חיפוש
My WordPress Page קו הקשב פתוח עכשיו
חיפוש

הקשת הסרוגה ברמת גן מסכמת מפגש

השבוע בקשת רמת גן נפגשנו במשרדי חברותא והתחלנו את המערך הראשון שלנו כקבוצה, בנושא דת ולהט״ב

השבוע בקשת רמת גן נפגשנו במשרדי חברותא והתחלנו את המערך הראשון שלנו כקבוצה, בנושא דת ולהט״ב 🫂

אחרי סבב מה נשמע בו כל אחד גם סיפר על דמות מהתנ״ך שהיתה להט״בית בעיינו (או שהיה רוצה שתהיה 😜), התחלנו בפעילות.

פתחנו במשחק עם משפטים המייצגים חיים של דתיים, להט״בים ולהט״בים דתיים ובדקנו מי מחברי הקבוצה מתחבר לכל משפט. מדהים היה לגלות כמה משפטים משותפים לכל כך הרבה מאיתנו ולשמוע על הסיפורים מאחורי החיבור למשפטים.

לאחר מכן, פרשנו במעגל ערכים ומילים וביקשנו מהחברים לחלק אותם בין דת, להט״ב ומה שביניהם. היה יפה לראות את עבודת הצוות של הקבוצה וההחלטות המשותפות. לאחר החלוקה, ובעזרת המילים שפרשנו, העמקנו ושיתפנו בינינו מה מייצג בשבילנו דת, מה להט״ב, ומה להט״ביות דתית. לגמרי הרגשנו שאנחנו מבינים יותר טוב מה הוא המרחב בו אנו חיים אחרי המשימה והשיח.

בזכות המשימה גילינו לא מעט דברים משותפים בין שתי הישויות שהן ״דת״ ו״להט״ב״. היה מעניין להבין שרב הדומה על השונה, בין שתי ״התהומות״ הללו.

סיכמנו את הפעילות ואת השיח בדברים שאמרה מנכ״לית הבית הפתוח ״שרה קלה מאיר״, על החיבור בין להט״בים לדתיים.

יצאנו מפעילות בהרגשה שאמנם עוד דרך ארוכה לפנינו, אבל אנחנו לגמרי מוכנים לצלול למים העמוקים ולגעת בעוד נושאים ואספקטים בעולם הדת והלהט״ב 😇

היום יום אחד לעמי.

הוא כתב פוסטים בספירת העומר, על ההיסטוריה היהודית, הגאה והאישית שלו. היום מתחילה ספירה חדשה, למסע הבא של עמי. יהי זכרו ברוך.

קרא עוד »

ח"כ סמוטריץ,

לא תכננתי לכתוב, הספיק לי בנתיים להתווכח עם השלטים שלך בכל רחבי הישוב תוך כדי ריצות הבוקר שלי , אבל הבוקר השלטים נעלמו והמילים מתפרצות לי החוצה, מבקשות להשמיע קול , קול של רבות ורבים שפגשתי בשנים האחרונות במסגרת תפקידיי ועיסוקיי.

קרא עוד »

שמעתי אדם שבטוח ויודע שהאמת אצלו

היום צפיתי בראיון של הרב ארלה הראל מול הרב גיא אלאלוף, שמעתי אדם שבטוח ויודע שהאמת אצלו, שהדיעה שלו, לטענתו, היא קונצזנוס בקהילה הדתית, שהעובדות שלו מוחלטות ולא ניתן מקום לספק, אז לגבי זה אין לי מה לומר כי אני בעצמי לא מכיר את פרטי עדותו – על כל אלה שהצליחו להשתנות, על ההומו הדתי שטוען שהוא נשמר מכל חוויה מינית, על אותו פסיכולוג שהחליט להתעלם מעדות החברים שהוא הביא לו, אני לא אטען שהוא טועה או מטעה, אני לא אטען לחוסר אמינות עדותו, אבל העמדה הבוטחת הזאת שהאמת אצלו שהוא יודע למסור את רצון ה בצורה פשוטה היא בעצמה מעידה על עובדותיו, על דיעותיו ועל גאוותו שמסנוורת אותו.

קרא עוד »

מַה טֹּבוּ אֹהָלֶיךָ יַעֲקֹב מִשְׁכְּנֹתֶיךָ יִשְׂרָאֵל

א"מ;ל"ק: תלמידי ישיבות נדרשו לחלוק מגורים עם חייל בעל הרכב כרומוזומלי שונה משלהם, באופן שאין בו שום בעיה הלכתית. וייאנחו החיילים מן הטרלול הפרוגרסיבי, ותעל שוועתם אליי, והנה באתי בדברים האלה.

קרא עוד »

שתפו את המאמר