חיפוש
My WordPress Page קו הקשב פתוח עכשיו
חיפוש

הקשת הסרוגה ברמת גן מסכמת מפגש

השבוע בקשת רמת גן נפגשנו במשרדי חברותא והתחלנו את המערך הראשון שלנו כקבוצה, בנושא דת ולהט״ב

השבוע בקשת רמת גן נפגשנו במשרדי חברותא והתחלנו את המערך הראשון שלנו כקבוצה, בנושא דת ולהט״ב 🫂

אחרי סבב מה נשמע בו כל אחד גם סיפר על דמות מהתנ״ך שהיתה להט״בית בעיינו (או שהיה רוצה שתהיה 😜), התחלנו בפעילות.

פתחנו במשחק עם משפטים המייצגים חיים של דתיים, להט״בים ולהט״בים דתיים ובדקנו מי מחברי הקבוצה מתחבר לכל משפט. מדהים היה לגלות כמה משפטים משותפים לכל כך הרבה מאיתנו ולשמוע על הסיפורים מאחורי החיבור למשפטים.

לאחר מכן, פרשנו במעגל ערכים ומילים וביקשנו מהחברים לחלק אותם בין דת, להט״ב ומה שביניהם. היה יפה לראות את עבודת הצוות של הקבוצה וההחלטות המשותפות. לאחר החלוקה, ובעזרת המילים שפרשנו, העמקנו ושיתפנו בינינו מה מייצג בשבילנו דת, מה להט״ב, ומה להט״ביות דתית. לגמרי הרגשנו שאנחנו מבינים יותר טוב מה הוא המרחב בו אנו חיים אחרי המשימה והשיח.

בזכות המשימה גילינו לא מעט דברים משותפים בין שתי הישויות שהן ״דת״ ו״להט״ב״. היה מעניין להבין שרב הדומה על השונה, בין שתי ״התהומות״ הללו.

סיכמנו את הפעילות ואת השיח בדברים שאמרה מנכ״לית הבית הפתוח ״שרה קלה מאיר״, על החיבור בין להט״בים לדתיים.

יצאנו מפעילות בהרגשה שאמנם עוד דרך ארוכה לפנינו, אבל אנחנו לגמרי מוכנים לצלול למים העמוקים ולגעת בעוד נושאים ואספקטים בעולם הדת והלהט״ב 😇

עוד טור דעה טרנסופובי מפי אישה דתיה

בשבת האחרונה פרסמה שרון רוטר טור דעה על קרוב משפחה שלה (מצורף למטה, מוזמנים ומוזמנות לקרוא). כאיש מדע, ביולוג וגנטיקאי אני ממש מרגיש צורך לענות על הטיעונים שלה שמלאים בחוסר ידע ובהבנה בעניין.

קרא עוד »

סדרת ארון הקודש

"ארון הקודש”
היא סדרת רשת דוקומנטרית שיצרה הבמאית וחברת הקהילה מורן נקר, על להט”בים דתיים שתעלה בתאגיד השידור הציבורי “כאן”. כל פרק מתמקד בדמות, זוג או משפחה בשלב אחר בחיים. הקרנת הסדרה מביאה תיעוד אינטימי של אנשים המתמודדים עם המפגש בין נטיה מינית וזהות מגדרית ובין אמונה ואורח חיים דתי, דרך רגעים משמעותיים וטקסים דתיים, משפחתיים וזוגיים.

קרא עוד »

אנחנו צריכות להיראות

אנחנו קהילה חזקה שגדלה מיום ליום, ולא נופלת. אנחנו נהפוך את העולם שלנו ליותר טוב.
אנחנו ננצח.

קרא עוד »

הרודפים אותנו? שבו בפינה בבקשה, עם הפנים לקיר

יש המון המון שבח לומר, ואילו פי מלא דברי שבח אין אני מספיק להודות לכל מי שראוי להודות לו. בדין הייתי צריך לסיים בשבח, אבל לבי אינו מתיר לי. העוול שנעשה לי מצד אנשים הנסמכים על שירותיי ועל תרומתי פשוט קשה מנשוא.

קרא עוד »

שתפו את המאמר