הקשת הסרוגה ברמת גן מסכמת מפגש

השבוע בקשת רמת גן נפגשנו במשרדי חברותא והתחלנו את המערך הראשון שלנו כקבוצה, בנושא דת ולהט״ב

השבוע בקשת רמת גן נפגשנו במשרדי חברותא והתחלנו את המערך הראשון שלנו כקבוצה, בנושא דת ולהט״ב 🫂

אחרי סבב מה נשמע בו כל אחד גם סיפר על דמות מהתנ״ך שהיתה להט״בית בעיינו (או שהיה רוצה שתהיה 😜), התחלנו בפעילות.

פתחנו במשחק עם משפטים המייצגים חיים של דתיים, להט״בים ולהט״בים דתיים ובדקנו מי מחברי הקבוצה מתחבר לכל משפט. מדהים היה לגלות כמה משפטים משותפים לכל כך הרבה מאיתנו ולשמוע על הסיפורים מאחורי החיבור למשפטים.

לאחר מכן, פרשנו במעגל ערכים ומילים וביקשנו מהחברים לחלק אותם בין דת, להט״ב ומה שביניהם. היה יפה לראות את עבודת הצוות של הקבוצה וההחלטות המשותפות. לאחר החלוקה, ובעזרת המילים שפרשנו, העמקנו ושיתפנו בינינו מה מייצג בשבילנו דת, מה להט״ב, ומה להט״ביות דתית. לגמרי הרגשנו שאנחנו מבינים יותר טוב מה הוא המרחב בו אנו חיים אחרי המשימה והשיח.

בזכות המשימה גילינו לא מעט דברים משותפים בין שתי הישויות שהן ״דת״ ו״להט״ב״. היה מעניין להבין שרב הדומה על השונה, בין שתי ״התהומות״ הללו.

סיכמנו את הפעילות ואת השיח בדברים שאמרה מנכ״לית הבית הפתוח ״שרה קלה מאיר״, על החיבור בין להט״בים לדתיים.

יצאנו מפעילות בהרגשה שאמנם עוד דרך ארוכה לפנינו, אבל אנחנו לגמרי מוכנים לצלול למים העמוקים ולגעת בעוד נושאים ואספקטים בעולם הדת והלהט״ב 😇

אלוהים לא נמצא במקום שיש בו שנאה

הייתי צריך לבחור בין לקבל את הבן שלי ולאהוב אותו, לבין להתנכר לו. לזרוק אותו בגלל מי? בגלל אלוהים? אלוהים לא נמצא במקום שיש בו שנאה״.

קרא עוד »

יציאת מצרים הפרטית שלי

עכשיו כשפסח נגמר אני יכול להגיד שעשיתי יציאת מצרים פרטית משלי. ניקיתי כל פיסת חמץ מהלב, ואני מוכן לשלב הבא. לכל חג ביהדות יש סימן משלו, משהו ללמוד ממנו. הפסח הזה, בערב חג שני של פסח, רגע לפני קריעת ים סוף, ישבנו- עידן, הבנזוג שלי, רועי- חבר שהוא יאחתי על מלא ואני- ויצאנו ביחד ממצרים, כל אחד משלו וכולנו יחדיו.

קרא עוד »

לצערי נפלו בכתבה בעולם קטן מספר טעויות

בגליון הקודם (868, בראשית) פורסמה בעלון זה הכתבה "מחקר חדש: טיפולי המרה עשויים להפחית אובדנות". לצערי נפלו בכתבה מספר טעויות אשר עלולות להשאיר את הקוראים עם רושם שגוי לגבי המחקר המדובר ולגבי הקשר בין טיפולי המרה לאובדנות. קראתי את המאמר המדובר של ד"ר סולינס ואת המאמר נגדו יצא, ואבקש לתקן שגיאות אלו.

קרא עוד »

שתפו את המאמר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *