חיפוש
My WordPress Page קו הקשב פתוח עכשיו
חיפוש

הסיפור של פסח שני כפי שהוא מופיע בתורה | דָּרְשֵׁנִי

לא להקריב את קרבן הפסח זה לא רק עוד מצווה, זה לפספס את קרבן שמציין את השייכות לעם ישראל כולו.

בשיעור האחרון שלנו ב-״דרשני״ למדנו על הסיפור של פסח שני כפי שהוא מופיע בתורה, ואיך התגלגלנו מהסיפור הזה לאירועי פסח שני שאנחנו מציינים בשנים האחרונות כיום הסובלנות הדתית.

בתורה מסופר על איך שקבוצה של אנשים – שהיו טמאים לנפש אדם – ניגשים למשה לשאול מה עליהם לעשות כי לא יכלו להקריב את קרבן הפסח במועדו. לא להקריב את קרבן הפסח זה לא רק עוד מצווה, זה לפספס את קרבן שמציין את השייכות לעם ישראל כולו. ואנשים אלו לא סתם פספסו, מדובר באנשים שבפסח ראשון נאלצו לקבור אדם אהוב והתעסקו בטומאת המתים. וכן בעקבות הדרישה שלהם, משה מתקן את 'פסח שני' – את ההזדמנות שלהם להיות חלק. פסח שני הוא לא רק הזדמנות נוספת למי שפספס, אלא חג בפני עצמו שמסמל את השייכות של אנשים אלו לעם ישראל.

ובעצם הדמיון לפסח שני היום ולקהילה הגאה בתוך החברה הדתית. אנחנו באים ושואלים את ההנהגה מה עשינו רע כדי שתוציאו אותנו מתוך העדה? ומבקשים שעל זה יתקנו כי גם לנו מגיע להיות חלק מהעם. לכולנו יש את הזכות להכיר חברים.ות, לקיים זוגיות, ללמוד, לעבוד, להתחתן, להקים משפחה ולממש את הפוטנציאל האנושי שלנו. 🌸🌈

"דע שאתה חשוב בעולם הזה"

בפעם הראשונה שסיפרתי להורים שלי שאני טרנסג'נדר, אימא שלי קצת הייתה בשוק אבל אבא שלי הוא הראשון שקיבל. לצערי הרב אבא שלי כבר לא איתנו, והרגשתי מאוד בודד. מכאן התחיל הרצון שלי להתחזק בדת ובאמונה, באתי מבית חילוני אז להתחיל כזה תהליך לבד זה לא כל כך פשוט כמו שזה נראה. 

קרא עוד »

ללא שם / י' מחיפה

הפכתי עולמות והצלחתי! השגתי תרומה של 100 ציציות לפי דרישת הרב. כשהבאתי את הציציות, יצא לי משפט שעד עכשיו אני לא מאמין שאמרתי אותו

קרא עוד »

שתפו את המאמר