חיפוש
My WordPress Page קו הקשב פתוח עכשיו
חיפוש

הקשת הסרוגה בירושלים מציגים: To be, shvat!

המפגש האחרון שלנו היה בסימן ט"ו בשבט (תודה לחנניה האלוף על הכיבוד)...

הקשת הסרוגה בירושלים מציגים: To be, shvat!

המפגש האחרון שלנו היה בסימן ט"ו בשבט (תודה לחנניה האלוף על הכיבוד)…

התחלנו בפעילות עם שאלות העמקה אישיות הקשורות לשבעת המינים (לדוג', תאנה – רגע של בושה שחווית).

המשכנו לעסוק בקבוצות בשאלת זהות העץ ההומו הדתי שלנו. שאלנו מהם השורשים שלנו, ממה ינקנו, מה מחזיק אותנו קיימים, לאן אנו שואפים להגיע, ואיזה פירות בכוחנו לקצור היום.

הרגשנו את המשותף בחוויות שלנו ובמסע האישי הזהותי של כל אחד. הבנו כמה חשוב להמשיך להתבונן בעץ הזה ומתוך כך לאפשר לו לצמוח עוד וללבלב.

"השיח הזה חורץ דיני נפשות" קבעתי, "אתם לא חייבים לחשוב כמוני בנושא אבל גם לא חייבים להשתמש בשפה הזו כדי להתנהל מולו", סיכמתי.

ואני? אני לא מנסה "לקבור את האומללים בנטיות" אני הוא שמנסה לעזור לאותם אנשים שלא לשקוע בדיכאון וללכת לאיבוד בו, אני וחבריי הם אלו שמנסים להציל מטביעה חיי אדם בזמן שאנשים אחרים דוחפים את הראש שלהם חזרה אל מתחת למים, אני וחבריי וכל הקהילה הלהט"בית הם האנשים הטובים שנמצאים באמצע הדרך, וכמו עם היועץ מהישיבה, לא מנסים לחנך לערכים שונים – אלא להציע נווה מדבר, למי שבעזרת עשרות מאמרים ומאות קללות במסדרון, נשלח חסר כל למסע במדבר.

קרא עוד »

בחור בן 18-19, שהולך לטיפול "מקצועי" ו"מבטיח", תרתיי משמע, שנותן תחושה של עוצמה, ביטחון, כמו טריפ מופלא על קוקאין משובח במיוחד הנארז בתוך מעטפת של מציאות אפשרית וחוקית לחלוטין… יש יותר מזה?!

אחד הדברים שאפיינו את הטיפול זה הדגש על כך שניתן לשנות דברים- הנטייה הזאת היא נרכשת ואיננה מולדת, נאמר, ולכן אין שום בעיה לשנות את זה. המפתח הוא בי וזה תלוי רק ברצון שלי. עניין של בחירה.

קרא עוד »

הקללה הכי נפיצה בבית הספר

בימים אלו אני עובד בבית ספר ממלכתי דתי במרכז הארץ כתומך הוראה של כיתה ד', כשהכיתות מחולקות לקפסולות. מורה מן המניין באחת, ואני מעביר את אותו השיעור באחרת. מעמד-ביניים שהומצא לימי המגפה, הדועכת ב"ה.

קרא עוד »

שתפו את המאמר