חיפוש
My WordPress Page קו הקשב פתוח עכשיו
חיפוש

הבטנו במוטיב חוזר בהיסטוריה של עם ישראל

הרב אלקנה כינה אותו "סולם המאווים והמימוש" – סולם שראשו בשמיים, עם האופטימיות הפרועה ביותר, אך בסיסו נעוץ עמוק בקרקע הריאלית.

אתמול בהרצאה המרתקת של הרב אלקנה שרלו, הבטנו במוטיב חוזר בהיסטוריה של עם ישראל.

הרב אלקנה כינה אותו "סולם המאווים והמימוש" – סולם שראשו בשמיים, עם האופטימיות הפרועה ביותר, אך בסיסו נעוץ עמוק בקרקע הריאלית.

הרב אלקנה הציב מולנו את ההבדל המדהים בין הנוסח הצנוע של הצהרת בלפור, לתגובות המאושרות של אנשי ורבני התקופה הציונים – אשר אף הגדילו וטענו שהצהרת בלפור מבטלת את החשש מהאיסור לעלות בחומה, והשוו את הצהרת בלפור ליציאת מצריים (!)

לאחר מכן בחנו אירועים נוספים בהם התגלמה התופעה הזו: הצהרת כורש וההצבעה בכ"ט בנובמבר.

מי יתן שנשמע בשורות טובות מאין כמוהן, ונישאר ריאליים עם רגליים על הקרקע=]

"השיח הזה חורץ דיני נפשות" קבעתי, "אתם לא חייבים לחשוב כמוני בנושא אבל גם לא חייבים להשתמש בשפה הזו כדי להתנהל מולו", סיכמתי.

ואני? אני לא מנסה "לקבור את האומללים בנטיות" אני הוא שמנסה לעזור לאותם אנשים שלא לשקוע בדיכאון וללכת לאיבוד בו, אני וחבריי הם אלו שמנסים להציל מטביעה חיי אדם בזמן שאנשים אחרים דוחפים את הראש שלהם חזרה אל מתחת למים, אני וחבריי וכל הקהילה הלהט"בית הם האנשים הטובים שנמצאים באמצע הדרך, וכמו עם היועץ מהישיבה, לא מנסים לחנך לערכים שונים – אלא להציע נווה מדבר, למי שבעזרת עשרות מאמרים ומאות קללות במסדרון, נשלח חסר כל למסע במדבר.

קרא עוד »

"מי שמפחד לחזק את שרקי ולעשות לו לייק של אמפתיה, חושש מן הטאבו המגזרי"

נציגי הציבור שמפחדים להביט במראה ששרקי מעניק להם – ישלמו מחיר אלקטורלי כשהנוער ירגיש שמנהיגותם מאבדת רלוונטיות. כשם שעזבו צעירי ש"ס ואגודה אל חיקו של בן גביר, יעזבו צעירים נוספים מפלגות נוספות שלא יישרו קו עם המאה ה־21, ועם הפוסט המכונן של מי שבסך הכל רוצה להיות אבא בשולחן שבת.

קרא עוד »

תהיו נאמנים לעצמכם!

לא לחיות זה לפחד. זה לשקוע בחרדות. זה להסתיר את עצמנו מהאנשים הכי קרובים אלינו.
ולפעמים זה מרגיש שאי אפשר אחרת, כי החיים האלה הם פאקינג מפחידים ואם חושבים עליהם יותר מידי – אפשר לשקוע בדיכאון קיומי.

קרא עוד »

שתפו את המאמר