חיפוש
My WordPress Page קו הקשב פתוח עכשיו
חיפוש

המשתתפים האמיצים שנתנו את משחק חייהם לגמרי הציגו סיטואציה מורכבת

במפגש השלישי שלנו לתוך מערך ״דת ולהט״ב״ בקבוצת הקשת הסרוגה ברמת גן, בחרנו לעסוק בחווית הלהט״ב הדתי אל מול הקהילה הדתית והקהילה הלהט״בית.

במפגש השלישי שלנו לתוך מערך ״דת ולהט״ב״ בקבוצת הקשת הסרוגה ברמת גן, בחרנו לעסוק בחווית הלהט״ב הדתי אל מול הקהילה הדתית והקהילה הלהט״בית.

אחרי שקיבלנו את החברים החדשים לקשת רמת גן והשלמנו פערים, פתחנו בהצגה המציגה את תגובת מתפללי בית כנסת לזוג להט״בי המגיע לתפילה.

המשתתפים האמיצים שנתנו את משחק חייהם לגמרי הציגו סיטואציה מורכבת המביאה את תגובת הקהילה אל הלהט״ב הדתי, בסצנה עמוקה וקשה. אין ספק שהיה גם משעשע לראות את החברים שלנו שחקנים לערב אחד 🕺🏽

לאחר מכן פרשנו במעגל סיטואציות המציגות את הקושי של הלהט״ב הדתי אל מול שתי הקהילות. דיברנו על כך שהקושי מגיע בשני כיוונים – מצד האדם, שמתקשה למצוא את מקומו בקהילות, ומצד הקהילה, שמתקשה לקבל אל האדם אליה.

שיתפנו ברגש ובכנות על הסיטואציות שפגשו אותנו ואליהן אנחנו מתחברים.

סיימנו בשיח על הציר האישי בו אנו נעים בהרגשת החיבור לכל אחת מהקהילות. היה מעניין לשמוע על החוויה האישית של המשתתפים ועל נקודת החיבור שלהם בציר הנע של הקהילה הדתית והקהילה הלהט״בית.

יצאנו ממפגש עמוק ומעניין מלאי מחשבות, אך גם בידיעה שיש לנו את המשפחה לשתף איתה את הקשיים שלנו, ללא חסמים 🫂

אני רוצה לפנות מכאן לנוער שגר במועצה מקומית קרני שומרון והיישובים באזור

גם אני גדלתי במקום שבזכותו הפך התנ״ך להיות הדרך שלי לדבר על עצמי, ולהגיד משהו על העולם שלנו. הפרספקטיבה שסיפורי התנ״ך מעניקים לנו על אנושיות, אהבה וחמלה (וכן, גם רשעות ואטימות) בעולם של היום, היא מתנה גדולה ויש שיאמרו – דרך חיים.

קרא עוד »

שתפו את המאמר