כ״ו בסיון ה׳תשפ״ב (25 בJune 2022)

היי בצלאל סמוטריץ'

היי בצלאל סמוטריץ'

רציתי לחוד לך חידה: אתה מזהה איפה צולמה התמונה הזו?

אתן לך רמז: מזרח גוש עציון. אם תשאל את עצמך בצלאלוש מה שני הומואים חמודים כמונו עושים בגוש עציון, יש לנו משהו לספר לך שמאד יאכזב אותך:

שנינו היינו מוזמנים לשבת לאחים הנשואים שלנו, שבמקרה גרים באותו יישוב.

כן כן, למגינת לבך, המשפחות שלנו יודעות ומקבלות.

משפחות ציוניות-דתיות נורמליות כמו שאתה אוהב, עם אבא ואמא ושבעה ילדים שלומדים בהסדר ומדרשות וישיבות תיכוניות ואולפנות ובתי ספר וגנים דתיים,

והילדים האלו, כלומר האחיינים שלנו, יודעים ומקבלים, ובעוד כמה שנים בעזרת ה׳ הם ישמחו לשחק עם בני הדודים העתידיים שלהם, ולא ממש יזיז להם שלבני הדודים יש אבא ואבא.

כי אתה מבין, בצלאלוש, הוורטים שכתבת על אהבה ומיניות ביהדות הם נחמדים, אבל שנינו דתיים ושנינו היינו בטיפולי המרה ושנינו למדנו בישיבות ושמענו את הוורטים והסיסמאות האלו מיליון פעם ממיליון רבנים שונים וזה לא ממש שינה שום דבר למציאות של חיינו, מלבד להקטין קצת את חשבון הבנק שלנו לטובת מטפלי ההמרה ולהוסיף הרבה שנאה עצמית שלא מובילה לשום מקום, שאין בינה לבין היהדות דבר.

שנינו מכירים מספיק משפחות שנהרסו בגלל אנשים שהקשיבו לוורטים כמו שלך, והתכחשו למי ומה שהם.

הם טענו שעברו טיפולי המרה בהצלחה, או ש״התגברו״ על יצרם, והלכו והתחתנו, ואז בגדו בבן או בבת הזוג שלהם מאחורי הגב והתגרשו, כי אי אפשר להתכחש למי שאתה, גם אם מתפללים חזק ועושים תענית 40 יום ומשננים וורטים סוג ד׳.

אז בזמן שאתה מספר דברי תורה לא מועילים ולא מקוריים – הרב פיינשטיין ז״ל כתב כבר בשנות החמישים כאילו להטב״ים זה ״להכעיס״, ורבנים אורתודוקסיים כמו הרב לוביץ׳ והרב נויברט והרב שרלו והרב בני לאו כבר מזמן הסבירו את טעותו,

אנחנו שמחנו לראות שביישובים הדתיים יש לא רק קבלה והכלה, אלא יש כל כך הרבה ילדים.

כי אם נניח שלכל משפחה דתית יש בערך חמישה ילדים, זה אומר שבממוצע בכל שתי משפחות יש ילד או ילדה אחד שיגדלו להיות להט״בים, וזה יפה שאפילו בהתנחלויות נרתמים ככה כדי להגדיל את הקהילה הגאה.

והאמת, בצלאל, שבמוקדם או במאוחר גם אתה תתרום לכוח האדם שלנו. יש לך שבעה ילדים. לכל אחד מהם, יהיו, בעזרת ה׳, לפחות חמישה ילדים. ככה שגם אם אחד הילדים שלך ל״ע לא יצא מהארון, סביר מאד שנקבל ממך בעתיד לפחות שני נכדים או נכדות גאים, כן ירבו.

אתה מבין בצלאל, נגמרו שנות החמישים שבהם היה אפשר לומר שזה ״להכעיס״ ומישהו יקנה את זה.

אנחנו מכירים הומואים ולסביות וטרנסים וביסקסואלים מגוש עציון, ומעופרה, ומבית אל, ומקרני שומרון, ומאלון שבות, ומאפרת, ומהגרעין התורני בלוד, ומהושעיה, ומקרית ארבע, ומעלי, ומהר ברכה, ומאלון מורה, ומפדואל, ומירושלים, ומפתח תקווה, ומגבעת שמואל, ומכפר הרואה, ומיד בנימין, ומאלוני הבשן, ומחיספין ומקדומים.

אנחנו בכל מקום, והציונות הדתית- החברה, לא מפלגת השנאה שלך – נמצאת בחלקה הגדול כבר במקום אחר, וורטים לא מבוססים לא משכנעים אותה, הרכבת מזמן יצאה מהתחנה ואתה נשארת מאחור.

אפרופו רכבת, אנחנו רק מבקשים שאם תחזור אי פעם לתפקיד שר התחבורה תדאג בבקשה לתחבורה ציבורית טובה יותר ליישובים ביהודה ושומרון.

אתה יודע איזה מסובך זה להגיע ישר מהמצעד בתל אביב למזרח גוש עציון ביום שישי כדי להספיק לכניסת שבת?

#דעה | Netanel Eisdorfer

סדרת ארון הקודש

"ארון הקודש”
היא סדרת רשת דוקומנטרית שיצרה הבמאית וחברת הקהילה מורן נקר, על להט”בים דתיים שתעלה בתאגיד השידור הציבורי “כאן”. כל פרק מתמקד בדמות, זוג או משפחה בשלב אחר בחיים. הקרנת הסדרה מביאה תיעוד אינטימי של אנשים המתמודדים עם המפגש בין נטיה מינית וזהות מגדרית ובין אמונה ואורח חיים דתי, דרך רגעים משמעותיים וטקסים דתיים, משפחתיים וזוגיים.

קרא עוד »

עֵת לַחֲשׁוֹת וְעֵת לְדַבֵּר

עֵת לַחֲשׁוֹת וְעֵת לְדַבֵּר, ואיננו מסוגלים עוד לחשות. מחזיקנא טיבותא לרב בני לאו שנענה לדברי הרב יובל שרלו וכתב הצעה לחיי משפחה להט"ב בקהילה הדתית (קישור בתגובה הראשונה), ונגע בנקודות רבות ומגוונות. אחרי שהנושא צף מול תלמידים שלי, באתי להגיב לחלק מדבריו, ולהשלים בחלק ממה שנראה בעיני. אשמח לתגובות.

קרא עוד »

מַה טֹּבוּ אֹהָלֶיךָ יַעֲקֹב מִשְׁכְּנֹתֶיךָ יִשְׂרָאֵל

א"מ;ל"ק: תלמידי ישיבות נדרשו לחלוק מגורים עם חייל בעל הרכב כרומוזומלי שונה משלהם, באופן שאין בו שום בעיה הלכתית. וייאנחו החיילים מן הטרלול הפרוגרסיבי, ותעל שוועתם אליי, והנה באתי בדברים האלה.

קרא עוד »

"חבל שלא הצלחת להתאבד."

"חבל שלא הצלחת להתאבד."
אלו המילים האחרונות שאבא שלי אמר לי מאז שיצאתי בפניו מהארון בתור טרנסית. את אותו הלילה לא העברתי בבית.

קרא עוד »

שתפו את המאמר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.