חיפוש
My WordPress Page קו הקשב פתוח עכשיו
חיפוש

היי בצלאל סמוטריץ'

נתנאל אייזדורפר


היי בצלאל סמוטריץ'

רציתי לחוד לך חידה: אתה מזהה איפה צולמה התמונה הזו?

אתן לך רמז: מזרח גוש עציון. אם תשאל את עצמך בצלאלוש מה שני הומואים חמודים כמונו עושים בגוש עציון, יש לנו משהו לספר לך שמאד יאכזב אותך:

שנינו היינו מוזמנים לשבת לאחים הנשואים שלנו, שבמקרה גרים באותו יישוב.

כן כן, למגינת לבך, המשפחות שלנו יודעות ומקבלות.

משפחות ציוניות-דתיות נורמליות כמו שאתה אוהב, עם אבא ואמא ושבעה ילדים שלומדים בהסדר ומדרשות וישיבות תיכוניות ואולפנות ובתי ספר וגנים דתיים,

והילדים האלו, כלומר האחיינים שלנו, יודעים ומקבלים, ובעוד כמה שנים בעזרת ה׳ הם ישמחו לשחק עם בני הדודים העתידיים שלהם, ולא ממש יזיז להם שלבני הדודים יש אבא ואבא.

כי אתה מבין, בצלאלוש, הוורטים שכתבת על אהבה ומיניות ביהדות הם נחמדים, אבל שנינו דתיים ושנינו היינו בטיפולי המרה ושנינו למדנו בישיבות ושמענו את הוורטים והסיסמאות האלו מיליון פעם ממיליון רבנים שונים וזה לא ממש שינה שום דבר למציאות של חיינו, מלבד להקטין קצת את חשבון הבנק שלנו לטובת מטפלי ההמרה ולהוסיף הרבה שנאה עצמית שלא מובילה לשום מקום, שאין בינה לבין היהדות דבר.

שנינו מכירים מספיק משפחות שנהרסו בגלל אנשים שהקשיבו לוורטים כמו שלך, והתכחשו למי ומה שהם.

הם טענו שעברו טיפולי המרה בהצלחה, או ש״התגברו״ על יצרם, והלכו והתחתנו, ואז בגדו בבן או בבת הזוג שלהם מאחורי הגב והתגרשו, כי אי אפשר להתכחש למי שאתה, גם אם מתפללים חזק ועושים תענית 40 יום ומשננים וורטים סוג ד׳.

אז בזמן שאתה מספר דברי תורה לא מועילים ולא מקוריים – הרב פיינשטיין ז״ל כתב כבר בשנות החמישים כאילו להטב״ים זה ״להכעיס״, ורבנים אורתודוקסיים כמו הרב לוביץ׳ והרב נויברט והרב שרלו והרב בני לאו כבר מזמן הסבירו את טעותו,

אנחנו שמחנו לראות שביישובים הדתיים יש לא רק קבלה והכלה, אלא יש כל כך הרבה ילדים.

כי אם נניח שלכל משפחה דתית יש בערך חמישה ילדים, זה אומר שבממוצע בכל שתי משפחות יש ילד או ילדה אחד שיגדלו להיות להט״בים, וזה יפה שאפילו בהתנחלויות נרתמים ככה כדי להגדיל את הקהילה הגאה.

והאמת, בצלאל, שבמוקדם או במאוחר גם אתה תתרום לכוח האדם שלנו. יש לך שבעה ילדים. לכל אחד מהם, יהיו, בעזרת ה׳, לפחות חמישה ילדים. ככה שגם אם אחד הילדים שלך ל״ע לא יצא מהארון, סביר מאד שנקבל ממך בעתיד לפחות שני נכדים או נכדות גאים, כן ירבו.

אתה מבין בצלאל, נגמרו שנות החמישים שבהם היה אפשר לומר שזה ״להכעיס״ ומישהו יקנה את זה.

אנחנו מכירים הומואים ולסביות וטרנסים וביסקסואלים מגוש עציון, ומעופרה, ומבית אל, ומקרני שומרון, ומאלון שבות, ומאפרת, ומהגרעין התורני בלוד, ומהושעיה, ומקרית ארבע, ומעלי, ומהר ברכה, ומאלון מורה, ומפדואל, ומירושלים, ומפתח תקווה, ומגבעת שמואל, ומכפר הרואה, ומיד בנימין, ומאלוני הבשן, ומחיספין ומקדומים.

אנחנו בכל מקום, והציונות הדתית- החברה, לא מפלגת השנאה שלך – נמצאת בחלקה הגדול כבר במקום אחר, וורטים לא מבוססים לא משכנעים אותה, הרכבת מזמן יצאה מהתחנה ואתה נשארת מאחור.

אפרופו רכבת, אנחנו רק מבקשים שאם תחזור אי פעם לתפקיד שר התחבורה תדאג בבקשה לתחבורה ציבורית טובה יותר ליישובים ביהודה ושומרון.

אתה יודע איזה מסובך זה להגיע ישר מהמצעד בתל אביב למזרח גוש עציון ביום שישי כדי להספיק לכניסת שבת?

#דעה | Netanel Eisdorfer

אין זה מקומם של יהודים

לפני מאתיים שנה, כאשר בקייב הלכה אדל לבית הספר וסיימה לאכול את ארוחתה, היא מלמלה בשפתיה את ברכת המזון. כאשר שמעו על כך הבנות האחרות הלשינו עליה למורה כי היא יהודיה ומשכו אותה משערה. לפני אלף שנה, כאשר יוסף הלך בשווקים שבפס, לקחו ממנו כמה בחורים את ספריו וזרקו אותם לבאר רק משום ש"אין זה מקומם של יהודים".

קרא עוד »

אמש צוין יום הזכרון הטרנסי. יום שלם של אחדות ותקווה לצד יום שכולו זכרון ואבל

ביום הזה אני נזכרת בכל הא.נשים על הקשת הטרנסית שהכרתי ושסיימו את חייהם, בכל הקשיים המנטליים והחברתיים שהקהילה הטרנסית, הקהילה שלי – חווה באופן יומיומי.

קרא עוד »

"חבל שלא הצלחת להתאבד."

"חבל שלא הצלחת להתאבד."
אלו המילים האחרונות שאבא שלי אמר לי מאז שיצאתי בפניו מהארון בתור טרנסית. את אותו הלילה לא העברתי בבית.

קרא עוד »

היום יום אחד לעמי.

הוא כתב פוסטים בספירת העומר, על ההיסטוריה היהודית, הגאה והאישית שלו. היום מתחילה ספירה חדשה, למסע הבא של עמי. יהי זכרו ברוך.

קרא עוד »

שתפו את המאמר