היא לא הייתה מוכנה לקבל את זה שאני פשוט לא נמשך לנשים ומבחינתה האפשרות היחידה הייתה שלא ניסיתי מספיק | #תובנות_מכיכר_ציון

• יש נערים שחוזרים שבוע אחרי שבוע לדבר אתי או עליי – כנראה סקרנים, מי יודע. כל פעם מחדש אומרים "תראו, הוא הומו. אתה הומו, נכון? תגיד שאתה הומו" וכו'. כמו חיה בקרקס רק מבחירה ועם תועלת אמתית כלשהי
אוריה בן ברית, חבר ועד לשעבר ומייסד שותף של הקשת הסרוגה משתף על פרויקט 'נקודת מפגש', פרויקט שיח והסברה בכיכר ציון בירושלים שנוסד בעקבות רצח שירה בנקי ז"ל

באיחור קל, רשמים מכיכר ציון ביום חמישי האחרון 🙂

• לא מעט חרדים ודתיים אוהבים לעשות סלפי אתי ודגל הגאווה – לא, באמת. הרוב אפילו לא בצחוק ומבקשים ממש יפה אם זה בסדר להצטלם אתי(!). זו תופעה משעשעת ומרעננת.

• יש אנשים שמבחינתם הקבלה היא הלכה למשה מסיני מינימום – דיברה אתי מישהי שאמרה לי שלא יכול להיות שאני לא מעוניין בנשים כי "נולדתי עם אישה" ומשהו על "סוד הנסירה". עניתי לה שנולדתי מהבטן של אמא שלי לבד ככל הידוע לי, ושאני לא מקבל את זה. היא שאלה אם אני לא חושב שהקבלה היא חלק מהיהדות, אז עניתי לה שאני הולך על פי ההלכה ולא על פי כל מיני תורות שמדברות על עולמות עליונים ולא יורדות לקרקע המציאות. היא לא הייתה מוכנה לקבל את זה שאני פשוט לא נמשך לנשים ומבחינתה האפשרות היחידה הייתה שלא ניסיתי מספיק. נו שוין. איחלתי לה שלא תתחתן עם בחור הומו שלא אוהב אותה במחשבה שהוא "יעבוד על עצמו" וזה יצליח ביניהם.

• אם מתעלמים מאנשים שמקללים אותך זה עובד – כן, זה קטע כזה. פשוט להתעלם מהקיום שלהם והם מתנדפים, לפחות ככה אצלי.

• יש נערים שחוזרים שבוע אחרי שבוע לדבר אתי או עליי – כנראה סקרנים, מי יודע. כל פעם מחדש אומרים "תראו, הוא הומו. אתה הומו, נכון? תגיד שאתה הומו" וכו'. כמו חיה בקרקס רק מבחירה ועם תועלת אמתית כלשהי 😉

***נ.ב.!!!*** • יש דתיים-לאומיים שמאמינים ב"הכל או כלום" – המסר מחלק מהשיחות שאני מקיים הוא "זה לא מסתדר אז תפסיק להיות דתי". שמעתי את זה גם מחוץ לכיכר, גם מאנשים לא דתיים. לא חבר'ה, אני הומו דתי. אם זה לא פתיר אצלכם בראש הבעיה היא אצלכם, יש לי תשובות (ששמעתם) והן מספקות אותי וזה מה שחשוב לי. אני לא אזרוק את כל מה שאני מאמין בו כי הצעתם לי את זה הרגע.

אנחנו צריכות להיראות

אנחנו קהילה חזקה שגדלה מיום ליום, ולא נופלת. אנחנו נהפוך את העולם שלנו ליותר טוב.
אנחנו ננצח.

קרא עוד »

"החלטתי שאני חולמת לו עתיד, וזה קרה די מהר שהוא מצא אחרי זה בן זוג"

רגע לפני יום הכיפורים, התארחה צפרירה ווקר, אמא דתיה לשלושה בנים הומואים, בתכנית חשבון נפש עם מרב בטיטו. צפרירה שיתפה בקשיים, במורכבות הקבלה וההכלה, ובתהליך התשובה הקשור אליהן.

קרא עוד »

אני מניח באמת ובתמים שבסך הכל, בשקלול המעלות והחסרונות, טוב לכולנו יחד מאשר לבד

והייתה פעם מערכת בחירות אחת שבה זהבה גלאון רפררה לנאום הסוטים וקבעה נחרצות: "זה או אנחנו או הם". הדיכוטומיה הכוזבת הזו מסוכנת הרבה יותר ממה שהיא נראית במבט ראשון.

קרא עוד »

מַה טֹּבוּ אֹהָלֶיךָ יַעֲקֹב מִשְׁכְּנֹתֶיךָ יִשְׂרָאֵל

א"מ;ל"ק: תלמידי ישיבות נדרשו לחלוק מגורים עם חייל בעל הרכב כרומוזומלי שונה משלהם, באופן שאין בו שום בעיה הלכתית. וייאנחו החיילים מן הטרלול הפרוגרסיבי, ותעל שוועתם אליי, והנה באתי בדברים האלה.

קרא עוד »

שתפו את המאמר