חיפוש
My WordPress Page קו הקשב פתוח עכשיו
חיפוש

הלכות קסומות

האם גולם יכול להצטרף למניין?

פרויקט פורתא מציג:

הלכות קסומות: הרצאה עם אמיר שטיין

לכאורה, ההלכה היהודית רחוקה מעולם הקסם כרחוק מזרח ממערב. האומנם? בהרצאה נדון בכמה פסיקות הלכה אמיתיות לגמרי שעוסקות ביצורים פנטסטיים, ונשמע על הסיפורים המרתקים שיצרו אותן ועל ההשפעה שהייתה להם, ועודנה, על חייהם של יהודים רבים. לא נשכח לברר האם גולם יכול להצטרף למניין, האם בשר חד קרן כשר למאכל ואיך לבשל מזון כשר בלי ליפול קורבן לשדים בזמן הארוחה.

על המרצה: אמיר שטיין הוא בוגר החינוך החרדי, סטודנט לפילוסופיה יהודית ולספרות באוניברסיטת תל-אביב, בעל ערוץ יוטיוב ומנהל קהילת הפייסבוק "פנטזיה יהודית".

להרשמה:

גם לנו זה קרה

גם לנו זה קרה…
הכל התחיל, איך לא, בשבת חברותא, אי שם לפני 9 שנים בגוש עציון. דווקא אז, לא קרה כלום וכל אחד המשיך בחייו.
אבל חייב להיות סוף טוב, אז רצה הגורל ויצאנו כעבור 3 שנים לטיול פסח של…חברותא. וכן, שם כבר נוצר הקליק ומאז הכל התגלגל…

קרא עוד »

אבל זה לא אירוע בודד; הוא שייך לז'אנר מפוקפק שנקרא לו "שנאה של נראות".

בחברה מתוקנת לא נבקש מחרדים "להצניע את חרדיותם". נצטרך להבין שגם אם יש בינינו קונפליקטים, חרדי צריך ללכת בביטחון ובקומה זקופה בכל מקום. גם טרנסג'נדר, גם הומו.

קרא עוד »

הסיפור של נריה שמעון

"יצאתי מהארון עוד לפני שנפגשתי עם גבר, עוד לפני שהיה לי משהו עם מישהו… לא הרגשתי שום צורך לחכות לזוגיות או להתנסות. זאת פשוט הייתה ההרגשה שלי"

קרא עוד »

חורבן, כמו פורקן הוא תוצר של פעולה מתמשכת, הוא לא קורה מעצמו יום אחד

לכל אחד מאיתנו יש איזו ארץ מובטחת, נחלה שאליה הוא שואף להגיע בה למנוחה, לפחות בדמיון. אף אחד לא מבטיח לנו שהדרך לשם תהיה קלה. כל אחד יתמודד בדרך עם יציאה ממצרים. לשלוח מרגלים קצת יותר קשה לנו, אבל כמעט כולנו זוכים להבלחות של החיים להם אנחנו מייחלים. פעמים רבות שיתקוף אותנו הפחד בנקודות האלה וזו משימה קשה לא להוציא דיבת התמונת עתיד הזו רעה, לא להגיע לבכית חנם.

קרא עוד »

לצערי נפלו בכתבה בעולם קטן מספר טעויות

בגליון הקודם (868, בראשית) פורסמה בעלון זה הכתבה "מחקר חדש: טיפולי המרה עשויים להפחית אובדנות". לצערי נפלו בכתבה מספר טעויות אשר עלולות להשאיר את הקוראים עם רושם שגוי לגבי המחקר המדובר ולגבי הקשר בין טיפולי המרה לאובדנות. קראתי את המאמר המדובר של ד"ר סולינס ואת המאמר נגדו יצא, ואבקש לתקן שגיאות אלו.

קרא עוד »

שתפו את המאמר