האם זמננו מחייב תיאולוגיה אורתודוקסית חדשה (וקווירית)?" | 07.08.23 | דָּרְשֵׁנִי

השיעור יעסוק בנושא: "האם זמננו מחייב תיאולוגיה אורתודוקסית חדשה (וקווירית)?" נתמודד עם ההשלכות התאולוגיות של הגישה האורתודוקסית כלפי הקהילה הגאה.

בואו לערב לימוד מיוחד בתוכנית דָּרְשֵׁנִי – והפעם שיעור עם הרב יששכר כץ!

השיעור יעסוק בנושא: "האם זמננו מחייב תיאולוגיה אורתודוקסית חדשה (וקווירית)?"
נתמודד עם ההשלכות התאולוגיות של הגישה האורתודוקסית כלפי הקהילה הגאה.

הרב יששכר כץ הוא תומך יקר לקהילה הלהט"בית הדתית וראש המחלקה לתלמוד ומנהל מרכז לינדנבאום ללימודי הלכה בישיבת "חובבי תורה" בריברדייל, ניו יורק.
ב-2016, פרסם הרב כץ מאמר על חשיבות הזוגיות החד-מינית (במערכת של קדושה ואיסורים). ובשנה שעברה, פרסם הרב כץ מאמר פורץ דרך בנושא של התייחסות ההלכה לטרנסג'נדרים וההשלכות ההלכתיות של תהליכים להתאמה מגדרית.

את ההסמכה לרבנות קיבל הרב כץ בגיל שמונה-עשרה מהרב יחזקאל רוט, דיין של UTA סאטמר. הוא למד יותר מעשור בישיבות בריסק ובית יוסף – נובהרדוק המהוללות, ולימד שנים רבות בשכונת בורו פארק בברוקלין.
בנוסף הרב כץ מכהן כרב בית הכנסת האורתודוקסי מודרני של קהילת פרוספקט הייטס.

השיעור יתקיים אור לכ"א באב (7.8) בתל אביב.

מצעד הגאווה בירושלים הוא לגיטימי כי ככה.

לפעמים ההסברה הכי טובה היא פשוט לא להסביר. אף אחד מעולם לא נדרש להסביר למה הוא הולך לקולנוע בציבור ולמה הוא אוכל פלאפל לצהריים בציבור כי אלה דברים יום יומיים שזכותו של כל אחד לעשות. גם ללכת ברחוב זה דבר יום יומי שזכותנו לעשות. ופעם בשנה אנחנו בוחרות לעשות את זה כולנו ביחד. ככה כיף לנו. ואם זה בא לך רע, אז מזל שאתה סתם בן אדם רגיל כמו כל אחד אחר ואף אחד לא מבקש את רשותך לצאת מהבית.

קרא עוד »

הסיפור של אביעד קנר

"אני 3 וחצי שנים בזוגיות עם בחור שהוא גם דתי ועדין בארון. המשפחה שלי מכירה אותו. המשפחה שלו עדין לא מכירה אותי".

קרא עוד »

"דברו איתנו – לא עלינו"

איך להט"בים דתיים מעיזים לדרוש להיות חלק אינטגרלי מכל קהילה דתית שקיימת, ואיך הם מעיזים להשלים עם העובדה שרבש"ע ברא אותם כמו שצריך, יצירה נאה ושלמה? אולי כי זה לא טעות ולא ניסיון? | דעה

קרא עוד »

אין פה מקום לבלבול מדובר בביריונות

בתור טרנסית בעצמי, שלמדה במוסדות דתיים, אין פה מקום לבלבול מדובר בביריונות. מדובר פה בקריאה לחרם. חרם וכעס שמופנה כלפי ילד שהדבר היחיד שהוא עשה לא נכון הוא להיות שונה. מדובר בתנועת נפש אלימה ואינפנטילית של כעס על האחר והשונה רק משום היותו שונה שכאשר היא נעישת בידי מבוגרים קל וחומר בעלי כוח פובלציסטי היא רצחנית. מדובר בהמון זועם שמשתלח בילד כי מה? כי הוא נולד אחרת?

קרא עוד »

"דע שאתה חשוב בעולם הזה"

בפעם הראשונה שסיפרתי להורים שלי שאני טרנסג'נדר, אימא שלי קצת הייתה בשוק אבל אבא שלי הוא הראשון שקיבל. לצערי הרב אבא שלי כבר לא איתנו, והרגשתי מאוד בודד. מכאן התחיל הרצון שלי להתחזק בדת ובאמונה, באתי מבית חילוני אז להתחיל כזה תהליך לבד זה לא כל כך פשוט כמו שזה נראה. 

קרא עוד »

שתפו את המאמר