לעדכונים על פעילויות ואירועים:

נסגר הסקר הגדול של חברותא. תוצאות בקרוב

surveyבשנה שעברה היינו קטנים – חגגנו יום הולדת שנה אחד בלבד, ופרסמנו סקר שעסק בעיקר בחברותא כדי שנכיר טוב יותר את הקהל שמגיע למפגשים ושגולש באתר, את צרכיו ואת ציפיותיו מחברותא (הממצאים היו שחברותא במקום טוב באמצע).

כעת גדלנו בשנה ואנחנו עדיין רוצים להכיר את הקהל של חברותא, אבל נשמח להכיר גם מזווית אחרת – זווית כללית. מה אתם חושבים על שינוי נטייה מינית, על עצת נפש, אם הלכתם לטיפול כדי להשתנות, מי יודע עליכם, אם תתחתנו עם אישה, אם המודעות שלכם לנטייה המינית הביאה להחלשה או להגברה של הקשר שלכם לעולם הדתי, ועוד ועוד.

לשם כך, השנה הסקר מחולק לשני חלקים עיקריים:

• שאלון "פנים חברותא" – שאלות שמתמקדות בחברותא

• שאלון "כללי" – שאלות שמטרתן להכיר טוב יותר את הקהל ההומו-הדתי ואת הלך מחשבתו

הסקר מכיל רק 50 שאלות, והזמן המשוער להשיב עליו הוא כ-5 דקות בלבד.

גם מי שאינו פוקד את מפגשי חברותא יכול לענות על הסקר (על מחציתו השנייה).

נו, לא תשתדלו למעננו ולמענכם?

הסקר יישאר באוויר כחודש, ובתום החודש נפרסם את ממצאיו.

לחצו כאן למילוי הסקר (הססמה: חברותא שנתיים): [הלינק כבר לא בתוקף]


תודה ותיהנו!

בחור בן 18-19, שהולך לטיפול "מקצועי" ו"מבטיח", תרתיי משמע, שנותן תחושה של עוצמה, ביטחון, כמו טריפ מופלא על קוקאין משובח במיוחד הנארז בתוך מעטפת של מציאות אפשרית וחוקית לחלוטין… יש יותר מזה?!

אחד הדברים שאפיינו את הטיפול זה הדגש על כך שניתן לשנות דברים- הנטייה הזאת היא נרכשת ואיננה מולדת, נאמר, ולכן אין שום בעיה לשנות את זה. המפתח הוא בי וזה תלוי רק ברצון שלי. עניין של בחירה.

קרא עוד »

סדנת כתיבה מונחית

לכתוב את מה שבפנים. את מה שלמדנו להשתיק ולהפנים. לא להדחיק, לא להחליק, אלא לחלוק את שעל הלב. שכבר למד לכאוב אך גם להתאהב.

קרא עוד »

ליין אוי גיי זמיר

מקוות שהתעוררתן חמודות מתוקות, כי אחרי המסיבה מוש מוש מוש שהיתה לנו קשה לקום!! אריאלה רשף המדהימה עלתה והרימה לנו את הרחבה, ו100 חברותות פיזזו אמש במועדון ה"אמור" בתל אביב, עד שהמנהל בא ואמר "רבותינו, הגיע זמן קריאת שמע של שחרית". אוי גיי זמיר 2 – הייתם מדהימים והיה מדהים! תודה שבאתם ונתראה במסיבה הבאה

קרא עוד »

סדרת ארון הקודש

"ארון הקודש”
היא סדרת רשת דוקומנטרית שיצרה הבמאית וחברת הקהילה מורן נקר, על להט”בים דתיים שתעלה בתאגיד השידור הציבורי “כאן”. כל פרק מתמקד בדמות, זוג או משפחה בשלב אחר בחיים. הקרנת הסדרה מביאה תיעוד אינטימי של אנשים המתמודדים עם המפגש בין נטיה מינית וזהות מגדרית ובין אמונה ואורח חיים דתי, דרך רגעים משמעותיים וטקסים דתיים, משפחתיים וזוגיים.

קרא עוד »

אני חושב שהמילה שחיפשת היא "קוויר"

הרב אברהם סתיו, אני חושב שהמילה שחיפשת בפתיחת דבריך היא קוויר (או אולי גיי באנגלית), אדם שהוא חריג מהציפיות הסיס-הטרו-נורמטיביות של החברה שלנו, ולא המילה הומו או הומוסקסאול. כשאנשים להט"בים מזדהים עם דמויות כמו בובספוג או אלזה "ומשייכים" אותן לקהילה הגאה הם לרוב לא מסווגים אותם מבחינת נטייה מינית או זהות מגדרית, אלא מצביעים על חוויה משותפת. בדרך כלל החוויה הזאת לא תהיה של אחת הזהויות הכלולות באותיות להטבא"ק+. זו פשוט חוויה כללית יותר, החוויה של שונות בתוך חברה שמניחה שכל בן נמשך לבת, שמבוגרת בשנות ה-30 שלה צריכה להתעניין בקשרים רומנטים, ושהחוויה המגדרית של כל אחד.ת היא או גבר או אשה. המילה היותר כוללנית לזהות השונה הזו היא המילה קוויר. הקושיה – איך ייתכן שלספוג או לכוכב ים תהיה נטייה מינית או זהות מגדרית שונה, רלוונטית כמו הקושיה איך ייתכן שבובספוג מדבר, שיש לו רישיון נהיגה, ושהוא לובש חולצה מכופתרת ועניבה.

קרא עוד »

שתפו את המאמר

תגובה אחת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.