היום התקיים אירוע נוסף בקרב על הדמוקרטיה

היום התקיים אירוע נוסף בקרב על הדמוקרטיה. צבי קוסטינר, מתלמידיו של הרב צבי טאו, הגיע לתל אביב כדי לקיים "לימוד ושיח" – דווקא בקפלן. שלא תהיה טעות – שיח אינו המטרה כאן, שכן אף אחד ממשתתפי האירוע המדובר לא ידע על רצונו להגיע לתל אביב. קוסטינר הוא תלמידו של הרב צבי טאו, אותו אדם שהוציא בשם היהדות ספר האומר שלהט"ב הם, לא פחות ולא יותר, "פשע נגד האנושות".

קוסטינר הוא אותו אדם שמקדם הדרת להט"ב מהמרחב הציבורי במצפה רמון, אותה האווירה שאפשרה מקרה אלימות נוסף נגד להט"ב ביישוב לאחרונה. אותו האדם המבקש לגרש אותנו מכל מקום עבודה, מהמרחב הציבורי, אולי אפילו מהחיים עצמם, בקריאתו מלפני כמה שנים "הומואים – הביתה! להט"בים – הביתה! זה רשע, רשע, רשע". כן, זהו אותו אדם שתומך בהמרה, שלא מפספס שום כנס בנושא כדי לקרוא להמרת להט"בים, כביכול כדי "לעזור לנו", כאשר אין שום ביסוס מדעי לכך- זה הקוסטינר שיגיע הערב לקפלן. אין לו שום רצון לדבר, רק לכבוש – ואנחנו לא ניתן לו את זה.

המאמר המלא בתגובה הראשונה

בחור בן 18-19, שהולך לטיפול "מקצועי" ו"מבטיח", תרתיי משמע, שנותן תחושה של עוצמה, ביטחון, כמו טריפ מופלא על קוקאין משובח במיוחד הנארז בתוך מעטפת של מציאות אפשרית וחוקית לחלוטין… יש יותר מזה?!

אחד הדברים שאפיינו את הטיפול זה הדגש על כך שניתן לשנות דברים- הנטייה הזאת היא נרכשת ואיננה מולדת, נאמר, ולכן אין שום בעיה לשנות את זה. המפתח הוא בי וזה תלוי רק ברצון שלי. עניין של בחירה.

קרא עוד »

אני מניח באמת ובתמים שבסך הכל, בשקלול המעלות והחסרונות, טוב לכולנו יחד מאשר לבד

והייתה פעם מערכת בחירות אחת שבה זהבה גלאון רפררה לנאום הסוטים וקבעה נחרצות: "זה או אנחנו או הם". הדיכוטומיה הכוזבת הזו מסוכנת הרבה יותר ממה שהיא נראית במבט ראשון.

קרא עוד »

לא ניתנו תעניות לישראל כדי שנזכור בהן הצרות ונקונן על דם ישראל הנשפך כמים

והואיל וכבר פשט המנהג ואין בו איסור רק שטות, ויש בו רמז, לפיכך אני אומר שאם התפלל עם הציבור בתענית והרבו בזכרון הצרות – אל יפרוש מהן. אבל לכתחילה לא יתפלל עם מי שזוכרין הצרות ולא עושין תשובה.

קרא עוד »

יום הבחירות

מה יעשה אדם הרוצה לרסן את מערכת המשפט, להעלות את המיסוי על עשירים, להנהיג את שיטת השוברים במערכת החינוך, לתת לכל אדם תחת שלטון ישראל זכות הצבעה לפרלמנט, אך למסד בחוק את זהותה התרבותית היהודית העברית של המדינה, כך שהיא תתמוך כלכלית במוסדות תרבותיים תורניים בלי קשר לחלקם באוכלוסייה של יהודים שומרי מצוות? היש לאדם כזה מפלגה להצביע לה? בעייתו שלו ובעייתו של הלהט"ב הדתי אינן שונות מבחינה פוליטית כלל וכלל

קרא עוד »

מַה טֹּבוּ אֹהָלֶיךָ יַעֲקֹב מִשְׁכְּנֹתֶיךָ יִשְׂרָאֵל

א"מ;ל"ק: תלמידי ישיבות נדרשו לחלוק מגורים עם חייל בעל הרכב כרומוזומלי שונה משלהם, באופן שאין בו שום בעיה הלכתית. וייאנחו החיילים מן הטרלול הפרוגרסיבי, ותעל שוועתם אליי, והנה באתי בדברים האלה.

קרא עוד »

שתפו את המאמר