היי בצלאל סמוטריץ'

היי בצלאל סמוטריץ'

רציתי לחוד לך חידה: אתה מזהה איפה צולמה התמונה הזו?

אתן לך רמז: מזרח גוש עציון. אם תשאל את עצמך בצלאלוש מה שני הומואים חמודים כמונו עושים בגוש עציון, יש לנו משהו לספר לך שמאד יאכזב אותך:

שנינו היינו מוזמנים לשבת לאחים הנשואים שלנו, שבמקרה גרים באותו יישוב.

כן כן, למגינת לבך, המשפחות שלנו יודעות ומקבלות.

משפחות ציוניות-דתיות נורמליות כמו שאתה אוהב, עם אבא ואמא ושבעה ילדים שלומדים בהסדר ומדרשות וישיבות תיכוניות ואולפנות ובתי ספר וגנים דתיים,

והילדים האלו, כלומר האחיינים שלנו, יודעים ומקבלים, ובעוד כמה שנים בעזרת ה׳ הם ישמחו לשחק עם בני הדודים העתידיים שלהם, ולא ממש יזיז להם שלבני הדודים יש אבא ואבא.

כי אתה מבין, בצלאלוש, הוורטים שכתבת על אהבה ומיניות ביהדות הם נחמדים, אבל שנינו דתיים ושנינו היינו בטיפולי המרה ושנינו למדנו בישיבות ושמענו את הוורטים והסיסמאות האלו מיליון פעם ממיליון רבנים שונים וזה לא ממש שינה שום דבר למציאות של חיינו, מלבד להקטין קצת את חשבון הבנק שלנו לטובת מטפלי ההמרה ולהוסיף הרבה שנאה עצמית שלא מובילה לשום מקום, שאין בינה לבין היהדות דבר.

שנינו מכירים מספיק משפחות שנהרסו בגלל אנשים שהקשיבו לוורטים כמו שלך, והתכחשו למי ומה שהם.

הם טענו שעברו טיפולי המרה בהצלחה, או ש״התגברו״ על יצרם, והלכו והתחתנו, ואז בגדו בבן או בבת הזוג שלהם מאחורי הגב והתגרשו, כי אי אפשר להתכחש למי שאתה, גם אם מתפללים חזק ועושים תענית 40 יום ומשננים וורטים סוג ד׳.

אז בזמן שאתה מספר דברי תורה לא מועילים ולא מקוריים – הרב פיינשטיין ז״ל כתב כבר בשנות החמישים כאילו להטב״ים זה ״להכעיס״, ורבנים אורתודוקסיים כמו הרב לוביץ׳ והרב נויברט והרב שרלו והרב בני לאו כבר מזמן הסבירו את טעותו,

אנחנו שמחנו לראות שביישובים הדתיים יש לא רק קבלה והכלה, אלא יש כל כך הרבה ילדים.

כי אם נניח שלכל משפחה דתית יש בערך חמישה ילדים, זה אומר שבממוצע בכל שתי משפחות יש ילד או ילדה אחד שיגדלו להיות להט״בים, וזה יפה שאפילו בהתנחלויות נרתמים ככה כדי להגדיל את הקהילה הגאה.

והאמת, בצלאל, שבמוקדם או במאוחר גם אתה תתרום לכוח האדם שלנו. יש לך שבעה ילדים. לכל אחד מהם, יהיו, בעזרת ה׳, לפחות חמישה ילדים. ככה שגם אם אחד הילדים שלך ל״ע לא יצא מהארון, סביר מאד שנקבל ממך בעתיד לפחות שני נכדים או נכדות גאים, כן ירבו.

אתה מבין בצלאל, נגמרו שנות החמישים שבהם היה אפשר לומר שזה ״להכעיס״ ומישהו יקנה את זה.

אנחנו מכירים הומואים ולסביות וטרנסים וביסקסואלים מגוש עציון, ומעופרה, ומבית אל, ומקרני שומרון, ומאלון שבות, ומאפרת, ומהגרעין התורני בלוד, ומהושעיה, ומקרית ארבע, ומעלי, ומהר ברכה, ומאלון מורה, ומפדואל, ומירושלים, ומפתח תקווה, ומגבעת שמואל, ומכפר הרואה, ומיד בנימין, ומאלוני הבשן, ומחיספין ומקדומים.

אנחנו בכל מקום, והציונות הדתית- החברה, לא מפלגת השנאה שלך – נמצאת בחלקה הגדול כבר במקום אחר, וורטים לא מבוססים לא משכנעים אותה, הרכבת מזמן יצאה מהתחנה ואתה נשארת מאחור.

אפרופו רכבת, אנחנו רק מבקשים שאם תחזור אי פעם לתפקיד שר התחבורה תדאג בבקשה לתחבורה ציבורית טובה יותר ליישובים ביהודה ושומרון.

אתה יודע איזה מסובך זה להגיע ישר מהמצעד בתל אביב למזרח גוש עציון ביום שישי כדי להספיק לכניסת שבת?

#דעה | Netanel Eisdorfer

כשהייתי בשיעור א', ישיבת מעלה גלבוע, חשבתי שמורכבות היא הדבר החשוב ביותר בעולם.

קשיים אישיים ודיסוננסים זהותיים נתפסו בעבורי כחובה דתית. חשבתי שעל מנת לא להפוך את הדתיות שלי לפלסטר ליברלי, אני חייב להמשיך לתפוס בדעות שצרמו והפריעו לי. לא רציתי "לפתור" את השאלה הלהט"בית או הפמיניסטית. פתרון היה בעבורי השטחה, רידוד של המורכבות הקיימת.

קרא עוד »

שתפו את המאמר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *