חיפוש
My WordPress Page קו הקשב פתוח עכשיו
חיפוש

החוכמה במקרים הקיצוניים? לא לענות, להפנות גב ולהתרחק מאנשים שפולטים הילה אלימה ומתריסה | #תובנות_מכיכר_ציון

לפחות ארבעה בחורים דתיים וחרדים מקסימים(!) קיימו אתי בנפרד דיונים שקולים וסבלניים על כך שברור שלהט"בים הם מי שהם, אבל התעניינו בדקויות הקטנות יותר של משמעות החזקת הדגל בכיכר, החיים הדתיים כהומו, המסרים שאני מעוניין להעביר לעומת המסרים שהם קולטים ועוד ועוד
אוריה בן ברית, חבר ועד לשעבר ומייסד שותף של הקשת הסרוגה משתף על פרויקט 'נקודת מפגש', פרויקט שיח והסברה בכיכר ציון בירושלים שנוסד בעקבות רצח שירה בנקי ז"ל

אז מה היה לנו הערב בכיכר ציון?

• יריקות על הרצפה, והרבה. לא יודע מה נסגר עם חוות האלפקות הזאת. יש לציין שרובן הגיעו מבחור אחד בעייתי במיוחד שהלך וחזר כמות גדולה של פעמים וקילל הרבה. לשמחתי Dani Kahn היה שם כדי לגונן עליי עם הגישה קרת הרוח והאסרטיבית שלו (תודה!). הערב במיוחד הקדשתי תשומת לב לתחושת המוגנות שלי וטיפול ב"מפגעים סביבתיים" מבעוד מועד לפני שיתפתח משהו חמור יותר. זה עבד, לשמחתי. החוכמה במקרים הקיצוניים? לא לענות, להפנות גב ולהתרחק מאנשים שפולטים הילה אלימה ומתריסה. שום דבר טוב לא ייצא מדין ודברים איתם, לא לומר להם אפילו מילה אחת. הם באים כדי להתגרות ותו לא.

• לפחות ארבעה בחורים דתיים וחרדים מקסימים(!) קיימו אתי בנפרד דיונים שקולים וסבלניים על כך שברור שלהט"בים הם מי שהם, אבל התעניינו בדקויות הקטנות יותר של משמעות החזקת הדגל בכיכר, החיים הדתיים כהומו, המסרים שאני מעוניין להעביר לעומת המסרים שהם קולטים ועוד ועוד. שניים מהם סיימו (בנפרד) את השיחה באמירה שאמנם הם לא מסכימים עם הרבה ממה שאמרתי אבל הם מבינים עכשיו טוב יותר את העמדה שלי ושהיה נחמד לשוחח. רציתי לחבק אותם! יש גם כאלה מתוך אלו שלא מסכימים אתי, כן כן.

• כמו שקורה הרבה פעמים, מגיעים אנשים זרים ומוכרים לחזק שזה תמיד נחמד. אמריקאי אחד עצר תוך כדי בלגן שהיה כדי לומר לי באנגלית להיות חזק ולהמשיך וסימן עם הזרוע והאגרוף. מחווה קטנה אבל מרגשת של סולידריות 🙂 מצד אחד אנחנו מייצגים את עצמנו אבל מצד שני יש הרבה אנשים אחרים שמעודדים אותנו מהצד – בדיבור, בתנועה או במבט – וזה מדהים.

• התגודדה קבוצה של בני נוער פרו-להט"ב שאני לא מכיר שהגיבה בחריפות לאנשים שדיברו בחוסר כבוד. היה שלב בו הגעתי למצב בו אני מגן על מישהי שדיברה אתי שספגה אש מהם כי מבחינתי היא לא זלזלה בי אפילו שזו שהעירה לה אמרה שהיא מזלזלת. מצבים כאלה נפוצים בכיכר ציון – החומות נופלות, הגבולות בין המגזרים מיטשטשים וגם התפקידים החברתיים שמייעדים לנו נעלמים לטובת אמפתיה ושיח בגובה העיניים של אינדיבידואלים שיוצרים חיבור. זו אחת הסיבות המרכזיות בגללן אני מגיע לכיכר ציון.

• אנצל את הבמה המכובדת הזו של הפוסט השבועי לספר שישנה תוכנית הכשרה בת ארבעה מפגשים לפעילות ופעילים ליוזמת 'נקודת מפגש' שתתחיל בסוף נובמבר, משהו שווה במיוחד למי שרוצה להיות חלק מהעשייה שאני מספר עליה כאן ומרגיש מוכן להיכנס למים ולהעשיר את עצמו בתחום. פרטים מלאים והרשמה כאן>>> http://bit.ly/מידעהשתלמות

#תובנות_מכיכר_ציון

אבא יוצא מהארון.

פעם חשבתי שלאבא זה הדבר הכי נורא בעולם. אבל עכשיו, זה אצלי וזה הבן שלי. וזה לגמרי בסדר.

קרא עוד »

הייתי מחכה שכולם יירדמו.

הייתי מחכה שכולם יירדמו.
ואז הייתי פותח את הארון, שולף ז׳קט אפילו בקיץ, מתגנב לדלת, חומק בזהירות,
ונפלט לחסדי הרחוב.

קרא עוד »

לצערי נפלו בכתבה בעולם קטן מספר טעויות

בגליון הקודם (868, בראשית) פורסמה בעלון זה הכתבה "מחקר חדש: טיפולי המרה עשויים להפחית אובדנות". לצערי נפלו בכתבה מספר טעויות אשר עלולות להשאיר את הקוראים עם רושם שגוי לגבי המחקר המדובר ולגבי הקשר בין טיפולי המרה לאובדנות. קראתי את המאמר המדובר של ד"ר סולינס ואת המאמר נגדו יצא, ואבקש לתקן שגיאות אלו.

קרא עוד »

הקללה הכי נפיצה בבית הספר

בימים אלו אני עובד בבית ספר ממלכתי דתי במרכז הארץ כתומך הוראה של כיתה ד', כשהכיתות מחולקות לקפסולות. מורה מן המניין באחת, ואני מעביר את אותו השיעור באחרת. מעמד-ביניים שהומצא לימי המגפה, הדועכת ב"ה.

קרא עוד »

שתפו את המאמר