לעדכונים על פעילויות ואירועים:

הסביבה ואני

sheasהחודש עברתי לגור בדירת שירות של בנים, ונראה לי שזה הדבר הכי משמעותי שעשיתי לאחרונה. הדירה הקודמת שלי רחוקה מהמקום שבו אני עושה את השירות הלאומי שלי אז החלטתי לא להמשיך לנסוע כל יום ופשוט לעבור לדירה. האמת היא שלא ממש ידעתי למה לצפות מהמעבר הזה, אבל מצד שני לא היו לי ממש חששות. הדירה מגניבה והשותפים שלי הכי סבבה בעולם אני מרגיש ממש בנוח איתם, כשכולם חוזרים בערב אנחנו רואים סרטים שומעים מוזיקה מנגנים ושרים. ובבוקר לא צריכים לקום מוקדם בלחץ.

בתחילת השירות שלי לא ממש רצו לשים אותי בדירת בנים, כי עד עכשיו לא הכניסו טרנסג'נדר או טרנסג'נדרית לגור בדירה ביחד עם בנים או עם בנות, אני מקווה שיוכלו לראות ולהסיק מהמעבר שלי שזה שאפשרי, ולא צריך לעשות מזה עניין גדול. בעוד חודש אמורה להיפתח דירת שירות מיוחדת בשביל טרנסים וטרנסיות, אני בטוח שהאווירה שם תהיה ממש נוחה כולנו נבין שם אחד את השנייה. מה שהכי מבאס אותי זה שאני אצטרך לעזוב את הדירה שאני נמצא בה עכשיו, לא ממש בא לי לעזוב.

~

לפני כמה ימים קיבלתי מכתב ממטפל שלי שהוא בעצם מכתב שמאשר לי להתחיל את התהליך ההורמונלי. כדי להתחיל לקחת הורמונים צריך מכתב ממטפל פסיכולוג שאני בעצם יודע במה כרוך התהליך ושאני רוצה ויכול להתחיל אותו. עשיתי היום בדיקת דם זאת ממש ההתחלה של כל הבדיקות, לראות שהכל תקין ובסדר. אם הכל יתנהל כשורה אז זה יקרה ממש עוד מעט.

הרופאה שהייתי רשום אליה עד עכשיו הייתה מהאזור שבו גדלתי, לא הייתי בא אליה הרבה כי אני ממש שונא קופות חולים, רק מלשבת בתור אליה אני נהיה חולה… פעם אחרונה שהלכתי אליה היא לא הסתכלה עלי בכלל, ופנתה אלי בלשון זכר כששאלה במה היא יכולה לעזור. אחרי שהיא העבירה את הכרטיס שלי במחשב וראתה את השם הקודם שלי נפל לה האסימון. כשאמרתי לה שבאתי כדי להחתים אותה על טפסים לשירות לאומי, היא התעניינה ושאלה מה עשיתי ולמה, כשאמרתי לה שאני טרנס היא חיפשה בוויקיפדיה ואמרה לי שהיא תציין בטופס שאני טרנסגנדר. אמרתי לה שאין ממש צורך כי הם כבר יודעים, אבל היא כתבה ואמרה לי שאולי אני לא כזה כי אף אחד לא בדק אותי ושזאת מחלה נפשית… ואני… ביי!

~

אני מתכוון לצאת בפני המשפחה המורחבת שלי בעוד כמה ימים ואני מקווה שהם יקבלו אותי ושהכל יהיה בסדר. חשוב גם על מה יקרה הלאה, אני בטוח שזה לא יהיה פשוט למשפחה, למען האמת אין לי מושג מה לצפות מהם, מן הסתם הם לא יקפצו עלי בחיבוקים ונשיקות, אחרי הכל הם הכירו אותי עד היום כבת, ופתאום מסתבר להם שאני בכלל בן. אני מקווה שהם ילמדו להכיר במי שאני. חשוב לי מאוד לא לאבד אף אחד בדרך.

בסופ"ש הזה אמא שלי חזרה מחו"ל ופתחנו מתנות. אני לא יודע איך זה קרה, אבל היא ואח שלי דיברו אלי בלשון זכר, ואז תיקנו את עצמם ללשון נקבה. זה קרה כמה פעמים, צחקתי כי הם באמת לא היו צריכים לתקן את עצמם. גם אבא וסבתא שלי מדברים אלי במעורב כי שניהם דוברים גם בשפות אחרות.

קורה לי הרבה כשאני מסתובב עם המשפחה, סתם יוצאים לאכול או לקניות, אנשים רואים אותי בתור בן וגם פונים אלי כך. אני יודע עד כמה אמא שלי לא אוהבת את זה, קשה לה. לפעמים היא מרגישה צורך לציין לאנשים שאני לא באמת בן וזה קשה לי, ביקשתי ממנה שלפחות לא תציין את זה מולי, זה החזיק מעמד קצת זמן אבל אז זה חזר על עצמו. אני בשלי והיא בשלה.

בשבילי 'לעבור' בתור בן שאנשים פונים אלי בצורה שבה אני רואה את עצמי זה הדבר הכי נעים וכיף. הרעיון של לעבור מאוד חשוב לטרנסים וטרנסיות, במיוחד לאלה שבאמת רוצים לצאת מחוץ לבית ושהסביבה שלידם לא תרגיש בהם, שלא ילטשו בנו עיניים בניסיון לפענח אם אנחנו בנים או בנות, בשביל לעבור אנחנו מתלבשים בצורה שתתאים לנו (זה די פשוט להתלבש בצורה שאנחנו אוהבים) וכך שאנשים לא יבחינו בזה. לדוגמא אצל טרנסג'נדרים יש את הביינדרים (מהמילה ביינד באנגלית) שזה בעצם משטח חזה, יש הרבה טרנסגנדרים שירגישו צורך להשתמש בזה האופן יומיומי ואילו יש כאלו שיעדיפו לא ללבוש אותו .

קרה שבקניות הלכתי לצד של בגדי הנשים בגלל שבצד של הגברים כל החולצות היו גדולות עלי… המוכרת שאלה אותי: "אתה יודע שזה הצד של הנשים נכון?". מכור בחנות אחרת צחק איתי בגלל שממש "טבעתי" בחולצה. אחרי שאמרתי לו שאני טרנסגנדר הוא לגמרי זרם והביא לי מהמחסן מלא בגדים במידות קטנות כדי שיתאימו לי.

allegro 2000 respirator bag, surgical mask history, black half face masks, face shield peel off, fly trekker vs1 face shield, black face mask amazon, ultraviolet light face mask, gcf of 19 a n95, why are nfl players wearing the same face masks, open face shield tunneling, best moisturizing face mask, face makeup for gecko pj masks, can a employer tell me not to wear a surgical mask, tuberculosis respirator, 3m respirator cleaning solution, respirator face masks, how to wear n95 properly, 3m adflo powered air purifying respirator, ww2 german face mask, ccm full face shield, soft anti dust face mask, ulta face mask gift set, n95 mask instructions for use, face mask cover shield, what needs to be determined when selecting a respirator, using a face mask every night, where do you buy your face masks, laughing emoji face mask, andalou naturals face mask, my face is my shield meme, disposable mask market, respirator mask skins, how to put air in respirator mask,

בחור בן 18-19, שהולך לטיפול "מקצועי" ו"מבטיח", תרתיי משמע, שנותן תחושה של עוצמה, ביטחון, כמו טריפ מופלא על קוקאין משובח במיוחד הנארז בתוך מעטפת של מציאות אפשרית וחוקית לחלוטין… יש יותר מזה?!

אחד הדברים שאפיינו את הטיפול זה הדגש על כך שניתן לשנות דברים- הנטייה הזאת היא נרכשת ואיננה מולדת, נאמר, ולכן אין שום בעיה לשנות את זה. המפתח הוא בי וזה תלוי רק ברצון שלי. עניין של בחירה.

קרא עוד »

סדנת כתיבה מונחית

לכתוב את מה שבפנים. את מה שלמדנו להשתיק ולהפנים. לא להדחיק, לא להחליק, אלא לחלוק את שעל הלב. שכבר למד לכאוב אך גם להתאהב.

קרא עוד »

ליין אוי גיי זמיר

מקוות שהתעוררתן חמודות מתוקות, כי אחרי המסיבה מוש מוש מוש שהיתה לנו קשה לקום!! אריאלה רשף המדהימה עלתה והרימה לנו את הרחבה, ו100 חברותות פיזזו אמש במועדון ה"אמור" בתל אביב, עד שהמנהל בא ואמר "רבותינו, הגיע זמן קריאת שמע של שחרית". אוי גיי זמיר 2 – הייתם מדהימים והיה מדהים! תודה שבאתם ונתראה במסיבה הבאה

קרא עוד »

סדרת ארון הקודש

"ארון הקודש”
היא סדרת רשת דוקומנטרית שיצרה הבמאית וחברת הקהילה מורן נקר, על להט”בים דתיים שתעלה בתאגיד השידור הציבורי “כאן”. כל פרק מתמקד בדמות, זוג או משפחה בשלב אחר בחיים. הקרנת הסדרה מביאה תיעוד אינטימי של אנשים המתמודדים עם המפגש בין נטיה מינית וזהות מגדרית ובין אמונה ואורח חיים דתי, דרך רגעים משמעותיים וטקסים דתיים, משפחתיים וזוגיים.

קרא עוד »

אני חושב שהמילה שחיפשת היא "קוויר"

הרב אברהם סתיו, אני חושב שהמילה שחיפשת בפתיחת דבריך היא קוויר (או אולי גיי באנגלית), אדם שהוא חריג מהציפיות הסיס-הטרו-נורמטיביות של החברה שלנו, ולא המילה הומו או הומוסקסאול. כשאנשים להט"בים מזדהים עם דמויות כמו בובספוג או אלזה "ומשייכים" אותן לקהילה הגאה הם לרוב לא מסווגים אותם מבחינת נטייה מינית או זהות מגדרית, אלא מצביעים על חוויה משותפת. בדרך כלל החוויה הזאת לא תהיה של אחת הזהויות הכלולות באותיות להטבא"ק+. זו פשוט חוויה כללית יותר, החוויה של שונות בתוך חברה שמניחה שכל בן נמשך לבת, שמבוגרת בשנות ה-30 שלה צריכה להתעניין בקשרים רומנטים, ושהחוויה המגדרית של כל אחד.ת היא או גבר או אשה. המילה היותר כוללנית לזהות השונה הזו היא המילה קוויר. הקושיה – איך ייתכן שלספוג או לכוכב ים תהיה נטייה מינית או זהות מגדרית שונה, רלוונטית כמו הקושיה איך ייתכן שבובספוג מדבר, שיש לו רישיון נהיגה, ושהוא לובש חולצה מכופתרת ועניבה.

קרא עוד »

שתפו את המאמר

תגובה אחת

  1. כל הכבוד לך על שבחרת לתת מעצמך.
    טוב לשמוע על אלו שמקבלים ומבינים, ועם המשפחה… זה פשוט יקח זמן. אני "רק" הומו ועדיין הם לא שם.
    תצליח בדרך החדשה שלך, בכל המובנים, ושתראה יותר ויותר אושר והבנה בהמשך.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.