לעדכונים על פעילויות ואירועים:

הקשת הסרוגה בחיפה מתכוננת למצעד הגאווה החיפאי

הקשת הסרוגה בחיפה מתכוננת למצעד הגאווה החיפאי🌈

מעטים יודעים שהדברים החשובים באמת נאמרים ומתגלים במינגלינג של שיחות המסדרון בהתכנסות: למשל, מפגש מחודש בין שני מכרים מהעבר או חברים בהווה, סיפור מאחורי הקלעים של הצעת נישואים (אהמ אהמ מזל טוב לגל ורועי לרגל אירוסיהםםם🤩 פוסט נפרד בבקשה. בהול) ופיצוחים של חוק הדתיים השלובים..

אחרי המינגלינג והכיבוד השווה, הגענו לשלב הפעילות. בחלק הראשון נאמרו משפטים הקשורים לסוגיות גאווה ונדרשנו לצעוד (!) ולהתמקם בעמידה בחדר ולבחור כמה אנחנו מזדהים עם האמירה. התפתח תוך כדי דיון על משמעותם של מצעדים וכיצד מייצרים חברה צודקת ומכילה יותר, והאם שינוי לוגו חברה באמת תורם למשהו? היה מעניין לגלות כמה גיוון קיים גם בינינו וכיצד לכל אחד יש מקום.

בשלב השני, התבקשנו בקבוצות קטנות לדרג אירועים שהשפיעו בשנה האחרונה על הקהילה הדתית הגאה. השווינו בין הדירוגים של הקבוצות וגילינו כמה ראוי לברך על התהליכים שהתרחשו ועל המקום שאנחנו נמצאים היום: ביניהם, קיומה של קבוצה חברתית חזקה, איכותית ומגובשת כמונו (אובייקטיבית) המיועדת ללהט"בים על הרצף הדתי ומהווה עבורם כתובת, מקלט ובית.

בשישי הקרוב יתקיים מצעד גאווה בחיפה. אנחנו נהיה שם, ואתם?!

בחור בן 18-19, שהולך לטיפול "מקצועי" ו"מבטיח", תרתיי משמע, שנותן תחושה של עוצמה, ביטחון, כמו טריפ מופלא על קוקאין משובח במיוחד הנארז בתוך מעטפת של מציאות אפשרית וחוקית לחלוטין… יש יותר מזה?!

אחד הדברים שאפיינו את הטיפול זה הדגש על כך שניתן לשנות דברים- הנטייה הזאת היא נרכשת ואיננה מולדת, נאמר, ולכן אין שום בעיה לשנות את זה. המפתח הוא בי וזה תלוי רק ברצון שלי. עניין של בחירה.

קרא עוד »

סדנת כתיבה מונחית

לכתוב את מה שבפנים. את מה שלמדנו להשתיק ולהפנים. לא להדחיק, לא להחליק, אלא לחלוק את שעל הלב. שכבר למד לכאוב אך גם להתאהב.

קרא עוד »

ליין אוי גיי זמיר

מקוות שהתעוררתן חמודות מתוקות, כי אחרי המסיבה מוש מוש מוש שהיתה לנו קשה לקום!! אריאלה רשף המדהימה עלתה והרימה לנו את הרחבה, ו100 חברותות פיזזו אמש במועדון ה"אמור" בתל אביב, עד שהמנהל בא ואמר "רבותינו, הגיע זמן קריאת שמע של שחרית". אוי גיי זמיר 2 – הייתם מדהימים והיה מדהים! תודה שבאתם ונתראה במסיבה הבאה

קרא עוד »

סדרת ארון הקודש

"ארון הקודש”
היא סדרת רשת דוקומנטרית שיצרה הבמאית וחברת הקהילה מורן נקר, על להט”בים דתיים שתעלה בתאגיד השידור הציבורי “כאן”. כל פרק מתמקד בדמות, זוג או משפחה בשלב אחר בחיים. הקרנת הסדרה מביאה תיעוד אינטימי של אנשים המתמודדים עם המפגש בין נטיה מינית וזהות מגדרית ובין אמונה ואורח חיים דתי, דרך רגעים משמעותיים וטקסים דתיים, משפחתיים וזוגיים.

קרא עוד »

אני חושב שהמילה שחיפשת היא "קוויר"

הרב אברהם סתיו, אני חושב שהמילה שחיפשת בפתיחת דבריך היא קוויר (או אולי גיי באנגלית), אדם שהוא חריג מהציפיות הסיס-הטרו-נורמטיביות של החברה שלנו, ולא המילה הומו או הומוסקסאול. כשאנשים להט"בים מזדהים עם דמויות כמו בובספוג או אלזה "ומשייכים" אותן לקהילה הגאה הם לרוב לא מסווגים אותם מבחינת נטייה מינית או זהות מגדרית, אלא מצביעים על חוויה משותפת. בדרך כלל החוויה הזאת לא תהיה של אחת הזהויות הכלולות באותיות להטבא"ק+. זו פשוט חוויה כללית יותר, החוויה של שונות בתוך חברה שמניחה שכל בן נמשך לבת, שמבוגרת בשנות ה-30 שלה צריכה להתעניין בקשרים רומנטים, ושהחוויה המגדרית של כל אחד.ת היא או גבר או אשה. המילה היותר כוללנית לזהות השונה הזו היא המילה קוויר. הקושיה – איך ייתכן שלספוג או לכוכב ים תהיה נטייה מינית או זהות מגדרית שונה, רלוונטית כמו הקושיה איך ייתכן שבובספוג מדבר, שיש לו רישיון נהיגה, ושהוא לובש חולצה מכופתרת ועניבה.

קרא עוד »

שתפו את המאמר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.