לעדכונים על פעילויות ואירועים:

הספקטרום האינטימי

pot-rainbowמערכות יחסים זה דבר מורכב, אבל גם פשוט מאוד. כשאדם מעוניין להיות בקשר עם האדם השני והצד השני מעוניין בערך באותה מידה, לרוב נוצר קשר כלשהו שמוביל להיכרות ולקרבה. זה יכול להוביל לחברות נפש, יחסי ידידות, קשר קצר מועד או אחר וגם לזוגיות. בכל מקרה, מה שמניע אנשים הוא הרצון לקרבה. ישנו חיפוש אחר אינטימיות והפגת הבדידות הקיומית שרובנו חווים כאשר אין לנו אדם שנוח לנו אתו ואנחנו (באמת) רוצים לבלות בחברתו ככל שאפשר.

את הוואקום הזה אפשר למלא בכל מיני דרכים. משפחה, מכרים, ידידים, חברים, בני זוג ואפילו חיות מחמד לפעמים. אנשים רוצים להיקשר למשהו שהוא לא הם כדי להוציא החוצה את הכוחות האינטימיים הקיימים בהם ולהרעיף אהבה ברמות שונות על דמויות מחוץ לגבולות הקיום שלהם. כמו פרפרים לאש, אנחנו נמשכים לזוהר המהפנט של מערכות יחסים. כמהים להרגיש את תחושת החיבור הזו, את תחושת ההדהוד לעולמנו שלנו בעולמו של האחר. מתים כבר לחלוק סיפורים מהעבר וחוויות שהם רק שלנו וסתם לחבק גוף חם בלילה חורפי.

הרבה רואים בזוגיות את האידיאל האינטימי, המקום לשאוף אליו כדי לענות על כל הצרכים הרגשיים, אינטלקטואליים והפיזיים שלנו אצל האחר המשמעותי. הרי ידוע שהזוגיות הטובה היא האוצר שבקצה הקשת, הגאולה האולטימטיבית שרק טבעי להתפלל ולהתכוונן אליה. אבל בעצם – מהו העיקר בזוגיות ששונה ממערכות היחסים האחרות? כן, אולי ישנו מימוש מיני מסוג אחר אבל יותר מכך, במה מדובר?

חשבתי על זה שהדבר העיקרי בעיניי שזוגיות אמורה לספק היא מחויבות ועקביות, לעומת מערכות יחסים אחרות שפחות מצטיינות בכך. הרבה פעמים אפשר להגיע לרמות קרבה שלא מפסיקות להדהים ולעורר שאלות על הצרכים שלנו ועל מהות הקשר האנושי, כן – גם קשרים עם אנשים בעלי נטייה מינית שונה מאתנו וגם כאלה שנמצאים בזוגיות עם אחרים. כשהחיבור קיים באמת שני הצדדים מרגישים אותו ושום תנאים מקדימים לא יוכלו לעמוד בדרך. מצד שני, תמיד קורה משהו שמוכיח שלא יעזור כלום וזוגיות היא היא המודל שמאפשר להטיל עוגן ולא לחשוש יותר מדי שנישאר טרופים על קרקעית האוקיינוס. בשבילי זו מין מסקנה עצובה על מערכות יחסים אחרות שלרוב נגמרות או מתנדפות בגלל נסיבות החיים או פערים במוטיבציה ובאינטימיות של הצדדים. אולי "אלו החיים" באמת ובסופו של דבר אנחנו חיים בחברה שמסתדרת בזוגות ואין דרך לברוח מזה, אבל עדיין קצת מוזר להגיע למסקנה שהרצון מספר אחת שלי בזוגיות הוא לא אהבה, לא אינטימיות, לא אושר, לא מיניות ולא כיף. לא. רצון מספר אחד שלי בזוגיות הוא המחויבות הזו לאורך זמן, האדם הזה שילווה אותי לאורך כל הדרך או לפחות ירצה בכך כמו שאני רוצה את זה כלפיו וכך נוכל לעבוד, לתחזק ולתקן את הקשר אם יש צורך בכך. אני מקבל הרבה ממערכות יחסים אחרות, אבל זוגיות היא המקום היחידי בו אני יכול לשאוף למחויבות אמתית.

6211 respirator, are p95 respirators same as n95, comfortable hard hat with face shield, disposable masks for fumes, which face masks are good for acne, pollen levels tampa, full face respirator mask for cleaning chimneyt, silly disposable hospital masks, full face snorkel mask how to fit testing, how long does a disposable mask last, brunette mask creepy surgical mask, cpap full face mask with 24 adjustment, sand face mask, what type of respirator for airbrushing, high efficiency particulate respirator mask, osha letters of interpretation dust mask fit test, triton oxygen respirator, n95 detection, right way to wear surgical mask, face tent oxygen mask, how to make a easy face mask at home, gel face mask walmart, 3m n95 1860 or 1870 mask, finding gold dust in the legend of zelda majoras mask 3d, respirator n95 fit test, coronavirus dog cough fever, niosh half mask respirator, polycarbonate face shield stamped with the ansi z871 1989 uv certification, smoke mask n95 best reviews, 3m 600 half mask respirator,

בחור בן 18-19, שהולך לטיפול "מקצועי" ו"מבטיח", תרתיי משמע, שנותן תחושה של עוצמה, ביטחון, כמו טריפ מופלא על קוקאין משובח במיוחד הנארז בתוך מעטפת של מציאות אפשרית וחוקית לחלוטין… יש יותר מזה?!

אחד הדברים שאפיינו את הטיפול זה הדגש על כך שניתן לשנות דברים- הנטייה הזאת היא נרכשת ואיננה מולדת, נאמר, ולכן אין שום בעיה לשנות את זה. המפתח הוא בי וזה תלוי רק ברצון שלי. עניין של בחירה.

קרא עוד »

סדנת כתיבה מונחית

לכתוב את מה שבפנים. את מה שלמדנו להשתיק ולהפנים. לא להדחיק, לא להחליק, אלא לחלוק את שעל הלב. שכבר למד לכאוב אך גם להתאהב.

קרא עוד »

ליין אוי גיי זמיר

מקוות שהתעוררתן חמודות מתוקות, כי אחרי המסיבה מוש מוש מוש שהיתה לנו קשה לקום!! אריאלה רשף המדהימה עלתה והרימה לנו את הרחבה, ו100 חברותות פיזזו אמש במועדון ה"אמור" בתל אביב, עד שהמנהל בא ואמר "רבותינו, הגיע זמן קריאת שמע של שחרית". אוי גיי זמיר 2 – הייתם מדהימים והיה מדהים! תודה שבאתם ונתראה במסיבה הבאה

קרא עוד »

סדרת ארון הקודש

"ארון הקודש”
היא סדרת רשת דוקומנטרית שיצרה הבמאית וחברת הקהילה מורן נקר, על להט”בים דתיים שתעלה בתאגיד השידור הציבורי “כאן”. כל פרק מתמקד בדמות, זוג או משפחה בשלב אחר בחיים. הקרנת הסדרה מביאה תיעוד אינטימי של אנשים המתמודדים עם המפגש בין נטיה מינית וזהות מגדרית ובין אמונה ואורח חיים דתי, דרך רגעים משמעותיים וטקסים דתיים, משפחתיים וזוגיים.

קרא עוד »

אני חושב שהמילה שחיפשת היא "קוויר"

הרב אברהם סתיו, אני חושב שהמילה שחיפשת בפתיחת דבריך היא קוויר (או אולי גיי באנגלית), אדם שהוא חריג מהציפיות הסיס-הטרו-נורמטיביות של החברה שלנו, ולא המילה הומו או הומוסקסאול. כשאנשים להט"בים מזדהים עם דמויות כמו בובספוג או אלזה "ומשייכים" אותן לקהילה הגאה הם לרוב לא מסווגים אותם מבחינת נטייה מינית או זהות מגדרית, אלא מצביעים על חוויה משותפת. בדרך כלל החוויה הזאת לא תהיה של אחת הזהויות הכלולות באותיות להטבא"ק+. זו פשוט חוויה כללית יותר, החוויה של שונות בתוך חברה שמניחה שכל בן נמשך לבת, שמבוגרת בשנות ה-30 שלה צריכה להתעניין בקשרים רומנטים, ושהחוויה המגדרית של כל אחד.ת היא או גבר או אשה. המילה היותר כוללנית לזהות השונה הזו היא המילה קוויר. הקושיה – איך ייתכן שלספוג או לכוכב ים תהיה נטייה מינית או זהות מגדרית שונה, רלוונטית כמו הקושיה איך ייתכן שבובספוג מדבר, שיש לו רישיון נהיגה, ושהוא לובש חולצה מכופתרת ועניבה.

קרא עוד »

שתפו את המאמר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.