דת ולהט"ב- הילכו שניהם יחדיו?

דת ולהט"ב- הילכו שניהם יחדיו? קהילת הקשת שלנו בחיפה, התכנסה בשבוע שעבר לערב שהוביל אחד מחברי הקהילה, שעסק הפעם במפגש של 2 הזהויות שלנו אחת עם השנייה: דת ולהט"ב.

דת ולהט"ב- הילכו שניהם יחדיו?

קהילת הקשת שלנו בחיפה, התכנסה בשבוע שעבר לערב שהוביל אחד מחברי הקהילה, שעסק הפעם במפגש של 2 הזהויות שלנו אחת עם השנייה: דת ולהט"ב.

בהתחלה, לצד פיצות ושתיה, עשינו סבב שמות ומה נשמע, וקיבלנו בזרועות פתוחות 3 חברים חדשים שהצטרפו.

אחר כך התחלקנו לקבוצות קטנות בהם שוחחנו על נושאים כמו זוגיות, חתונה וטיפולי המרה.. הדיון נפתח קודם בהאזנה לדעות מגוונות של רבנים אורתודוקסים בנושא ולאחר מכן העלינו את התחושות והמחשבות שלנו על הדברים.

היכולת להקשיב לדעות הרוחניות והחברתיות סייעה לנו לנהל שיח כנה ואמיתי מתוך הקשבה גם לרחשי ההלכה, לתחושות הסביבה והקרובים לנו וגם לכמיהות הטבעיות שלנו לבית שבו לא צריך לבחור זהות אחת על פני השנייה.

בהתאספות במעגל הכללי, גילינו בהתרגשות על ההתקדמות של הדורות ככל שהזמן עובר, ביכולת לחלום, לדמיין ולהתרגש. לא רחוק היום שבחתונהמי יהיו זוג דתי גאה. פעם כל זה היה אגדה.

"מי שמפחד לחזק את שרקי ולעשות לו לייק של אמפתיה, חושש מן הטאבו המגזרי"

נציגי הציבור שמפחדים להביט במראה ששרקי מעניק להם – ישלמו מחיר אלקטורלי כשהנוער ירגיש שמנהיגותם מאבדת רלוונטיות. כשם שעזבו צעירי ש"ס ואגודה אל חיקו של בן גביר, יעזבו צעירים נוספים מפלגות נוספות שלא יישרו קו עם המאה ה־21, ועם הפוסט המכונן של מי שבסך הכל רוצה להיות אבא בשולחן שבת.

קרא עוד »

"השיח הזה חורץ דיני נפשות" קבעתי, "אתם לא חייבים לחשוב כמוני בנושא אבל גם לא חייבים להשתמש בשפה הזו כדי להתנהל מולו", סיכמתי.

ואני? אני לא מנסה "לקבור את האומללים בנטיות" אני הוא שמנסה לעזור לאותם אנשים שלא לשקוע בדיכאון וללכת לאיבוד בו, אני וחבריי הם אלו שמנסים להציל מטביעה חיי אדם בזמן שאנשים אחרים דוחפים את הראש שלהם חזרה אל מתחת למים, אני וחבריי וכל הקהילה הלהט"בית הם האנשים הטובים שנמצאים באמצע הדרך, וכמו עם היועץ מהישיבה, לא מנסים לחנך לערכים שונים – אלא להציע נווה מדבר, למי שבעזרת עשרות מאמרים ומאות קללות במסדרון, נשלח חסר כל למסע במדבר.

קרא עוד »

שתפו את המאמר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *