חיפוש
My WordPress Page קו הקשב פתוח עכשיו
חיפוש

הרב אלקנה שרלו כיבד את "חיבורים" בנוכחותו והעביר לנו שיעור בקבלה עצמית יהודית אמיתית

איזו משמעות אדירה יש למפגש פנים אל פנים, כן וחשוף, שמתהלכים בו יחד בין דוק דמעות לבבת צחוק, בין רגעים כואבים לתקווה מיוחלת.

הרב אלקנה שרלו כיבד את "חיבורים" בנוכחותו והעביר לנו שיעור בקבלה עצמית יהודית אמיתית.

הרב אלקנה שרלו משתף: "בליל חמישי האחרון ברמת-גן זכיתי להפגש, ללמוד ולשוחח עם קבוצה גדולה ומרשימה של חבר'ה מהקהילה הגאה על הרצף הדתי וממגוון גילאים. הקבוצה נפגשת באופן קבוע ללימוד ולפעילות חברתית. הוזמנתי להגיע ונעניתי בשמחה והתרגשות.

שיתפתי במחשבות וחוויות מתוך היכרותי ופעילותי לשנות ולהיטיב את יחסה של הקהילה הדתית לחבריה וחברותיה, בניה ובנותיה הלהט"בים. סיפרתי על שיחות עם חבר'ה צעירים שיוצרים קשר בדר"כ באנונימיות ("רב קשב"), על הבנה ופרשנות של מקורות מהמסורת ועוד.

איזו משמעות אדירה יש למפגש פנים אל פנים, כן וחשוף, שמתהלכים בו יחד בין דוק דמעות לבבת צחוק, בין רגעים כואבים לתקווה מיוחלת.

יצאתי עם 2 משפטים משמעותיים שנאמרו לי במהלך המפגש –

1) "אתה מציל נפשות כפשוטו. איפה יכולתי להיות היום אם בגיל 14 היה לי רב שמבין אותי, שמלווה אותי, שמכיר בי, שמסייע לי".

צמרמורת.

2) בעקבות תגובה קצת חריפה שלי לאחד החברים הצעירים ששאל לדעתי על ציטוט משיעור קבלה ששמע מרב מוכר על ענייני גלגולים ופגמים וזוהמה שיש בלהט"בים – ואני כאמור הגבתי בחריפות נגד – אמר לי אחד המבוגרים: "אתה צריך להצטרף לבחור במסע שלו, בתחנה שהוא כרגע נמצא בה, גם אם אתה כבר כמה תחנות קדימה. להיות איתו במקום שלו ומשם להתקדם".

קיבלתי.

מודה על הזכות ומקווה לעוד".

הסיפור של נריה שמעון

"יצאתי מהארון עוד לפני שנפגשתי עם גבר, עוד לפני שהיה לי משהו עם מישהו… לא הרגשתי שום צורך לחכות לזוגיות או להתנסות. זאת פשוט הייתה ההרגשה שלי"

קרא עוד »

יציאת מצרים הפרטית שלי

עכשיו כשפסח נגמר אני יכול להגיד שעשיתי יציאת מצרים פרטית משלי. ניקיתי כל פיסת חמץ מהלב, ואני מוכן לשלב הבא. לכל חג ביהדות יש סימן משלו, משהו ללמוד ממנו. הפסח הזה, בערב חג שני של פסח, רגע לפני קריעת ים סוף, ישבנו- עידן, הבנזוג שלי, רועי- חבר שהוא יאחתי על מלא ואני- ויצאנו ביחד ממצרים, כל אחד משלו וכולנו יחדיו.

קרא עוד »

בחור בן 18-19, שהולך לטיפול "מקצועי" ו"מבטיח", תרתיי משמע, שנותן תחושה של עוצמה, ביטחון, כמו טריפ מופלא על קוקאין משובח במיוחד הנארז בתוך מעטפת של מציאות אפשרית וחוקית לחלוטין… יש יותר מזה?!

אחד הדברים שאפיינו את הטיפול זה הדגש על כך שניתן לשנות דברים- הנטייה הזאת היא נרכשת ואיננה מולדת, נאמר, ולכן אין שום בעיה לשנות את זה. המפתח הוא בי וזה תלוי רק ברצון שלי. עניין של בחירה.

קרא עוד »

במשך שישה שבועות כמהתי לילד

זו האמת הפריווילגיות שלי. בין הילד השלישי לרביעי עברתי לידה שקטה, כזו שהשאירה אותי ריקה וכמהה. שישה שבועות של חוסר גדול, של ריק. (לאחריהם תשעה חודשים מהולים בחרדה אבל זה כנראה לפוסט אחר)

קרא עוד »

כשהייתי בשיעור א', ישיבת מעלה גלבוע, חשבתי שמורכבות היא הדבר החשוב ביותר בעולם.

קשיים אישיים ודיסוננסים זהותיים נתפסו בעבורי כחובה דתית. חשבתי שעל מנת לא להפוך את הדתיות שלי לפלסטר ליברלי, אני חייב להמשיך לתפוס בדעות שצרמו והפריעו לי. לא רציתי "לפתור" את השאלה הלהט"בית או הפמיניסטית. פתרון היה בעבורי השטחה, רידוד של המורכבות הקיימת.

קרא עוד »

שתפו את המאמר