לעדכונים על פעילויות ואירועים:

האם היהדות הומופובית? חברותא בפאנל לרגל צאת ספרו של הרב סטיב גרינברג בעברית

steve-greenberg-poster-כנס-thumbSiteביום שלישי הקרוב, כ' באייר, 30.04, בשעה 19:00, תקיים 'חברותא' פאנל שיעסוק בשאלה הבסיסית ביותר: "האם היהדות הומופובית?"

בפאנל, אותו ינחה יו"ר 'חברותא', דניאל יונס, ישתתפו:

הרב סטיב גרינברג שיצא מהארון בשנת 1999, היה גם שותף ביצירת הסרט התיעודי "לפניך ברעדה" (2001).

ד"ר אריאל פיקאר – עמית מחקר ומנהל חינוכי של תכנית בארי במכון שלום הרטמן ובשנת תשע"ב הוציא את ספרו: "הלכה בעולם חדש".

גב' חנה פינחסי – מנחה את בית המדרש "חידר משלך" במכון שלום הרטמן ודוברת "קולך", ארגון נשים דתי ופמיניסטי.

וד"ר רוחמה וייס – למדה תלמוד ומחשבת ישראל לתואר ראשון באוניברסיטה העברית, ותואר שני במדעי היהדות בבית המדרש ללימודי היהדות, של התנועה המסורתית בירושלים.

הפאנל ייתקיים ב'צריף הנשיא', יד יצחק בן-צבי, אברבנאל 12, ירושלים. הכניסה חופשית!

דניאל יונס, יו"ר 'חברותא – הומואים דתיים': "הגיע הזמן שניגע בסוגיה הבסיסית ביותר בכל הנוגע בנטייה מינית וזהות דתית – האם בכלל יש לנו, כהומואים, מקום בעולם ההלכה היהודי? האם היהדות מבקשת לדחות אותנו בשל נטייתנו? או שמא מדובר בתירוץ שלהומופובים בני החברה הדתית? בעיני התשובה ברורה – לא רק שיש לנו מקום ביהדות, אלא שהמקום שלנו הוא מקום של שליחות והובלת תהליכים של סובלנות וקבלת האחר".

לאירוע באתר: http://havruta.org.il/archives/10605

לאירוע בפייסבוק: https://www.facebook.com/events/113737608826684

עוד על הספר "עם אלוהים ועם אנשים" מאת הרב סטיב גרינברג: http://havruta.org.il/archives/10598

dr david mitchell rockford il, what pills work for weight loss, lose weight menu ideas, if i burn 2000 calories a week will i lose weight, cherese wiley, dr judy magnusson, best tip for weight loss in urdu, how to have sex for weight loss, obese trying to lose weight, what is the healthiest and quickest way to lose weight, ginger tea benefits weight loss, quickweight loss, omega fish oil weight loss, best way to lose weight easily, things that suppress hunger, grapefruit diet, exercises i can do at home to lose weight fast, if i only eat cup noodles will i lose weight, rapid weight loss induced pots, amazon com diet pills, how to lose weight before college, keto baked fat bomb recipes with coconut oil and peanut butter, how to lose 15 pounds in 4 weeks, weight loss cookies recipe, keto recipes chinese, how much weight can i lose by eating just spinach and water for a week, weight loss calculator reddit, j lo body lab, donate skin after weight loss, how to get insurance to pay for weight loss surgery texas, diet pills celebrity use, low carb program, lose weight in upper arms, prozac weight loss, xenical weight loss program,

בחור בן 18-19, שהולך לטיפול "מקצועי" ו"מבטיח", תרתיי משמע, שנותן תחושה של עוצמה, ביטחון, כמו טריפ מופלא על קוקאין משובח במיוחד הנארז בתוך מעטפת של מציאות אפשרית וחוקית לחלוטין… יש יותר מזה?!

אחד הדברים שאפיינו את הטיפול זה הדגש על כך שניתן לשנות דברים- הנטייה הזאת היא נרכשת ואיננה מולדת, נאמר, ולכן אין שום בעיה לשנות את זה. המפתח הוא בי וזה תלוי רק ברצון שלי. עניין של בחירה.

קרא עוד »

סדנת כתיבה מונחית

לכתוב את מה שבפנים. את מה שלמדנו להשתיק ולהפנים. לא להדחיק, לא להחליק, אלא לחלוק את שעל הלב. שכבר למד לכאוב אך גם להתאהב.

קרא עוד »

ליין אוי גיי זמיר

מקוות שהתעוררתן חמודות מתוקות, כי אחרי המסיבה מוש מוש מוש שהיתה לנו קשה לקום!! אריאלה רשף המדהימה עלתה והרימה לנו את הרחבה, ו100 חברותות פיזזו אמש במועדון ה"אמור" בתל אביב, עד שהמנהל בא ואמר "רבותינו, הגיע זמן קריאת שמע של שחרית". אוי גיי זמיר 2 – הייתם מדהימים והיה מדהים! תודה שבאתם ונתראה במסיבה הבאה

קרא עוד »

סדרת ארון הקודש

"ארון הקודש”
היא סדרת רשת דוקומנטרית שיצרה הבמאית וחברת הקהילה מורן נקר, על להט”בים דתיים שתעלה בתאגיד השידור הציבורי “כאן”. כל פרק מתמקד בדמות, זוג או משפחה בשלב אחר בחיים. הקרנת הסדרה מביאה תיעוד אינטימי של אנשים המתמודדים עם המפגש בין נטיה מינית וזהות מגדרית ובין אמונה ואורח חיים דתי, דרך רגעים משמעותיים וטקסים דתיים, משפחתיים וזוגיים.

קרא עוד »

אני חושב שהמילה שחיפשת היא "קוויר"

הרב אברהם סתיו, אני חושב שהמילה שחיפשת בפתיחת דבריך היא קוויר (או אולי גיי באנגלית), אדם שהוא חריג מהציפיות הסיס-הטרו-נורמטיביות של החברה שלנו, ולא המילה הומו או הומוסקסאול. כשאנשים להט"בים מזדהים עם דמויות כמו בובספוג או אלזה "ומשייכים" אותן לקהילה הגאה הם לרוב לא מסווגים אותם מבחינת נטייה מינית או זהות מגדרית, אלא מצביעים על חוויה משותפת. בדרך כלל החוויה הזאת לא תהיה של אחת הזהויות הכלולות באותיות להטבא"ק+. זו פשוט חוויה כללית יותר, החוויה של שונות בתוך חברה שמניחה שכל בן נמשך לבת, שמבוגרת בשנות ה-30 שלה צריכה להתעניין בקשרים רומנטים, ושהחוויה המגדרית של כל אחד.ת היא או גבר או אשה. המילה היותר כוללנית לזהות השונה הזו היא המילה קוויר. הקושיה – איך ייתכן שלספוג או לכוכב ים תהיה נטייה מינית או זהות מגדרית שונה, רלוונטית כמו הקושיה איך ייתכן שבובספוג מדבר, שיש לו רישיון נהיגה, ושהוא לובש חולצה מכופתרת ועניבה.

קרא עוד »

שתפו את המאמר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.