הזדהות ובאומץ לב, בנושאים המהווים כר למחלוקות ודיונים בקרב הקהילה הדתית. ניכר היה שהוא חוצב את הדברים מדם ליבו בכנות ובאותנטיות שיצאה מן הלב ונכנסה היישר ללבבות.

באנושיות, מתוך הקשבה עמוקה, הזדהות אומץ ויכולת גם להגיד שלפעמים אין ממש תשובה נכונה אבל שאנחנו בדרך..!

ההכרה בחשיבות של לקבל את עצמנו ואת בני המשפחה האחרים במקום בו אנחנו נמצאים, בסבלנות, ללא אחיזה.

מתוך יכולת מופלאה לעודד את ה'חזקים' גם להיות 'חלשים' …ולהיות גם בעמדת סימני שאלה ולא רק סימני קריאה!!

הכישרון לסייע לנו להכניס מים חיים ואנרגיות חיוביות לסדקים נסתרים וצרים במה שנדמה כחומות בצורות, בנו ובזולתנו ע"י דיבור פנים בפנים עיניים לעיניים, ובכך לאפשר תנועה וזרימה לחיי משמעות אושר ושמחה!

בערב זה ניתנה משמעות מחודשת למילים: "ממעמקים קראתיך יה"

ולו נזכה שאפילו הורה אחד קיבל "כלים" ו/או כיווני חשיבה יצירתית להתמודדות שלו ושל הילד/ה שלהם

ובכך הצלנו חיים פשוטו כמשמעו, דיינו!!!

תודה לאלי גור שמנחה איתי בקו את קבוצת "תהל"ה" במודיעין – על כל הדחיפה, הובלה וניהול היוזמה בכישרון רב, ועל ההשתתפות בכתיבת פוסט זה, ותודה לאפרת כהן ואשדי עו"סית ורכזת נוער להט"ב במודיעין על הסיוע בכל מה שנדרש.

מתוך שאלות שנשאלו:

אני מבין שקבלת הבן שלי היא "פיקוח נפש" אבל מה עם הנפש שלי?

התורה מתחילה, ממש בפרקים הראשונים, עם האמירה "לא טוב היות אדם לבדו". איך מיישמים את הרעיון הנשגב הזאת ללהט"בים? האם התורה דיברה גם אליהם?

התורה שבכתב מתפרשת הרי על ידי התורה שבע"פ, מה לתורה שבע"פ יש להגיד על התמודדויות כל כך קשות?…

לפרטים שאלות ומידע נוסף על הקבוצות להורים, מוזמנים לפנות אליי באישי

לקבוצה בצפון-

צפרירה: 0546476277

ולקבוצה במודיעין ניתן לפנות אליי או לשותפי בהנחיית הקבוצה אלי גור : 052-6130763

קו הקשב של תהל"ה 09-8855822

שמעתי אדם שבטוח ויודע שהאמת אצלו

היום צפיתי בראיון של הרב ארלה הראל מול הרב גיא אלאלוף, שמעתי אדם שבטוח ויודע שהאמת אצלו, שהדיעה שלו, לטענתו, היא קונצזנוס בקהילה הדתית, שהעובדות שלו מוחלטות ולא ניתן מקום לספק, אז לגבי זה אין לי מה לומר כי אני בעצמי לא מכיר את פרטי עדותו – על כל אלה שהצליחו להשתנות, על ההומו הדתי שטוען שהוא נשמר מכל חוויה מינית, על אותו פסיכולוג שהחליט להתעלם מעדות החברים שהוא הביא לו, אני לא אטען שהוא טועה או מטעה, אני לא אטען לחוסר אמינות עדותו, אבל העמדה הבוטחת הזאת שהאמת אצלו שהוא יודע למסור את רצון ה בצורה פשוטה היא בעצמה מעידה על עובדותיו, על דיעותיו ועל גאוותו שמסנוורת אותו.

קרא עוד »

יציאת מצרים הפרטית שלי

עכשיו כשפסח נגמר אני יכול להגיד שעשיתי יציאת מצרים פרטית משלי. ניקיתי כל פיסת חמץ מהלב, ואני מוכן לשלב הבא. לכל חג ביהדות יש סימן משלו, משהו ללמוד ממנו. הפסח הזה, בערב חג שני של פסח, רגע לפני קריעת ים סוף, ישבנו- עידן, הבנזוג שלי, רועי- חבר שהוא יאחתי על מלא ואני- ויצאנו ביחד ממצרים, כל אחד משלו וכולנו יחדיו.

קרא עוד »

שתפו את המאמר