החלטתי פשוט לגשת אליו ולטפוח לו על הגב בלי לומר מילה ולחייך לו | #תובנות_מכיכר_ציון

אחר מכן הוא ניגש אליי בצד ושאל אם אני שומר שבת, מניח תפילין וכו' אז עניתי בחיוב לכל השאלות האלה והוא נשאר עם עיני העגל שלו והחיוך הנבוך. בשלב זה כבר די היה לי ברור שהוא בעצמו מתחבט בשאלות של זהות מינית בצורה כזו או אחרת, אז ניסיתי איכשהו להעביר לו מסר חיובי בלי להציב אותו במקום לא נוח.
אוריה בן ברית, חבר ועד לשעבר ומייסד שותף של הקשת הסרוגה משתף על פרויקט 'נקודת מפגש', פרויקט שיח והסברה בכיכר ציון בירושלים שנוסד בעקבות רצח שירה בנקי ז"ל

מה היה לנו אתמול בכיכר ציון?

• בגלל שלושת השבועות כנראה, שוק הלילה לא התקיים מה שאומר שהייתה לנו כיכר ענקית לרשותנו. זה אומר שהרבה יותר אנשים הגיעו אך גם שהתערבבנו עם להב"ה, מה שהוביל לחיכוכים וצעקות אך גם לשיחות ומפגשים מעניינים. לדוגמה, Sarah Weil הדליקה נרות לזכר הנרצחים מגל האלימות האחרון יחד עם פעיל להב"ה (בתמונה).

• תוך כדי שיחה עם משהו כמו שישה צעירים חרדים, שרובם יצאו מנקודת הנחה של קבלת המציאות של להט"בים ובלי ניסיון להתווכח עם הזהות שלנו (למדתי לא להיות מופתע מאנשים כאלה לשמחתי) אלא התעניינו לגבי מטרת המצעדים, הבחנתי באחד מהם עם עיני עגל מאזין לכל הדברים עם הבעת פנים שונה מהשאר. כאשר אחד מהבחורים דיבר על הדתיים בעיר, עניתי לו שאני בעצמי דתי ואני מהקהילה ואני גר כאן בירושלים. ואז בחור עיני העגל פנה אליי בהפתעה ושאל אם אני דתי כשחיוך סקרן ונבוך על פניו. עניתי שכן עם חיוך, הסבתי את מבטי בצורה מודעת וראיתי איך הוא בוחן אותי מכף רגל עד ראש לשניות ארוכות, כאילו הוא לא מאמין למראה עיניו. לאחר מכן הוא ניגש אליי בצד ושאל אם אני שומר שבת, מניח תפילין וכו' אז עניתי בחיוב לכל השאלות האלה והוא נשאר עם עיני העגל שלו והחיוך הנבוך. בשלב זה כבר די היה לי ברור שהוא בעצמו מתחבט בשאלות של זהות מינית בצורה כזו או אחרת, אז ניסיתי איכשהו להעביר לו מסר חיובי בלי להציב אותו במקום לא נוח. החלטתי פשוט לגשת אליו ולטפוח לו על הגב בלי לומר מילה ולחייך לו. מקווה שמשהו מהערב הזה יישאר אתו ויסייע לו להתמודד.

• זוג החרדים החמודים מהפוסט של שבוע שעבר יבואו לצעוד כנראה, או לפחות זה מה שסיכמנו. כבר די ברור בין השורות שאנחנו מאותה קהילה וזה תמיד כיף למצוא ככה בני משפחה חדשים 🙂

• קבוצה מגוונת של אנשים התאספה אחרי הכיכר כדי לשבת ולדבר סתם ככה. אחד מהם חרדי עם ראש פתוח ממש שאין לו פייסבוק, עוד שתי ידידות דתיות שלו שאחת כבר חברה שלי בפייסבוק לשמחתי 😃 עוד שתי חברות שלי Hadar S. BeckerYael Rashlin, איזשהו מורה לתנ"ך והיסטוריה שמכיר את הבחור החרדי, ועוד בחור שהגיע משיחות בכיכר. בקיצור, כנופיה של ממש. דיברנו על טבעונות, אלוהים, להט"ב, סמים, מיניות ומה לא. בואו נאמר שנשארנו שם על מדרגות מלון הרברט סמואל עד שלוש בלילה בערך וזה היה לגמרי שווה את זה.

Netanel Eisdorfer נכנס לדיונים דתיים מעמיקים שהלוואי שהיה לי את הידע לנהל אותם עם כמה חבר'ה חרדים, היה תענוג להקשיב מהצד איך יש תשובות לכל הטענות הדתיות שעולות.

שבוע הבא נתראה במצעד ביום חמישי (ולפני זה באירוע מעגלי שיח בתשעה באב)!

⚑ מצעד הגאווה והסובלנות בירושלים 2017 ⚑

נקודת מפגש – Meeting Place – نقطة الالتقاء

#תובנות_מכיכר_ציון

הסיפור של שמעון אזולאי

"יצאתי מהארון בגיל 10. בגיל 22 התחתנתי עם סטרייטית שידעה שאני הומו. סיפרתי לה כבר בדייט הראשון"

קרא עוד »

שתפו את המאמר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *