חיפוש
My WordPress Page קו הקשב פתוח עכשיו
חיפוש

הקשת הסרוגה בחיפה מתכוננת למצעד הגאווה החיפאי

הקשת הסרוגה בחיפה מתכוננת למצעד הגאווה החיפאי

הקשת הסרוגה בחיפה מתכוננת למצעד הגאווה החיפאי🌈

מעטים יודעים שהדברים החשובים באמת נאמרים ומתגלים במינגלינג של שיחות המסדרון בהתכנסות: למשל, מפגש מחודש בין שני מכרים מהעבר או חברים בהווה, סיפור מאחורי הקלעים של הצעת נישואים (אהמ אהמ מזל טוב לגל ורועי לרגל אירוסיהםםם🤩 פוסט נפרד בבקשה. בהול) ופיצוחים של חוק הדתיים השלובים..

אחרי המינגלינג והכיבוד השווה, הגענו לשלב הפעילות. בחלק הראשון נאמרו משפטים הקשורים לסוגיות גאווה ונדרשנו לצעוד (!) ולהתמקם בעמידה בחדר ולבחור כמה אנחנו מזדהים עם האמירה. התפתח תוך כדי דיון על משמעותם של מצעדים וכיצד מייצרים חברה צודקת ומכילה יותר, והאם שינוי לוגו חברה באמת תורם למשהו? היה מעניין לגלות כמה גיוון קיים גם בינינו וכיצד לכל אחד יש מקום.

בשלב השני, התבקשנו בקבוצות קטנות לדרג אירועים שהשפיעו בשנה האחרונה על הקהילה הדתית הגאה. השווינו בין הדירוגים של הקבוצות וגילינו כמה ראוי לברך על התהליכים שהתרחשו ועל המקום שאנחנו נמצאים היום: ביניהם, קיומה של קבוצה חברתית חזקה, איכותית ומגובשת כמונו (אובייקטיבית) המיועדת ללהט"בים על הרצף הדתי ומהווה עבורם כתובת, מקלט ובית.

בשישי הקרוב יתקיים מצעד גאווה בחיפה. אנחנו נהיה שם, ואתם?!

היום חל יום הזיכרון הטרנסי.

במיוחד בימים אלו אני משתדלת להיזכר שיש עוד מלחמה בחוץ. מלחמה ארוכת שנים שמלאה בדגלים לבנים. מלחמה חיצונית ופנימית שעוברת כל אחת ואחד מהקהילה הטרנסית.

קרא עוד »

שמעתי אדם שבטוח ויודע שהאמת אצלו

היום צפיתי בראיון של הרב ארלה הראל מול הרב גיא אלאלוף, שמעתי אדם שבטוח ויודע שהאמת אצלו, שהדיעה שלו, לטענתו, היא קונצזנוס בקהילה הדתית, שהעובדות שלו מוחלטות ולא ניתן מקום לספק, אז לגבי זה אין לי מה לומר כי אני בעצמי לא מכיר את פרטי עדותו – על כל אלה שהצליחו להשתנות, על ההומו הדתי שטוען שהוא נשמר מכל חוויה מינית, על אותו פסיכולוג שהחליט להתעלם מעדות החברים שהוא הביא לו, אני לא אטען שהוא טועה או מטעה, אני לא אטען לחוסר אמינות עדותו, אבל העמדה הבוטחת הזאת שהאמת אצלו שהוא יודע למסור את רצון ה בצורה פשוטה היא בעצמה מעידה על עובדותיו, על דיעותיו ועל גאוותו שמסנוורת אותו.

קרא עוד »

שתפו את המאמר