כ״ו בסיון ה׳תשפ״ב (25 בJune 2022)

דת ולהט"ב- הילכו שניהם יחדיו?

דת ולהט"ב- הילכו שניהם יחדיו?

קהילת הקשת שלנו בחיפה, התכנסה בשבוע שעבר לערב שהוביל אחד מחברי הקהילה, שעסק הפעם במפגש של 2 הזהויות שלנו אחת עם השנייה: דת ולהט"ב.

בהתחלה, לצד פיצות ושתיה, עשינו סבב שמות ומה נשמע, וקיבלנו בזרועות פתוחות 3 חברים חדשים שהצטרפו.

אחר כך התחלקנו לקבוצות קטנות בהם שוחחנו על נושאים כמו זוגיות, חתונה וטיפולי המרה.. הדיון נפתח קודם בהאזנה לדעות מגוונות של רבנים אורתודוקסים בנושא ולאחר מכן העלינו את התחושות והמחשבות שלנו על הדברים.

היכולת להקשיב לדעות הרוחניות והחברתיות סייעה לנו לנהל שיח כנה ואמיתי מתוך הקשבה גם לרחשי ההלכה, לתחושות הסביבה והקרובים לנו וגם לכמיהות הטבעיות שלנו לבית שבו לא צריך לבחור זהות אחת על פני השנייה.

בהתאספות במעגל הכללי, גילינו בהתרגשות על ההתקדמות של הדורות ככל שהזמן עובר, ביכולת לחלום, לדמיין ולהתרגש. לא רחוק היום שבחתונהמי יהיו זוג דתי גאה. פעם כל זה היה אגדה.

סדרת ארון הקודש

"ארון הקודש”
היא סדרת רשת דוקומנטרית שיצרה הבמאית וחברת הקהילה מורן נקר, על להט”בים דתיים שתעלה בתאגיד השידור הציבורי “כאן”. כל פרק מתמקד בדמות, זוג או משפחה בשלב אחר בחיים. הקרנת הסדרה מביאה תיעוד אינטימי של אנשים המתמודדים עם המפגש בין נטיה מינית וזהות מגדרית ובין אמונה ואורח חיים דתי, דרך רגעים משמעותיים וטקסים דתיים, משפחתיים וזוגיים.

קרא עוד »

עֵת לַחֲשׁוֹת וְעֵת לְדַבֵּר

עֵת לַחֲשׁוֹת וְעֵת לְדַבֵּר, ואיננו מסוגלים עוד לחשות. מחזיקנא טיבותא לרב בני לאו שנענה לדברי הרב יובל שרלו וכתב הצעה לחיי משפחה להט"ב בקהילה הדתית (קישור בתגובה הראשונה), ונגע בנקודות רבות ומגוונות. אחרי שהנושא צף מול תלמידים שלי, באתי להגיב לחלק מדבריו, ולהשלים בחלק ממה שנראה בעיני. אשמח לתגובות.

קרא עוד »

מַה טֹּבוּ אֹהָלֶיךָ יַעֲקֹב מִשְׁכְּנֹתֶיךָ יִשְׂרָאֵל

א"מ;ל"ק: תלמידי ישיבות נדרשו לחלוק מגורים עם חייל בעל הרכב כרומוזומלי שונה משלהם, באופן שאין בו שום בעיה הלכתית. וייאנחו החיילים מן הטרלול הפרוגרסיבי, ותעל שוועתם אליי, והנה באתי בדברים האלה.

קרא עוד »

"חבל שלא הצלחת להתאבד."

"חבל שלא הצלחת להתאבד."
אלו המילים האחרונות שאבא שלי אמר לי מאז שיצאתי בפניו מהארון בתור טרנסית. את אותו הלילה לא העברתי בבית.

קרא עוד »

שתפו את המאמר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.