המשתתפים האמיצים שנתנו את משחק חייהם לגמרי הציגו סיטואציה מורכבת

במפגש השלישי שלנו לתוך מערך ״דת ולהט״ב״ בקבוצת הקשת הסרוגה ברמת גן, בחרנו לעסוק בחווית הלהט״ב הדתי אל מול הקהילה הדתית והקהילה הלהט״בית.

במפגש השלישי שלנו לתוך מערך ״דת ולהט״ב״ בקבוצת הקשת הסרוגה ברמת גן, בחרנו לעסוק בחווית הלהט״ב הדתי אל מול הקהילה הדתית והקהילה הלהט״בית.

אחרי שקיבלנו את החברים החדשים לקשת רמת גן והשלמנו פערים, פתחנו בהצגה המציגה את תגובת מתפללי בית כנסת לזוג להט״בי המגיע לתפילה.

המשתתפים האמיצים שנתנו את משחק חייהם לגמרי הציגו סיטואציה מורכבת המביאה את תגובת הקהילה אל הלהט״ב הדתי, בסצנה עמוקה וקשה. אין ספק שהיה גם משעשע לראות את החברים שלנו שחקנים לערב אחד 🕺🏽

לאחר מכן פרשנו במעגל סיטואציות המציגות את הקושי של הלהט״ב הדתי אל מול שתי הקהילות. דיברנו על כך שהקושי מגיע בשני כיוונים – מצד האדם, שמתקשה למצוא את מקומו בקהילות, ומצד הקהילה, שמתקשה לקבל אל האדם אליה.

שיתפנו ברגש ובכנות על הסיטואציות שפגשו אותנו ואליהן אנחנו מתחברים.

סיימנו בשיח על הציר האישי בו אנו נעים בהרגשת החיבור לכל אחת מהקהילות. היה מעניין לשמוע על החוויה האישית של המשתתפים ועל נקודת החיבור שלהם בציר הנע של הקהילה הדתית והקהילה הלהט״בית.

יצאנו ממפגש עמוק ומעניין מלאי מחשבות, אך גם בידיעה שיש לנו את המשפחה לשתף איתה את הקשיים שלנו, ללא חסמים 🫂

חורבן, כמו פורקן הוא תוצר של פעולה מתמשכת, הוא לא קורה מעצמו יום אחד

לכל אחד מאיתנו יש איזו ארץ מובטחת, נחלה שאליה הוא שואף להגיע בה למנוחה, לפחות בדמיון. אף אחד לא מבטיח לנו שהדרך לשם תהיה קלה. כל אחד יתמודד בדרך עם יציאה ממצרים. לשלוח מרגלים קצת יותר קשה לנו, אבל כמעט כולנו זוכים להבלחות של החיים להם אנחנו מייחלים. פעמים רבות שיתקוף אותנו הפחד בנקודות האלה וזו משימה קשה לא להוציא דיבת התמונת עתיד הזו רעה, לא להגיע לבכית חנם.

קרא עוד »

אני חושב שהמילה שחיפשת היא "קוויר"

הרב אברהם סתיו, אני חושב שהמילה שחיפשת בפתיחת דבריך היא קוויר (או אולי גיי באנגלית), אדם שהוא חריג מהציפיות הסיס-הטרו-נורמטיביות של החברה שלנו, ולא המילה הומו או הומוסקסאול.

קרא עוד »

אנשים שנולדו עם נקודות חן צריכים להתפלל בחלק האחורי של החדר

אני חושב על זה שעם הזמן, נהיינו יותר מרק אדם וחווה. ככל שיש יותר בני אדם, ככה יש גם יותר גיוון חיצוני ופנימי, דעות וצורת מחשבה שונות. אך לפני זה, הנה כמה מילים על שנאת חינם

קרא עוד »

שתפו את המאמר