הודעה לעיתונות: 'חברותא – הומואים דתיים' (ע"ר) משתתפת ב'כוכבית גיור – פאנל רבנים בנושא גיור ילדי הפונדקאות'

הזמנה לרב שיחבס"ד                                                                                                     א' באדר תשע"ג, 11.02.2013

ביום חמישי הקרוב, ד' באדר, 14.02, בשעה 21:00, ייתקיים פאנל רבנים בנושא גיור ילדי הפונדקאות. הפאנל, שנערך בשיתוף 'שב"ל' (הזרוע החינוכית של הקהילה הדתית הגאה) והמרכז הגאה בתל-אביב, יארח את הרב שמואל סלוטקי – מרבני בית הלל, רב קהילה אורתודוקסית בשכונת רמות, ירושלים,הרבנית ד"ר חנה פרידמן – מורת הלכה, קהילת יחד תל אביב, הרב אנדרו סאקס – מזכ"ל כנסת הרבנים בישראל ומנהל הלשכה לשרותי דת של התנועה המסורתית והרבה גליה סדן – מנהלת מועצת הרבנים הרפורמיים בישראל ומנהלת מרכז הגיור בקהילה הרפורמית בית דניאל, תל אביב. הנ"ל ידונו בסוגיית הגיור במשפחה הגאה.

דניאל יונס יו"ר עמותת 'חברותא' הפועלת מזה 6 שנים מסביר: "על-פי הפסיקה הנוהגת ומקובלת בישראל, ילד שנולד לאם שאינה יהודיה אך גדל בבית יהודי, יכול לעבור את מה שמכונה 'גיור קטנים'. אולם, 'בית יהודי' לעניין זה, הוא בית המתנהל על-פי ההלכה האורתודוכסית, כפי שהיא נוהגת ומקובלת בישראל. אנו, כיחידים וזוגות הומוסקסואליים, לצערנו כי רב, איננו נתפסים כבעלי 'בית יהודי' לעניין זה."

דניאל מוסיף: "כיהודים אורתודוכסים, הרואים בהלכה כדין מחייב, אנו מעוניינים כי גם צאצאינו ייחשבו כיהודים לכל עניין ודבר, ושיהדותם של צאצאינו לא תעמוד בפני מבחן של שום גורם. היינו שותפים לקידום ההחלטה לאפשר להומוסקסואלים, יחידים וזוגות, להכלל ב'חוק ההסכמים לנשיאת עוברים', אך עד  שמדינת ישראל, כמדינה יהודית, תאפשר לנו, ההומואים הדתיים, להעמיד צאצאים יהודיים אשר יהדותם לא תעמוד למבחן ולא תעורער על-ידי שום גורם הלכתי, עלינו להמשיך ולברר את הפן ההלכתי של הליך הפונדקאות בחו"ל."

ונחתום בדברי המשורר, דוד מלך ישראל: "יְבָרֶכְךָ ה' מִצִּיּוֹן וּרְאֵה בְּטוּב יְרוּשָׁלִָם כֹּל יְמֵי חַיֶּיךָ. וּרְאֵה בָנִים לְבָנֶיךָ, שָׁלוֹם עַל-יִשְׂרָאֵל". (תה' קכ"ח, פס' ה'-ו')

לפרטים נוספים וראיונות:

יו"ר 'חברותא – הומואים דתיים' (ע"ר), דניאל יונס- 054-6305101

how much grams of protein should someone eat to lose weight, worksheet weight loss, what is another option to phentermine for weight loss, weight loss surgery how much money, delta pure diet pills, best peptide stack for weight loss, how to determine caloric intake for weight loss, keto fried cod recipes, calculatibg how many calories you need to lose weight, pictures of alma wahlberg weight loss, homemade dog food to lose weight, weight loss medication strts with a d, forskolin gnc, buying real phentermine online, when does weight loss occur on atkins, feaver family practice, not eating for a week to lose weight, the best over counter diet pills, can you take green tea diet pills while pregnant, example of advertising affecting psicology diet pills, can you lose weight eating miso soup, 14 year old weight loss, the new well weight loss mesa az, 10 forskolin 125 mg, weight loss without exercise success stories, most powerful weight loss pill ever with appetite suppressant with phaedra, apple cider vinegar tea weight loss, how to weight loss challenge, can venlafaxine cause weight loss, keto recipes with figs, binging with babish weight loss, leg workouts for weight loss, adderrall weight loss, how does naltrexone work for weight loss, substitutes for cashews in keto recipes, what to track for weight loss, shredz burner for him, wood e pills for sale, best stomach fat burning pills, weight loss facebook fan pages, weight loss centers santa cruz ca,

"רק שבועיים לפני שהתחתנתי סיפרתי לסבתא שאני הומו"

אני ואלוהים: "אני דתי. אף פעם לא היתה לי בעיה. אני באמת ובתמים מאמין שהבעיה היא לא בדת, אלא עם הדתיים. אני לא רואה שיש קונפליקט בין גאווה לבין התורה. לא כל המצוות וכל האיסורים קשורים אל כל אדם, כמו שהלכות שחיטה לא רלוונטיות לצמחוני.

קרא עוד »

בחור בן 18-19, שהולך לטיפול "מקצועי" ו"מבטיח", תרתיי משמע, שנותן תחושה של עוצמה, ביטחון, כמו טריפ מופלא על קוקאין משובח במיוחד הנארז בתוך מעטפת של מציאות אפשרית וחוקית לחלוטין… יש יותר מזה?!

אחד הדברים שאפיינו את הטיפול זה הדגש על כך שניתן לשנות דברים- הנטייה הזאת היא נרכשת ואיננה מולדת, נאמר, ולכן אין שום בעיה לשנות את זה. המפתח הוא בי וזה תלוי רק ברצון שלי. עניין של בחירה.

קרא עוד »

באנו חושך לגרש

במשך תקופה ארוכה חשבתי שהקולות בראש שלי, אותם קולות שאמרו לי שאני טעות, שאני מקולקל, שאני לא ראוי לאהבה – הם האור, ואני החושך.

קרא עוד »

שתפו את המאמר