חיפוש
My WordPress Page קו הקשב פתוח עכשיו
חיפוש

נסגר הסקר הגדול של חברותא. תוצאות בקרוב

חברותא מציין שנתיים ימים וזה הזמן להשתפר למענכם ולמען הקהילה כולה. נשמח לדעת טוב יותר מה אתם חושבים על נושאים כללים שכל הומו דתי מתלבט בהם (כגון יציאה מהארון, אם ניתן לשנות נטייה מינית) ומה אתם חושבים ספציפית על חברותא (כגון אם חברותא צריכה לעשות לה רב) * משך הזמן לענות על הסקר: 5 דקות בלבד * וכן, מי שמצביע - משפיע (קצת פטריוטיות, מה יש?)

surveyבשנה שעברה היינו קטנים – חגגנו יום הולדת שנה אחד בלבד, ופרסמנו סקר שעסק בעיקר בחברותא כדי שנכיר טוב יותר את הקהל שמגיע למפגשים ושגולש באתר, את צרכיו ואת ציפיותיו מחברותא (הממצאים היו שחברותא במקום טוב באמצע).

כעת גדלנו בשנה ואנחנו עדיין רוצים להכיר את הקהל של חברותא, אבל נשמח להכיר גם מזווית אחרת – זווית כללית. מה אתם חושבים על שינוי נטייה מינית, על עצת נפש, אם הלכתם לטיפול כדי להשתנות, מי יודע עליכם, אם תתחתנו עם אישה, אם המודעות שלכם לנטייה המינית הביאה להחלשה או להגברה של הקשר שלכם לעולם הדתי, ועוד ועוד.

לשם כך, השנה הסקר מחולק לשני חלקים עיקריים:

• שאלון "פנים חברותא" – שאלות שמתמקדות בחברותא

• שאלון "כללי" – שאלות שמטרתן להכיר טוב יותר את הקהל ההומו-הדתי ואת הלך מחשבתו

הסקר מכיל רק 50 שאלות, והזמן המשוער להשיב עליו הוא כ-5 דקות בלבד.

גם מי שאינו פוקד את מפגשי חברותא יכול לענות על הסקר (על מחציתו השנייה).

נו, לא תשתדלו למעננו ולמענכם?

הסקר יישאר באוויר כחודש, ובתום החודש נפרסם את ממצאיו.

לחצו כאן למילוי הסקר (הססמה: חברותא שנתיים): [הלינק כבר לא בתוקף]


תודה ותיהנו!

במשך שישה שבועות כמהתי לילד

זו האמת הפריווילגיות שלי. בין הילד השלישי לרביעי עברתי לידה שקטה, כזו שהשאירה אותי ריקה וכמהה. שישה שבועות של חוסר גדול, של ריק. (לאחריהם תשעה חודשים מהולים בחרדה אבל זה כנראה לפוסט אחר)

קרא עוד »

אין פה מקום לבלבול מדובר בביריונות

בתור טרנסית בעצמי, שלמדה במוסדות דתיים, אין פה מקום לבלבול מדובר בביריונות. מדובר פה בקריאה לחרם. חרם וכעס שמופנה כלפי ילד שהדבר היחיד שהוא עשה לא נכון הוא להיות שונה. מדובר בתנועת נפש אלימה ואינפנטילית של כעס על האחר והשונה רק משום היותו שונה שכאשר היא נעישת בידי מבוגרים קל וחומר בעלי כוח פובלציסטי היא רצחנית. מדובר בהמון זועם שמשתלח בילד כי מה? כי הוא נולד אחרת?

קרא עוד »

שלום צ’אט ג’י פי טי, תוכלי לספר לי בבקשה מהי הומופוביה?

כמו שצ’אט ג’י פי טי אמרה, יש קשר מובהק בין דתות לבין הומופוביה. ספציפית, יש קשר מובהק בין היהדות לבין הומופוביה. לפני כשנה פרסמתי ב”התקופה” את המסה “כה אהבו חכמינו”, שעסקה בדרך שבה היהדות המסורתית פירשה את סיפור רבי יוחנן וריש לקיש בנהר הירדן. משפט הפתיחה הפלרטטני של ריש לקיש: “יופיך לנשים”, שאותו ניתן להבין בקלות כ”אתה יפה כמו בחורה” פורש לאורך ההיסטוריה היהודית כ”חשבתי שאתה אישה”, כי לא ייתכן שדמות נכבדה כל כך, הנמנית על חבורת הרבנים המכונה “חז”ל”, תהיה אדם שנמשך לגבר. אבל הסיפור קורע הלב של שני החכמים הוא סיפור אהבה רומנטי, ועוד כזה שנגמר בטרגדיה, אולי כדי להזהיר את מי ששוקל להתאהב בגבר.

קרא עוד »

הייתי מחכה שכולם יירדמו.

הייתי מחכה שכולם יירדמו.
ואז הייתי פותח את הארון, שולף ז׳קט אפילו בקיץ, מתגנב לדלת, חומק בזהירות,
ונפלט לחסדי הרחוב.

קרא עוד »

"דע שאתה חשוב בעולם הזה"

בפעם הראשונה שסיפרתי להורים שלי שאני טרנסג'נדר, אימא שלי קצת הייתה בשוק אבל אבא שלי הוא הראשון שקיבל. לצערי הרב אבא שלי כבר לא איתנו, והרגשתי מאוד בודד. מכאן התחיל הרצון שלי להתחזק בדת ובאמונה, באתי מבית חילוני אז להתחיל כזה תהליך לבד זה לא כל כך פשוט כמו שזה נראה. 

קרא עוד »

שתפו את המאמר