Search
My WordPress Page קו הקשב פתוח עכשיו
Search

הספקטרום האינטימי

"אולי 'אלו החיים' באמת ובסופו של דבר אנחנו חיים בחברה שמסתדרת בזוגות ואין דרך לברוח מזה"? ומה הרצון מספר אחת של אוריה בזוגיות? (ספוילר: לא אהבה, אינטימיות או אושר) ▪ פוסט חדש ב"ובחרת בחיים"

pot-rainbowמערכות יחסים זה דבר מורכב, אבל גם פשוט מאוד. כשאדם מעוניין להיות בקשר עם האדם השני והצד השני מעוניין בערך באותה מידה, לרוב נוצר קשר כלשהו שמוביל להיכרות ולקרבה. זה יכול להוביל לחברות נפש, יחסי ידידות, קשר קצר מועד או אחר וגם לזוגיות. בכל מקרה, מה שמניע אנשים הוא הרצון לקרבה. ישנו חיפוש אחר אינטימיות והפגת הבדידות הקיומית שרובנו חווים כאשר אין לנו אדם שנוח לנו אתו ואנחנו (באמת) רוצים לבלות בחברתו ככל שאפשר.

את הוואקום הזה אפשר למלא בכל מיני דרכים. משפחה, מכרים, ידידים, חברים, בני זוג ואפילו חיות מחמד לפעמים. אנשים רוצים להיקשר למשהו שהוא לא הם כדי להוציא החוצה את הכוחות האינטימיים הקיימים בהם ולהרעיף אהבה ברמות שונות על דמויות מחוץ לגבולות הקיום שלהם. כמו פרפרים לאש, אנחנו נמשכים לזוהר המהפנט של מערכות יחסים. כמהים להרגיש את תחושת החיבור הזו, את תחושת ההדהוד לעולמנו שלנו בעולמו של האחר. מתים כבר לחלוק סיפורים מהעבר וחוויות שהם רק שלנו וסתם לחבק גוף חם בלילה חורפי.

הרבה רואים בזוגיות את האידיאל האינטימי, המקום לשאוף אליו כדי לענות על כל הצרכים הרגשיים, אינטלקטואליים והפיזיים שלנו אצל האחר המשמעותי. הרי ידוע שהזוגיות הטובה היא האוצר שבקצה הקשת, הגאולה האולטימטיבית שרק טבעי להתפלל ולהתכוונן אליה. אבל בעצם – מהו העיקר בזוגיות ששונה ממערכות היחסים האחרות? כן, אולי ישנו מימוש מיני מסוג אחר אבל יותר מכך, במה מדובר?

חשבתי על זה שהדבר העיקרי בעיניי שזוגיות אמורה לספק היא מחויבות ועקביות, לעומת מערכות יחסים אחרות שפחות מצטיינות בכך. הרבה פעמים אפשר להגיע לרמות קרבה שלא מפסיקות להדהים ולעורר שאלות על הצרכים שלנו ועל מהות הקשר האנושי, כן – גם קשרים עם אנשים בעלי נטייה מינית שונה מאתנו וגם כאלה שנמצאים בזוגיות עם אחרים. כשהחיבור קיים באמת שני הצדדים מרגישים אותו ושום תנאים מקדימים לא יוכלו לעמוד בדרך. מצד שני, תמיד קורה משהו שמוכיח שלא יעזור כלום וזוגיות היא היא המודל שמאפשר להטיל עוגן ולא לחשוש יותר מדי שנישאר טרופים על קרקעית האוקיינוס. בשבילי זו מין מסקנה עצובה על מערכות יחסים אחרות שלרוב נגמרות או מתנדפות בגלל נסיבות החיים או פערים במוטיבציה ובאינטימיות של הצדדים. אולי "אלו החיים" באמת ובסופו של דבר אנחנו חיים בחברה שמסתדרת בזוגות ואין דרך לברוח מזה, אבל עדיין קצת מוזר להגיע למסקנה שהרצון מספר אחת שלי בזוגיות הוא לא אהבה, לא אינטימיות, לא אושר, לא מיניות ולא כיף. לא. רצון מספר אחד שלי בזוגיות הוא המחויבות הזו לאורך זמן, האדם הזה שילווה אותי לאורך כל הדרך או לפחות ירצה בכך כמו שאני רוצה את זה כלפיו וכך נוכל לעבוד, לתחזק ולתקן את הקשר אם יש צורך בכך. אני מקבל הרבה ממערכות יחסים אחרות, אבל זוגיות היא המקום היחידי בו אני יכול לשאוף למחויבות אמתית.

6211 respirator, are p95 respirators same as n95, comfortable hard hat with face shield, disposable masks for fumes, which face masks are good for acne, pollen levels tampa, full face respirator mask for cleaning chimneyt, silly disposable hospital masks, full face snorkel mask how to fit testing, how long does a disposable mask last, brunette mask creepy surgical mask, cpap full face mask with 24 adjustment, sand face mask, what type of respirator for airbrushing, high efficiency particulate respirator mask, osha letters of interpretation dust mask fit test, triton oxygen respirator, n95 detection, right way to wear surgical mask, face tent oxygen mask, how to make a easy face mask at home, gel face mask walmart, 3m n95 1860 or 1870 mask, finding gold dust in the legend of zelda majoras mask 3d, respirator n95 fit test, coronavirus dog cough fever, niosh half mask respirator, polycarbonate face shield stamped with the ansi z871 1989 uv certification, smoke mask n95 best reviews, 3m 600 half mask respirator,

היום ישבתי במונית של אבא שלי ובכיתי.

אבא שלי הביט בי דרך המראה הקטנה שתלויה במונית שלו, וראיתי לו את זה בעיינים. ראיתי שכאב לו לספר לי על ההוא שקרא לו הומו וירק. חשבתי על זה, מה זה בשביל אבא לילד הומו לשמוע אדם מבוגר אחר מקלל אותו, תוך כדי יריקה, וקורא לו ״יא הומו״

קרא עוד »

הסיפור של אביעד קנר

"אני 3 וחצי שנים בזוגיות עם בחור שהוא גם דתי ועדין בארון. המשפחה שלי מכירה אותו. המשפחה שלו עדין לא מכירה אותי".

קרא עוד »

"דע שאתה חשוב בעולם הזה"

בפעם הראשונה שסיפרתי להורים שלי שאני טרנסג'נדר, אימא שלי קצת הייתה בשוק אבל אבא שלי הוא הראשון שקיבל. לצערי הרב אבא שלי כבר לא איתנו, והרגשתי מאוד בודד. מכאן התחיל הרצון שלי להתחזק בדת ובאמונה, באתי מבית חילוני אז להתחיל כזה תהליך לבד זה לא כל כך פשוט כמו שזה נראה. 

קרא עוד »

"החלטתי שאני חולמת לו עתיד, וזה קרה די מהר שהוא מצא אחרי זה בן זוג"

רגע לפני יום הכיפורים, התארחה צפרירה ווקר, אמא דתיה לשלושה בנים הומואים, בתכנית חשבון נפש עם מרב בטיטו. צפרירה שיתפה בקשיים, במורכבות הקבלה וההכלה, ובתהליך התשובה הקשור אליהן.

קרא עוד »

שתפו את המאמר