חיפוש
My WordPress Page קו הקשב פתוח עכשיו
חיפוש

הומו, דתל"ש ופריווילג

בניסיון להכיר אותו יותר ולהוציא אותו מגבולות הגריינדר, כידיד, פתחתי את עצמי לשיחות נפש איתו ולאט לאט קניתי את אמונו. לפני כחודש נפגשנו לראשונה, ומאז לא עבר יום שלא דיברנו, היו ימים טובים יותר וטובים פחות, היו ימים שבהם דיברנו על הכל והיו ימים שדיברנו על כלום. ליובל יש בעיה קטנה בחיים-הוא אוהב בנים וההורים שלו ידעו. למה בלשון עבר? כי כשהוא סיפר להורים שלו - הם עשו הכל כדי שיחזור לארון.

חנניה בן שמעון


קוראים לי חנניה בן שמעון, בן 22, ממעלה אדומים, הומו, דתל"ש ופריווילג.

כן, פריווילג.

למה פריווילג?

תנו לי לספר לכם סיפור על בחור בשם יובל – ומייד תבינו.

את יובל הכרתי בגריינדר לפני כמה חודשים.

בניסיון להכיר אותו יותר ולהוציא אותו מגבולות הגריינדר, כידיד, פתחתי את עצמי לשיחות נפש איתו ולאט לאט קניתי את אמונו.

לפני כחודש נפגשנו לראשונה, ומאז לא עבר יום שלא דיברנו, היו ימים טובים יותר וטובים פחות, היו ימים שבהם דיברנו על הכל והיו ימים שדיברנו על כלום.

ליובל יש בעיה קטנה בחיים-הוא אוהב בנים וההורים שלו ידעו. למה בלשון עבר? כי כשהוא סיפר להורים שלו – הם עשו הכל כדי שיחזור לארון.

הם נתנו לו עשרות מאמרים, סרטונים ונאומים – הסבירו לו כמה רע יהיה לו, כמה הוא צעיר ולא מבין כלום, שאפשר להשתנות, שזה תקופה ויעבור לו.

ויובל? יובל עשה את הדבר היחידי שנותר לו לעשות במצבו-לחזור לארון ולהמשיך ולהתחבט לבדו עם החששות, עם השאלות, עם הפתרונות ובעיקר עם הרגשות.

יובל לוקח אותי כל יום למסע בחיים שאני מעולם לא חוויתי או אחווה.

אני פריווילג, כי מעולם לא העיפו אותי מהבית, מעולם לא נדרשתי לחשוב אם ללכת לטיפולי המרה ומעולם לא חשבתי שההורים שלי לא יתמכו בי, גם אם אני מוציא להם שיערות לבנות בהחלטות שלי, והוצאתי.

אני פריווילג ויובל לא, כי ההורים שלי שאלו את עצמם שתי שאלות שההורים שלו מעולם לא טרחו לבדוק-

מה הבן שלנו רוצה? ומה יעשה אותו שמח?

לכל להט"ב דתי יש את הצורך לחקור בעולם ולברר את רצונו, להבין מה יעשה אותו שמח – ולמצוא את האיזון שלו בין השניים.

פריווילגים כמוני, שלא נתקלים בבעיות קשות ביציאה מהארון- יש מעטים.

הרוב הם כמו יובל, וכמו עוד עשרות אנשים שנתקלתי בהם במהלך השנים האחרונות, ביניהם אנשי ציבור, אנשי משפחה מבוגרים, בני נוער, בייני"שים ועוד.

אותם אנשים צריכים להילחם בכל הכוח כדי לזכות בחופש לברר ולבחור בדרך חייהם, ובשביל לא מעט מהם זכות הבחירה נלקחה מהם לעד והם חיים בחיים שתפרו בשביל מידות של מישהו אחר.

יכול להיות מאוד שאחרי שזכות הבחירה והבירור תינתן להם, הם ימצאו את עצמם מתחתנים עם אישה ובונים בית כדת משה וישראל, ויכול להיות מאוד שגם לא.

אבל לא משנה מה הם יחליטו – החיים שלהם יהיו בוודאות שלמים יותר, מלאים יותר ואוהבים יותר – כי הם תפרו אותו בעצמם ולעצמם.

הזכות לבחור, הזכות לחופש אמיתי של אדם לברר ולחקור את המסלולים ביער החיים שעומדים לפניו – כמה שקל לתאר, ככה קשה לבקש ולבצע בחברה ישראלית משוסעת ומשסעת.

#דעה | חנניה בן שמעון

אז מי האבא האמיתי?

תמיד שואלים אותנו, את דני ואותי, מי האבא של אוליבר. כלומר, לרוב הם שואלים אותנו יותר בנימוס – מי האבא הביולוגי?

קרא עוד »

מה כל כך מעצבן אותם?

הפרסומת החדשה של דוריטוס מציגה את המובן מאליו – יש כל מיני סוגים של משפחות ולכל המשפחות מגיע להיות משפחות. האמירה הזו גררה אחריה סערה ברשת, קריאות לחרם והגדיל לעשות סגן ראש עיריית ירושלים שקבע שעל זה תלויה הבריאות הנפשית של הדורות הבאים.
בנקודה הזו אני מוכרח לשאול: מה כל כך מעצבן אותם? למה המציאות

קרא עוד »

אני חושב שהמילה שחיפשת היא "קוויר"

הרב אברהם סתיו, אני חושב שהמילה שחיפשת בפתיחת דבריך היא קוויר (או אולי גיי באנגלית), אדם שהוא חריג מהציפיות הסיס-הטרו-נורמטיביות של החברה שלנו, ולא המילה הומו או הומוסקסאול.

קרא עוד »

הרודפים אותנו? שבו בפינה בבקשה, עם הפנים לקיר

יש המון המון שבח לומר, ואילו פי מלא דברי שבח אין אני מספיק להודות לכל מי שראוי להודות לו. בדין הייתי צריך לסיים בשבח, אבל לבי אינו מתיר לי. העוול שנעשה לי מצד אנשים הנסמכים על שירותיי ועל תרומתי פשוט קשה מנשוא.

קרא עוד »

שתפו את המאמר