הקבוצה הטרנסית

הקבוצה הטרנסית בתל אביב מיועדת לצעיריםות אבינריםות וטרנס* מהקשת הדתית והדתלשית. המפגשים מתקיימים באזור בטוח בימי שני אחת לשבועיים בתל אביב

הקבוצה הטרנסית של חברותא הינה מרחב בטוח לא.נשים מהקשת הטרנסית הנמצאים על הרצף הדתי והדתלשי בגילאי 18-25, המרחב כולל יצירה, שיחה ודיון בסוגיות היומיומיות שלנו כטרנסיםות וביחסים היחודיים שלנו עם דת ומגדר. מטרת הקבוצה היא ליצור תחושת שייכות וחברות לצעיריםות מהחברה הדתית היום ולשעבר, מרחב שמאפשר לשתף בחוויות להתייעץ לנהל שיחות על מגדר פלואידיות שינויים ומורכבויות ייחודיות והכי חשוב להתהוות וליצור קהילה אוהבת ותומכת.

שמעתי אדם שבטוח ויודע שהאמת אצלו

היום צפיתי בראיון של הרב ארלה הראל מול הרב גיא אלאלוף, שמעתי אדם שבטוח ויודע שהאמת אצלו, שהדיעה שלו, לטענתו, היא קונצזנוס בקהילה הדתית, שהעובדות שלו מוחלטות ולא ניתן מקום לספק, אז לגבי זה אין לי מה לומר כי אני בעצמי לא מכיר את פרטי עדותו – על כל אלה שהצליחו להשתנות, על ההומו הדתי שטוען שהוא נשמר מכל חוויה מינית, על אותו פסיכולוג שהחליט להתעלם מעדות החברים שהוא הביא לו, אני לא אטען שהוא טועה או מטעה, אני לא אטען לחוסר אמינות עדותו, אבל העמדה הבוטחת הזאת שהאמת אצלו שהוא יודע למסור את רצון ה בצורה פשוטה היא בעצמה מעידה על עובדותיו, על דיעותיו ועל גאוותו שמסנוורת אותו.

קרא עוד »

היום ישבתי במונית של אבא שלי ובכיתי.

אבא שלי הביט בי דרך המראה הקטנה שתלויה במונית שלו, וראיתי לו את זה בעיינים. ראיתי שכאב לו לספר לי על ההוא שקרא לו הומו וירק. חשבתי על זה, מה זה בשביל אבא לילד הומו לשמוע אדם מבוגר אחר מקלל אותו, תוך כדי יריקה, וקורא לו ״יא הומו״

קרא עוד »

ח"כ סמוטריץ,

לא תכננתי לכתוב, הספיק לי בנתיים להתווכח עם השלטים שלך בכל רחבי הישוב תוך כדי ריצות הבוקר שלי , אבל הבוקר השלטים נעלמו והמילים מתפרצות לי החוצה, מבקשות להשמיע קול , קול של רבות ורבים שפגשתי בשנים האחרונות במסגרת תפקידיי ועיסוקיי.

קרא עוד »

שתפו את המאמר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *