חיפוש
My WordPress Page קו הקשב פתוח עכשיו
חיפוש

העצבני והרבנים נגד דבריו של ח"כ בניזרי שקשר בין רעידת האדמה להומואים

דבריו של ח"כ בניזרי, כי רעידות האדמה נגרמות בשל עוון משכב זכר, עצבנו את העצבני, נתן זהבי: "הישמרו ירושלמים יקרים כי על פי הקדוש בניזרי, המכה הבאה עלולה להיות בעיר הקודש ירושלים" * ותתפלאו, אבל גם רבנים יוצאים נגד דבריו של בניזרי

לדבריו של בניזרי לחצו כאן.

נתן זהבי בעקבות דברי בניזרי:

בשבת כ"ד בטבת ה´תקצ"ז, 1 בינואר 1837, בזמן תפילת מנחה זיעזעה רעידת אדמה חזקה את הערים הקדושות טבריה וצפת והחריבה אותן. בתים רבים קרסו בשעת הרעש ונחרבו על יושביהם.

רבי מנחם מענדיל מקאמיניץ, יהודי בן אותה תקופה, העריך כי כ-1800 יהודים נהרגו בצפת וכ-600 בטבריה. מלבד האלפים שנפצעו בין ההרוגים היו רבי אליעזר מסלונים, רבי יוסף מטשורטקוב, רבי דוד מויסקה דליטא – מחסידי צפת בעת ההיא, וכן הגברת הנכבדה הגברת שרה בת רבי יהושע ממינסק. ברעידת האדמה הנוראה נספו עוד אלפי יהודים כשרים וטובים.

בעקבות האסון עזבו יהודים רבים את צפת, בהאמינם כי זה עונש משמים על כי העזו להתחרות בגדולתה ובקדושתה של ירושלים. יהודים אחרים לעומת זאת הגיעו לצפת בעקבות רעידת האדמה, בהאמינם כי זהו סימן לחבלי משיח שיגיע בקרוב.

גם אלו טעו וגם אלו טעו. ואילו באותם ימים נוראים היה נמצא בין אותם יהודים הרב שלמה בניזרי, חבר כנסת ופעם שר בישראל, מומחה בין לאומי לפירוש הגמרא ובעל קשר ישיר עם בורא עולם וגם נאשם בעברות פליליות חמורות – הוא היה אומר להם שרעידות האדמה הנוראות שהכו בצפת ובטבריה נבעו מכך שיהודי צפת וטבריה הקדושים שכבו משכב זכר ועשו מעשי סדום, ועל כך נענשו (ראו דברי ח"כ בניזרי).

על פי פרשנות זו ובשל העובדה שרבים וטובים מבני הקהילה החרדית בעיר הקודש ירושלים נעצרו והוחשדו והואשמו במעשי סדום בזכרים. אזי הישמרו ירושלמים יקרים כי על פי הקדוש בניזרי, המכה הבאה עלולה להיות בעיר הקודש ירושלים.

אם יורשה לי להוסיף פרשנות משלי לעניין רעידות האדמה ולקשר בינן ובין האירועים בארץ הקודש, נראה לי שיש כמה סיבות טובות יותר ממשכב זכר לזעם של בורא עולם על המתרחש בארץ הקודש.

כן, אז אם תהיה רעידת אדמה גדולה וכואבת, היא תהיה בגלל היחס לזקנים בישראל. בגלל הענישה הקלה לעבריינים אלימים ולאנסים, רעידת האדמה הבאה תהיה בגלל השחיתות של אנשי השלטון, "שרייך סוררים וחבר גנבים". רעידת האדמה הבאה תהיה בגלל היחס לגר ולזר, היא תהיה בגלל ההתעללות בחולים סיעודיים, בגלל ההזנחה הפושעת של מערכת החינוך, בגלל ההשתעבדות לעגל הזהב החומרי וההזנחה של כל מה שריח הומניות ותרבות נודף ממנו. רעידת האדמה הבאה תחשוף את הרמאות הגדולה בענף הבנייה, רעידת האדמה הבאה לא תפלה בין עניים לעשירים, בין דתיים לחילונים, בין אשכנזים לספרדים. הרעידה הבאה כשתבוא, הלוואי שתהיה חזקה דייה כדי להביא לשינוי המיוחל במדינת ישראל.

(פורסם במקומוני "זמן מעריב", "זהבי בשטח", כ"ג באדר א´, 29 לפברואר 2008)

 

גם הרבנים: דוד סתיו, יהודה גלעד, חיים נבון לא מסכימים עם ח"כ בניזרי:

הרב סתיו, ישיבת ההסדר פתח תקווה:

"עקרונית, הרבה דברים מופיעים בגמרא כסיבות לתופעות טבע, בשום מקום בגמרא לא כתוב שכל אדם יכול לומר מה קורה בגלל מה. ולכן, מוטב שכל אדם יחפש את חטאיו שלו שאותם הוא צריך לתקן ולא בחטאי זולתו. התפקיד לקבוע איזה עונש עבור כל חטא, שייך לעולמם של הנביאים וגדולי הדור בלבד".

הרב יהודה גלעד, ראש ישיבת הקיבוץ הדתי:

"הדברים האלה הם קשקוש, מעבר לכך יש כאן חוצפה כלפי שמיא, בדור אחרי השואה, להתיימר להבין את דרכי הקב"ה, זו חוצפה".

הרב חיים נבון, מודיעין:

"לא סיפרו לי שמינו את בניזרי למנהל החשבונות של הקב"ה. לעצם העניין, בתלמוד הירושלמי אכן יש דעת יחיד שרעידות אדמה נגרמות בגלל משכב זכור, אך דעת רוב החכמים בסוגיה היא שרעידות אדמה נגרמות בגלל מחלוקות ומריבות.

ולפי זה דווקא דבריו של בניזרי עלולים לסכן אותנו ברעידות אדמה, שהרי הם מעוררי מחלוקת. וכל זה כמובן על דרך המליצה, שהרי האמת היא שאיננו יודעים דבר וחצי דבר על חשבונותיו של הקב"ה, ועל הדרך שהוא בוחר להנהיג את עולמו".

כמה ממכם בעד דברים רעים?

כלומר, לא דברים שנויים במחלוקת, פשוט דברים רעים. התשובה, אני מקווה בכל אופן, היא אף אחד, אף אחד לא בעד מה שרע וכולנו מנסים לצדד בטוב. ובכן, ניתן להסיק מכאן שלהיות בעד מה שטוב ולהתנגד לרע זה דבר משותף (כמעט) לכל האנושות – ולכן זה לא אומר הרבה. אני מציע לעשות את אותו התרגיל עם הומופובים. כמה ממכם בעד טיפולי המרה?

קרא עוד »

היום חל יום הזיכרון הטרנסי.

במיוחד בימים אלו אני משתדלת להיזכר שיש עוד מלחמה בחוץ. מלחמה ארוכת שנים שמלאה בדגלים לבנים. מלחמה חיצונית ופנימית שעוברת כל אחת ואחד מהקהילה הטרנסית.

קרא עוד »

בואו נדבר רגע על חתונה דתית גאה

המילה הגדולה הזו, האירוע הגדול והיקר הזה. עזבו רגע מאבקים, הכרה מהמדינה, הפלות של הצעות חוק לברית זוגיות וחתימה ברבנות. לא מה זה אומר לאנשים אחרים, אלא מה זה אומר בשבילנו-הומואים בחיים קהילתיים דתיים ומוקפים סטרייטים, לא עלינו.

קרא עוד »

שתפו את המאמר