לעדכונים על פעילויות ואירועים:

הודעה לעיתונות: חברותא ואיגי פותחים שנה עם קבוצות הנוער והצעירים

לקובץ בפורמט doc לחץ כאן
לקובץ בפורמט doc לחץ על הסמל

בס"ד י"ג בחשון תשע"ג, 29.10.2012

'חברותא – הומואים דתיים' ואיגי (ארגון נוער גאה) פותחים שנה עם קבוצות הנוער והצעירים

אנו גאים לפתוח את שנת הפעילות הרביעית של 'איגי – הקבוצות הדתיות' בשיתוף 'חברותא', 'בת-קול' ו'תהל"ה'.

הקבוצות הדתיות מיועדות לבני נוער מהעולם הדתי – דתיים, דתיים לשעבר ובעלי תשובה – המתלבטים בנוגע לנטייתם וזהותם המינית/מגדרית.

לעיתים רחוקות בני נוער אלו יכולים לשתף את הקרובים להם במצוקותיהם, ולכן יש הפונים בסתר לקבלת עזרה מגורמים שונים, אשר לא פעם אינם מצוידים בידע המקצועי המתאים וברגישות הנדרשת. רבים אחרים אינם מעיזים כלל לפנות לעזרה, וחווים בדידות מעיקה ומתמשכת ומצבם הנפשי מחמיר לעיתים משמעותית.

המפגשים נערכים במתכונת של פעילות תנועת נוער, באווירה פתוחה המקבלת כל אחד באשר הוא, ומאפשרת לצעירים להסיר לשעה קלה את המסכות ופשוט להיות עצמם.

דניאל יונס, יו"ר 'חברותא': "הקבוצות של 'חברותא' ו'איגי' נועדו לאפשר לנוער הדתי מרחב בו יוכלו להתלבט ולדבר עם בני גילם הנמצאים בסיטואציה דומה, בסביבה בטוחה ומאפשרת. לרבים מהם זו הזדמנות ראשונה לדבר, להתלבט בקול רם ולשתף אחרים בדברים שעוברים עליהם. הקבוצות אינן קבוצות תמיכה, אולם מטבע הדברים השתתפות בהן מקילה מאוד את ההתמודדות".

אבנר דפני, מנכ"ל איגי, מוסיף: "ככל שאוכלוסייה היא שמרנית יותר, כך עולה רמת הקושי בהתמודדות, ומעגלי התמיכה, בדרך כלל, קטנים. עבור בני נוער דתיים אשר מתמודדים עם הקושי, הפעילות מהווה לעיתים מקום המפלט היחידי. אני שמח שיחד עם השותפים, אנו נותנים מענה כל כך חשוב".

לפרטים נוספים וראיונות:

דניאל יונס, יו"ר 'חברותא – הומואים דתיים': 054-6305101

אבנר דפני, מנכ"ל 'איגי – ארגון נוער גאה': 054-6720700

לקובץ בפורמט doc: הקבוצות הדתיות – פתיחת שנה

treating feline enteric coronavirus, n95 charcoal small, dust mask for roofer and silica, n95 running mask, n95 respirator limitations, vons stock, proper use of n95 mask, what is nrmask in respirator, drive medical comfortfit deluxe cushion for full face cpap mask, gelbooru surgical mask, masks sales, sports respirator mask, n95 weight, larp face masks, african american female surgical mask, how to make a face mask for sick people, vintage pink paperweight sticker with shield r b and a face made in italy, n95 respirator osha requirements, display nokia n95 ebay, home face masks for glowing skin, bts surgical mask fashion, surgical mask removes facial hair, custimize your own surgical mask, dental hygienist mask with face shield, scorpion fleece face shield, girl surgical mask fucked, sunglasses dust mask, tea tree face mask, dbd face mask, how to see face mask in division, african black soap face mask, free printable youth surgical face mask patters, face masks for mouths for kids, scarf masks, n95 valved active carbon respirator, ski mask the slump god face tattoos, metallic half masks, canine coronavirus 2016, n95 face mask with design on it,

בחור בן 18-19, שהולך לטיפול "מקצועי" ו"מבטיח", תרתיי משמע, שנותן תחושה של עוצמה, ביטחון, כמו טריפ מופלא על קוקאין משובח במיוחד הנארז בתוך מעטפת של מציאות אפשרית וחוקית לחלוטין… יש יותר מזה?!

אחד הדברים שאפיינו את הטיפול זה הדגש על כך שניתן לשנות דברים- הנטייה הזאת היא נרכשת ואיננה מולדת, נאמר, ולכן אין שום בעיה לשנות את זה. המפתח הוא בי וזה תלוי רק ברצון שלי. עניין של בחירה.

קרא עוד »

סדנת כתיבה מונחית

לכתוב את מה שבפנים. את מה שלמדנו להשתיק ולהפנים. לא להדחיק, לא להחליק, אלא לחלוק את שעל הלב. שכבר למד לכאוב אך גם להתאהב.

קרא עוד »

ליין אוי גיי זמיר

מקוות שהתעוררתן חמודות מתוקות, כי אחרי המסיבה מוש מוש מוש שהיתה לנו קשה לקום!! אריאלה רשף המדהימה עלתה והרימה לנו את הרחבה, ו100 חברותות פיזזו אמש במועדון ה"אמור" בתל אביב, עד שהמנהל בא ואמר "רבותינו, הגיע זמן קריאת שמע של שחרית". אוי גיי זמיר 2 – הייתם מדהימים והיה מדהים! תודה שבאתם ונתראה במסיבה הבאה

קרא עוד »

סדרת ארון הקודש

"ארון הקודש”
היא סדרת רשת דוקומנטרית שיצרה הבמאית וחברת הקהילה מורן נקר, על להט”בים דתיים שתעלה בתאגיד השידור הציבורי “כאן”. כל פרק מתמקד בדמות, זוג או משפחה בשלב אחר בחיים. הקרנת הסדרה מביאה תיעוד אינטימי של אנשים המתמודדים עם המפגש בין נטיה מינית וזהות מגדרית ובין אמונה ואורח חיים דתי, דרך רגעים משמעותיים וטקסים דתיים, משפחתיים וזוגיים.

קרא עוד »

אני חושב שהמילה שחיפשת היא "קוויר"

הרב אברהם סתיו, אני חושב שהמילה שחיפשת בפתיחת דבריך היא קוויר (או אולי גיי באנגלית), אדם שהוא חריג מהציפיות הסיס-הטרו-נורמטיביות של החברה שלנו, ולא המילה הומו או הומוסקסאול. כשאנשים להט"בים מזדהים עם דמויות כמו בובספוג או אלזה "ומשייכים" אותן לקהילה הגאה הם לרוב לא מסווגים אותם מבחינת נטייה מינית או זהות מגדרית, אלא מצביעים על חוויה משותפת. בדרך כלל החוויה הזאת לא תהיה של אחת הזהויות הכלולות באותיות להטבא"ק+. זו פשוט חוויה כללית יותר, החוויה של שונות בתוך חברה שמניחה שכל בן נמשך לבת, שמבוגרת בשנות ה-30 שלה צריכה להתעניין בקשרים רומנטים, ושהחוויה המגדרית של כל אחד.ת היא או גבר או אשה. המילה היותר כוללנית לזהות השונה הזו היא המילה קוויר. הקושיה – איך ייתכן שלספוג או לכוכב ים תהיה נטייה מינית או זהות מגדרית שונה, רלוונטית כמו הקושיה איך ייתכן שבובספוג מדבר, שיש לו רישיון נהיגה, ושהוא לובש חולצה מכופתרת ועניבה.

קרא עוד »

שתפו את המאמר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.