חיפוש
My WordPress Page קו הקשב פתוח עכשיו
חיפוש

סיכום פעילות: הסרט "עיניים פקוחות" בהקרנת טרום בכורה מיוחדת

ארגנו הקרנת טרום בכורה מיוחדת לכל ההומואים והלסביות הדתיים, ולאחר הסרט נערך דיון בהשתתפות הבמאי ובהשתתפות השחקן זוהר שטראוס
"עיניים פקוחות" (מתוך כרזת הסרט")
"עיניים פקוחות" (מתוך כרזת הסרט")

ההמתנה הגיעה לקצה: הסרט המדובר "עיניים פקוחות" בכיכובו של רן דנקר מגיע לאקרנים, ושבועיים לפני ההקרנות המסחריות דאגנו לארגן הקרנת טרום בכורה מיוחדת לכל ההומואים והלסביות הדתיים.

להקרנה בסינמה סיטי הגיעו לסביות והומואים רבים (מעל 100!) והאולם היה מלא. הסרט הציג על המסך הגדול את הקונפליקט מנקודת המבט החרדית שמוכרת אולי לחלק מבאי הפורום.

לאחר הסרט נערך דיון בהשתתפות הבמאי ובהשתתפות זוהר שטראוס. הבמאי סיפר על הניואנסים בסרט ועל כוונתו ליצור סרט שעוסק ברגשות, וגם ביאר סמלים שונים שהוא טווה בסרט (כמו חנות האיטליז, למשל).
"איך ההרגשה להתנשק עם רן דנקר?" הייתה השאלה הראשונה שנשאל זוהר שטראוס (השחקן הראשי בסרט לצד רן דנקר) בתום ההקרנה, וזוהר לא נשאר חייב. "אמנם אני סטרייט, אבל אם כבר להתנשק עם גבר, אז רן דנקר זו בחירה מוצלחת, כי הוא אסתטי".

גם הבמאי וגם זוהר לא חוששים מהתייחסות התקשורת. אדרבה, הם מקווים שהיא תניע את הדיון.

כנראה שנצטרך להמתין ולשפוט בעצמינו.

קוויריות במחשכים

הרכבת גולשת לתחנה ואני עולה, ושוב תפילה קטנה שאלוהים יעזור לי עם הנוער הירושלמי הקט הזה שלא חטא כי לא ראה קוויריות או שלא חטא שהסתובב ביום חמישי אחד במרכז העיר ונתקל בי. שאלוהים יעזור.

קרא עוד »

תהיו נאמנים לעצמכם!

לא לחיות זה לפחד. זה לשקוע בחרדות. זה להסתיר את עצמנו מהאנשים הכי קרובים אלינו.
ולפעמים זה מרגיש שאי אפשר אחרת, כי החיים האלה הם פאקינג מפחידים ואם חושבים עליהם יותר מידי – אפשר לשקוע בדיכאון קיומי.

קרא עוד »

כשהייתי בשיעור א', ישיבת מעלה גלבוע, חשבתי שמורכבות היא הדבר החשוב ביותר בעולם.

קשיים אישיים ודיסוננסים זהותיים נתפסו בעבורי כחובה דתית. חשבתי שעל מנת לא להפוך את הדתיות שלי לפלסטר ליברלי, אני חייב להמשיך לתפוס בדעות שצרמו והפריעו לי. לא רציתי "לפתור" את השאלה הלהט"בית או הפמיניסטית. פתרון היה בעבורי השטחה, רידוד של המורכבות הקיימת.

קרא עוד »

שתפו את המאמר