מפגש אב: הסרט "סיבת המוות הומופוביה" ודיון עם הבמאי

בחודש שבו נחרב הבית על שנאת חינם, תכננו להקרין את הסרט "סיבת המוות הומופוביה" העוסק ברציחות של הומואים בישראל על רקע שנאת הזר והשונה. בשל בלת"ם הומר הסרט, ובתום ההקרנה נערך שו"ת עם יוצר הסרט והבמאי שלו, רן קוצר
עמוס גוטמן (צילום: אתר גו-גיי)
עמוס גוטמן (צילום: אתר גו-גיי)

המפגש התל אביבי התקיים ביום קיץ לח, אבל זה לא מנע מהאנשים להתקבץ ולגלות ש… הסרט הוחלף!!! במקום "סיבת המוות הומופוביה" הוקרן סרט אחר של רן קוצר: "עמוס גוטמן במאי קולנוע". הסרט היה מרתק לא פחות, והציג את הרזומה המורכב, העשיר וגם השנוי במחלוקת של עמוס גוטמן.
בסרט הוקרנו קטעים מסרטיו (כמו: "נגוע", "חסד מופלא", "חימו מלך ירושלים"), ונאמר בו רבות על אחד מבמאי הקולנוע הראשונים בישראל שנגע בנושא ההומוסקסואלי בצורה כל כך ישירה וכנה, ולעתים גם במחיר של יחסי ציבור לא זוהרים במיוחד לקהילה הגאה.
בתום ההקרנה רן קוצר (במאי הסרט) השיב לשאלות, ובעיקר הביע עניין בהפקת הסרט הבא על הומואים דתיים. העניין הוא שצריך להתראיין ללא מסווה. מתנדבים?

קוויריות במחשכים

הרכבת גולשת לתחנה ואני עולה, ושוב תפילה קטנה שאלוהים יעזור לי עם הנוער הירושלמי הקט הזה שלא חטא כי לא ראה קוויריות או שלא חטא שהסתובב ביום חמישי אחד במרכז העיר ונתקל בי. שאלוהים יעזור.

קרא עוד »

מאז שאני זוכר את עצמי, היה לי יותר נוח לכתוב ביד שמאל

מאז שאני זוכר את עצמי, היה לי יותר נוח לכתוב ביד שמאל. זה אף פעם לא היה עניין גדול מבחינתי, פשוט בגיל מסוים הבנתי שקוראים לזה להיות שמאלי, ושרוב בני האדם משתמשים ביד ימין.

קרא עוד »

את שאהבה נפשי

"את שאהבה נפשי" הוא מחזה שכתב איתי סגל, שעיקר עלילתו עוסקת בפיגוע בברנוער ובטיפולי המרה. בלב ההצגה יהונתן, בחור צעיר מיישוב דתי שנפגע בפיגוע ונדרש להתמודד עם החשיפה בפני משפחתו בעקבותיו.

קרא עוד »

כשהייתי בשיעור א', ישיבת מעלה גלבוע, חשבתי שמורכבות היא הדבר החשוב ביותר בעולם.

קשיים אישיים ודיסוננסים זהותיים נתפסו בעבורי כחובה דתית. חשבתי שעל מנת לא להפוך את הדתיות שלי לפלסטר ליברלי, אני חייב להמשיך לתפוס בדעות שצרמו והפריעו לי. לא רציתי "לפתור" את השאלה הלהט"בית או הפמיניסטית. פתרון היה בעבורי השטחה, רידוד של המורכבות הקיימת.

קרא עוד »

שתפו את המאמר