חיפוש
My WordPress Page קו הקשב פתוח עכשיו
חיפוש

האם זמננו מחייב תיאולוגיה אורתודוקסית חדשה (וקווירית)?" | 07.08.23 | דָּרְשֵׁנִי

השיעור יעסוק בנושא: "האם זמננו מחייב תיאולוגיה אורתודוקסית חדשה (וקווירית)?" נתמודד עם ההשלכות התאולוגיות של הגישה האורתודוקסית כלפי הקהילה הגאה.

בואו לערב לימוד מיוחד בתוכנית דָּרְשֵׁנִי – והפעם שיעור עם הרב יששכר כץ!

השיעור יעסוק בנושא: "האם זמננו מחייב תיאולוגיה אורתודוקסית חדשה (וקווירית)?"
נתמודד עם ההשלכות התאולוגיות של הגישה האורתודוקסית כלפי הקהילה הגאה.

הרב יששכר כץ הוא תומך יקר לקהילה הלהט"בית הדתית וראש המחלקה לתלמוד ומנהל מרכז לינדנבאום ללימודי הלכה בישיבת "חובבי תורה" בריברדייל, ניו יורק.
ב-2016, פרסם הרב כץ מאמר על חשיבות הזוגיות החד-מינית (במערכת של קדושה ואיסורים). ובשנה שעברה, פרסם הרב כץ מאמר פורץ דרך בנושא של התייחסות ההלכה לטרנסג'נדרים וההשלכות ההלכתיות של תהליכים להתאמה מגדרית.

את ההסמכה לרבנות קיבל הרב כץ בגיל שמונה-עשרה מהרב יחזקאל רוט, דיין של UTA סאטמר. הוא למד יותר מעשור בישיבות בריסק ובית יוסף – נובהרדוק המהוללות, ולימד שנים רבות בשכונת בורו פארק בברוקלין.
בנוסף הרב כץ מכהן כרב בית הכנסת האורתודוקסי מודרני של קהילת פרוספקט הייטס.

השיעור יתקיים אור לכ"א באב (7.8) בתל אביב.

התהום נפערת, אבל חוט מאיר של חסד משוך עליה

אתמול כתב יאיר שרקי ברגישות ובאומץ רב שהוא ״אוהב בנים ואוהב את הקדוש ברוך הוא״, ומאז הוא זוכה לתמיכה נרחבת ומרגשת | יודע האדם: כמה הייתי רוצה להמשיך להאמין בזה או בזה, כמה הייתי שמח אם הכל היה שונה

קרא עוד »

"השיח הזה חורץ דיני נפשות" קבעתי, "אתם לא חייבים לחשוב כמוני בנושא אבל גם לא חייבים להשתמש בשפה הזו כדי להתנהל מולו", סיכמתי.

ואני? אני לא מנסה "לקבור את האומללים בנטיות" אני הוא שמנסה לעזור לאותם אנשים שלא לשקוע בדיכאון וללכת לאיבוד בו, אני וחבריי הם אלו שמנסים להציל מטביעה חיי אדם בזמן שאנשים אחרים דוחפים את הראש שלהם חזרה אל מתחת למים, אני וחבריי וכל הקהילה הלהט"בית הם האנשים הטובים שנמצאים באמצע הדרך, וכמו עם היועץ מהישיבה, לא מנסים לחנך לערכים שונים – אלא להציע נווה מדבר, למי שבעזרת עשרות מאמרים ומאות קללות במסדרון, נשלח חסר כל למסע במדבר.

קרא עוד »

מה זאת אהבה?

יש משהו ברגש הזה שלא ניתן להגדרה. משהו מסתורי, ממגנט, לא חד משמעי. הוא תופס צורה, משתנה, מתעצב לאורך הזמן והחיים, לובש מראות וצבעים שונים.
אבל יותר מהכל, הוא תמיד שם.

קרא עוד »

שתפו את המאמר