חיפוש
My WordPress Page קו הקשב פתוח עכשיו
חיפוש

מפגש אב: הסרט "סיבת המוות הומופוביה" ודיון עם הבמאי

בחודש שבו נחרב הבית על שנאת חינם, תכננו להקרין את הסרט "סיבת המוות הומופוביה" העוסק ברציחות של הומואים בישראל על רקע שנאת הזר והשונה. בשל בלת"ם הומר הסרט, ובתום ההקרנה נערך שו"ת עם יוצר הסרט והבמאי שלו, רן קוצר
עמוס גוטמן (צילום: אתר גו-גיי)
עמוס גוטמן (צילום: אתר גו-גיי)

המפגש התל אביבי התקיים ביום קיץ לח, אבל זה לא מנע מהאנשים להתקבץ ולגלות ש… הסרט הוחלף!!! במקום "סיבת המוות הומופוביה" הוקרן סרט אחר של רן קוצר: "עמוס גוטמן במאי קולנוע". הסרט היה מרתק לא פחות, והציג את הרזומה המורכב, העשיר וגם השנוי במחלוקת של עמוס גוטמן.
בסרט הוקרנו קטעים מסרטיו (כמו: "נגוע", "חסד מופלא", "חימו מלך ירושלים"), ונאמר בו רבות על אחד מבמאי הקולנוע הראשונים בישראל שנגע בנושא ההומוסקסואלי בצורה כל כך ישירה וכנה, ולעתים גם במחיר של יחסי ציבור לא זוהרים במיוחד לקהילה הגאה.
בתום ההקרנה רן קוצר (במאי הסרט) השיב לשאלות, ובעיקר הביע עניין בהפקת הסרט הבא על הומואים דתיים. העניין הוא שצריך להתראיין ללא מסווה. מתנדבים?

אלוהים לא נמצא במקום שיש בו שנאה

הייתי צריך לבחור בין לקבל את הבן שלי ולאהוב אותו, לבין להתנכר לו. לזרוק אותו בגלל מי? בגלל אלוהים? אלוהים לא נמצא במקום שיש בו שנאה״.

קרא עוד »

אני רוצה לפנות מכאן לנוער שגר במועצה מקומית קרני שומרון והיישובים באזור

גם אני גדלתי במקום שבזכותו הפך התנ״ך להיות הדרך שלי לדבר על עצמי, ולהגיד משהו על העולם שלנו. הפרספקטיבה שסיפורי התנ״ך מעניקים לנו על אנושיות, אהבה וחמלה (וכן, גם רשעות ואטימות) בעולם של היום, היא מתנה גדולה ויש שיאמרו – דרך חיים.

קרא עוד »

הסיפור של אביעד קנר

"אני 3 וחצי שנים בזוגיות עם בחור שהוא גם דתי ועדין בארון. המשפחה שלי מכירה אותו. המשפחה שלו עדין לא מכירה אותי".

קרא עוד »

שתפו את המאמר