לעדכונים על פעילויות ואירועים:

היום שבו יצאתי מהארון. כמעט

כיכר רבין. כמה מתוכם היו הומואים?
כיכר רבין. כמה מתוכם היו הומואים?

כמו תמיד, זה התחיל בבעיה.

חשוב להשתתף בעצרת ולהיות חלק מהמסר שהיא מייצגת, חשוב מאוד אפילו, אבל הרי התקשורת תהיה שם בהמוניה והומואים רבים מחוץ לארון יהיו שם באלפיהם, ורק חסר לי שמצלמה תועה תציג אותי בשידור חי על מרקע הטלוויזיה של כל עם ישראל ואוי לי ואבוי לי אם הומו מחוץ לארון שעובד במקום עבודתי ישגיח בי ובאותו הרגע ימסרן לכל החברֶה מהמשרד שהדוס הדתי הוא – לא תאמינו – הומו!

כמו תמיד, זה המשיך בהכחשה.

יהיו שם גם סטרייטים. הרי נינט תופיע, ריטה תופיע, אמיר פיי גוטמן יופיע – רגע הוא כבר יצא מארון – אז קרן פלס תופיע ומרגול תופיע. סטרייטים רבים לא יחמיצו את הכוכבים ויגיעו בהמוניהם להופעה חינם בכיכר רבין. כך שאם מאן דהוא, ואפילו סבתא, ישגיח בפניי שיוצגו על מרקע הטלוויזיה או אם פלוני, ואפילו הבוס, יבחין בי בין מאות אלפי המשתתפים – הוא יניח שאני סטרייט מתעניין. בשירים ובהופעות, כמובן.

כמו תמיד, המציאות טפחה בפנים.

"נראה לך שאנשים לא מבינים שאם אתה עומד בדוכן חברותא, מחלק פליירים של חברותא, מסביר לאנשים הסקרנים שניגשו אליך כדי לקבל עוד פרטים מהי חברותא ואיך מסתדר להיות גם הומו וגם דתי – אתה חושב שאנשים לא מבינים שאתה גם הומו וגם דתי?!" שאל אותי אחד מחברי חברותא שעמד עמי בדוכן שחברותא הציבה בעצרת אמש.

"אתה מסתובב עם משה בין האנשים, חוצה עמו את כל הכיכר כמה וכמה פעמים ובכל רגע מביט לאחור בדאגה כדי לוודא שהוא עדיין מאחוריך; אתה טופח לו על הגב יותר מדי פעמיים, אתה מכרכר סביבו כל הערב; והוא מצדו כל הזמן מקווה שאתה בסדר וששתית מספיק כי חם ולח ואתה מאבד נוזלים – ואתה עדיין חושב שאנשים לא קלטו שמדובר בשני בחורים שהם יותר מסתם זוג חברים?" שאלתי את עצמי לאחר שהבנתי שאכן יש כאן בעיה.

כמו תמיד, זה נגמר בפתרון.

אין לי בעיה שיבינו כי בערב החשוב הזה העוסק ברעיון הסובלנות לאחר – אני יוצא מהארון ושיתהפך העולם. ואם מצלמה תתפוס אותי – שתתפוס. ומי שירצה לחשוד – שיחשוד. ואם ירכלו בעבודה – שירכלו. ואם סטרייט המזדהה עם רעיון העצרת יקלוט אותי מסתובב עם משה או מחלק פליירים של חברותא – שיקלוט ושייהנה לו מהשתעשעות במחשבה אם אני כן או לא.

וכך, שלא כמו במפגשי חברותא שם נפגשים במקום דיסקרטי ויש רק הומואים ואנ"ש, הפעם בפעם הראשונה יצאתי מהארון בפומבי ובפרהסיה לחלוטין.

טוב נו, כמעט.

nrg מעריב, י"ט באב התשס"ט, 9.8.09

בחור בן 18-19, שהולך לטיפול "מקצועי" ו"מבטיח", תרתיי משמע, שנותן תחושה של עוצמה, ביטחון, כמו טריפ מופלא על קוקאין משובח במיוחד הנארז בתוך מעטפת של מציאות אפשרית וחוקית לחלוטין… יש יותר מזה?!

אחד הדברים שאפיינו את הטיפול זה הדגש על כך שניתן לשנות דברים- הנטייה הזאת היא נרכשת ואיננה מולדת, נאמר, ולכן אין שום בעיה לשנות את זה. המפתח הוא בי וזה תלוי רק ברצון שלי. עניין של בחירה.

קרא עוד »

סדנת כתיבה מונחית

לכתוב את מה שבפנים. את מה שלמדנו להשתיק ולהפנים. לא להדחיק, לא להחליק, אלא לחלוק את שעל הלב. שכבר למד לכאוב אך גם להתאהב.

קרא עוד »

ליין אוי גיי זמיר

מקוות שהתעוררתן חמודות מתוקות, כי אחרי המסיבה מוש מוש מוש שהיתה לנו קשה לקום!! אריאלה רשף המדהימה עלתה והרימה לנו את הרחבה, ו100 חברותות פיזזו אמש במועדון ה"אמור" בתל אביב, עד שהמנהל בא ואמר "רבותינו, הגיע זמן קריאת שמע של שחרית". אוי גיי זמיר 2 – הייתם מדהימים והיה מדהים! תודה שבאתם ונתראה במסיבה הבאה

קרא עוד »

סדרת ארון הקודש

"ארון הקודש”
היא סדרת רשת דוקומנטרית שיצרה הבמאית וחברת הקהילה מורן נקר, על להט”בים דתיים שתעלה בתאגיד השידור הציבורי “כאן”. כל פרק מתמקד בדמות, זוג או משפחה בשלב אחר בחיים. הקרנת הסדרה מביאה תיעוד אינטימי של אנשים המתמודדים עם המפגש בין נטיה מינית וזהות מגדרית ובין אמונה ואורח חיים דתי, דרך רגעים משמעותיים וטקסים דתיים, משפחתיים וזוגיים.

קרא עוד »

אני חושב שהמילה שחיפשת היא "קוויר"

הרב אברהם סתיו, אני חושב שהמילה שחיפשת בפתיחת דבריך היא קוויר (או אולי גיי באנגלית), אדם שהוא חריג מהציפיות הסיס-הטרו-נורמטיביות של החברה שלנו, ולא המילה הומו או הומוסקסאול. כשאנשים להט"בים מזדהים עם דמויות כמו בובספוג או אלזה "ומשייכים" אותן לקהילה הגאה הם לרוב לא מסווגים אותם מבחינת נטייה מינית או זהות מגדרית, אלא מצביעים על חוויה משותפת. בדרך כלל החוויה הזאת לא תהיה של אחת הזהויות הכלולות באותיות להטבא"ק+. זו פשוט חוויה כללית יותר, החוויה של שונות בתוך חברה שמניחה שכל בן נמשך לבת, שמבוגרת בשנות ה-30 שלה צריכה להתעניין בקשרים רומנטים, ושהחוויה המגדרית של כל אחד.ת היא או גבר או אשה. המילה היותר כוללנית לזהות השונה הזו היא המילה קוויר. הקושיה – איך ייתכן שלספוג או לכוכב ים תהיה נטייה מינית או זהות מגדרית שונה, רלוונטית כמו הקושיה איך ייתכן שבובספוג מדבר, שיש לו רישיון נהיגה, ושהוא לובש חולצה מכופתרת ועניבה.

קרא עוד »

שתפו את המאמר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.