חיפוש
My WordPress Page קו הקשב פתוח עכשיו
חיפוש

ההצגה "את שאהבה נפשי" מגיעה לחברותא

הסוגיות שהמחזה מעלה הן חלק מהחיים של קהילת חברותא, ואכן לא נותרה עין יבשה באולם, כששורדי "טיפולי" המרה שמעו שורות מהשחקנים שהם עצמם שמעו בעבר, מההורים, החברים וה"מטפלים".

אמש אולם מסקין במשכן התיאטרון הלאומי "הבימה" שוריין כולו להצגה מיוחדת בפני קהילת חברותא, של המחזה "את שאהבה נפשי".

המחזה עוסק במסעו של יהונתן, נער דתי והומו, אל עבר קבלה עצמית ומשפחתית. הרצח בברנוער מוציא מהארון את יהונתן בבת אחת ובאופן טראומתי, ודוחף את כולם להתמודד עם הנטייה המינית שלו – החברה של יהונתן, הוריו וחבריו. כחלק מהתהליך, יהונתן בהפניית אימו עובר "טיפול" המרה.

הסוגיות שהמחזה מעלה הן חלק מהחיים של קהילת חברותא, ואכן לא נותרה עין יבשה באולם, כששורדי "טיפולי" המרה שמעו שורות מהשחקנים שהם עצמם שמעו בעבר, מההורים, החברים וה"מטפלים".

לאחר ההצגה נשאו דברים מנכ"ל חברותא נתנאל שלר ומנכ"ל המשרד לשוויון חברתי מאיר בינג, שהעלו את חשיבות ההשקעה בפעילות למען להט"בים דתיים, והמאבק בהמרה.

לבסוף, קיימנו פאנל בהנחיית הבמאי משה קפטן, בהשתתפות השחקנים עמית רהב ודניאל ליטמן, יוצר המחזה איתי סגל ויו"ר חברותא שי ברמסון. המשתתפים סיפרו על יצירת המחזה, חוויית המשחק בו, הפופולריות המפתיעה לה הוא זוכה, ההשראה שהוא מקבל מהמציאות העגומה והחותם שהוא מותיר בצופים.

תודה רבה וגדולה ליוצרים משה קפטן ואיתי סגל, על יצירה שמהווה נכס צאן ברזל תרבותי של הקהילה שלנו. חובה על כל אדם בישראל לצפות בה ולהיחשף לקשיים, לסכנות ולמורכבויות שלהט"בים בכלל ולהט"בים דתיים בפרט עוברים בדרך אל קבלה עצמית וחברתית.

אני זוכר את זה, שהוא הביט בי ואמר ש״זה לא אמיתי ורק מחשבות שווא ואי אפשר באמת לאהוב בנים, אתה לא רוצה למות לבד״.

אני זוכר את היום הזה טוב מאוד, כי הוא שרט לי את הלב. זוכר איך אבא שלי אסף אותי אחרי זה עם המונית שלו, ואיך נכנסתי וישבתי במושב האחורי כאילו הייתי לקוח זר, ורציתי שהוא ישאל אותי מי כיבה לי את הלב, איך היה אצל הרב, אבל אבא לא שאל.

קרא עוד »

שתפו את המאמר