חיפוש
My WordPress Page קו הקשב פתוח עכשיו
חיפוש

דת ולהט"ב- הילכו שניהם יחדיו?

דת ולהט"ב- הילכו שניהם יחדיו? קהילת הקשת שלנו בחיפה, התכנסה בשבוע שעבר לערב שהוביל אחד מחברי הקהילה, שעסק הפעם במפגש של 2 הזהויות שלנו אחת עם השנייה: דת ולהט"ב.

דת ולהט"ב- הילכו שניהם יחדיו?

קהילת הקשת שלנו בחיפה, התכנסה בשבוע שעבר לערב שהוביל אחד מחברי הקהילה, שעסק הפעם במפגש של 2 הזהויות שלנו אחת עם השנייה: דת ולהט"ב.

בהתחלה, לצד פיצות ושתיה, עשינו סבב שמות ומה נשמע, וקיבלנו בזרועות פתוחות 3 חברים חדשים שהצטרפו.

אחר כך התחלקנו לקבוצות קטנות בהם שוחחנו על נושאים כמו זוגיות, חתונה וטיפולי המרה.. הדיון נפתח קודם בהאזנה לדעות מגוונות של רבנים אורתודוקסים בנושא ולאחר מכן העלינו את התחושות והמחשבות שלנו על הדברים.

היכולת להקשיב לדעות הרוחניות והחברתיות סייעה לנו לנהל שיח כנה ואמיתי מתוך הקשבה גם לרחשי ההלכה, לתחושות הסביבה והקרובים לנו וגם לכמיהות הטבעיות שלנו לבית שבו לא צריך לבחור זהות אחת על פני השנייה.

בהתאספות במעגל הכללי, גילינו בהתרגשות על ההתקדמות של הדורות ככל שהזמן עובר, ביכולת לחלום, לדמיין ולהתרגש. לא רחוק היום שבחתונהמי יהיו זוג דתי גאה. פעם כל זה היה אגדה.

גם לנו זה קרה

גם לנו זה קרה…
הכל התחיל, איך לא, בשבת חברותא, אי שם לפני 9 שנים בגוש עציון. דווקא אז, לא קרה כלום וכל אחד המשיך בחייו.
אבל חייב להיות סוף טוב, אז רצה הגורל ויצאנו כעבור 3 שנים לטיול פסח של…חברותא. וכן, שם כבר נוצר הקליק ומאז הכל התגלגל…

קרא עוד »

קוויריות במחשכים

הרכבת גולשת לתחנה ואני עולה, ושוב תפילה קטנה שאלוהים יעזור לי עם הנוער הירושלמי הקט הזה שלא חטא כי לא ראה קוויריות או שלא חטא שהסתובב ביום חמישי אחד במרכז העיר ונתקל בי. שאלוהים יעזור.

קרא עוד »

שתפו את המאמר