חיפוש
My WordPress Page קו הקשב פתוח עכשיו
חיפוש

דרך המלך

"תמיד אומרים שחיים נורמליים הם פסגת השאיפות של כל אדם בריא בנפשו. לא משעממים בהכרח, אבל כאלו שעונים על דרישות הנורמה החברתית, ובתמורה מקבלים חיים שלווים, פרחים ופרפרים". פוסט חדש מאת אוריה ששואל: אז מה זה "נורמלי" בעצם?

תמיד אומרים שחיים נורמליים הם פסגת השאיפות של כל אדם בריא בנפשו. לא משעממים בהכרח, אבל כאלו שעונים על דרישות הנורמה החברתית, ובתמורה מקבלים חיים שלווים, פרחים ופרפרים.

אז מה זה "נורמלי" בעצם?

יצאתי עם בחור שבפגישה הראשונה שלנו קיימנו שיחה על השאיפות שלנו. הוא פתח אותה בכך שאמר ש"אם היה סטרייט הוא כבר היה נשוי עכשיו" ודברים דומים. ניסיתי לרדת לעומק דבריו ולהבין. אם היית סטרייט, איך אתה יודע בוודאות שהיית נשוי? ואם היית נשוי, איך אתה יודע שהיית מאושר? ובכל מקרה, השאלות האלו מיותרות כי אף אחד לא שואל אותך אם אתה מעוניין להיות הומו או סטרייט, אתה פשוט מי שאתה ועם זה צריך לחיות ולא עם תסריטים חלופיים לחיים שלעולם לא יהיו שלך לטוב ולרע.

תמיד עניין אותי להבין על מה אנשים מדברים כאשר הם מדברים על נורמליות כלשהי, כי ברור לי שכל אחד רואה דימוי שונה לנגד עיניו. אחד רואה חיים דתיים הטרוסקסואליים לעילא, עם אישה בכיסוי ראש, ילדים בציציות ונחת לסבים ולסבתות. אחר רואה אדם מצליח שמתפרנס בצורה נאה, נראה טוב ומרגיש טוב עם עצמו. אדם שלישי בכלל יבוא ויאמר שהבאת ילדים ביולוגיים היא מושא חלומותיו הנורמליים והם מה שמפריד אותו בין הנורמה לסטייה. זה מרתק מכיוון שאנשים לא מודעים פעמים רבות לצורה בה הם מקובעים על דימוי מסוים מאוד לנורמליות שלהם, והם אף משכנעים את עצמם שכולם מסכימים עמם על הנורמליות הזו – מה שמחזק את התחושה שנורמליות היא צו השעה.

התפיסה הזו היא מופרכת מיסודה. אי אפשר מצד אחד לחתור לאיזה אידיאל ספציפי בלתי מושג ובלתי אפשרי בשם הקונצנזוס ובו זמנית לחשוב שמדובר באיזה צו חברתי גורף ומוסכם פה אחד שכאילו הוחלט במהלך ישיבת ציוויליזציות בינלאומית. אין דבר כזה נורמלי בעצם, כי הרי במה מדובר? אם רק תנסו להגדיר לעצמכם ותהיו מודעים, תוכלו לזהות את טביעות האצבע התרבותיות של החברה בה גדלתם ותבינו שהנורמה היא דבר הרבה יותר מצומצם ונקודתי אחרי הכל. הרי אין בנמצא נניח אדם "נורמלי" אחד שהוא סטרייט מושלם-לם, עם שרירים מרשימים, שיניים מבהיקות, בית מרווח עם גינה וגדר אדומה, אישה מצליחה ובת זוג מושלמת, ילדים חמודים נורא (דביר, אמונה ודוד המקסימים), מחונכים וכמובן בריאים לחלוטין, כאשר להורים עבודות מסודרות ומשכורות יפות וכולם מאושרים ושמחים וטובי לבב. אה, ויש להם גם כלב.

אין חיה כזו, אין אנשים כאלה – הם חיים רק בעולם הפנטזיה של אנשים שעדיין לא השלימו עם הקלפים שחולקו להם ובמקום להתרכז במה שהם מסוגלים לעשות במצב הנתון הם נסחפים בחלומות שווא שלא רק שלא יובילו אותם לארץ המובטחת של האושר אלא גם מרחיקים אותם ממנה. אם אנחנו רוצים להגיע ליעד עדיף לחשב מסלול מחדש ולנסוע ישר במקום לחפש כל הזמן את היציאה כדי להיכנס לכביש המהיר.

what is compass weight loss centers, over the counter diet pills and drug test, most effective appetite suppressant forum, keto scallops asparagus mushroom recipes, about to go to a gym today how can i lose a lot of weight in one trip to the gym, insanity weight loss month 1 vs month 2, quick weight loss action, how to lose weight after 45, keto recipes using sugarfreepudding, sleep diet pills women, ace diet pills free trial, sugar free yogurt, white pills used for weight loss, restoring skin elasticity after weight loss, how to lose weight working 12 hour night shifts, will going to the gym make me lose weight, keto diet coach, doctors in bradenton florida that take care credit for diet pills, tlc diet pills, vegetarian gluten free keto recipes, wine helps weight loss, weight loss supplements whole foods, are bagels bad for you, how to increase your metabolism and lose weight, best paleo diet for weight loss, can dollar store weight loss pills give headachr, how many reps for weight loss, weight loss peptides, the hcg weight loss program, women with fat, diet pills without eating, jus by julie 3 day cleanse weight loss, what can i soak an ace band in to help promote weight loss while exercising, easy keto muffin recipes, thigh wraps for weight loss, best weight loss supplement pills for women 2015, plexus slim causing headaches, cspi weight loss program guide, cat diarrhea vomiting weight loss, weight loss doctor new jersey, custom health centers, weight loss implant approved by fda, buy b12 injections for weight loss, how often should you weigh yourself when dieting, reddit lose weight minimal strength loss, fenugreek appetite suppressant reviews, at home weight loss wrap, weight loss diet foods list, weight loss centers springfield mo, ariana weight loss,

הדגשת הקיום והנוכחות של א.נשים להטב"קים וזכותם לזכויות בסיסיות – הן יישומים מובנים מאליהם של מצוות 'ואהבת לרעך כמוך', שאמורים לחייב כל אחת ואחד מאיתנו לפעולה

המטרות שתיארתי לעיל – הדגשת הקיום והנוכחות של א.נשים להטב"קים וזכותם לזכויות בסיסיות – הן יישומים מובנים מאליהם של מצוות 'ואהבת לרעך כמוך', שאמורים לחייב כל אחת ואחד מאיתנו לפעולה; אך בנוסף למטרות האלו, יש עוד ערכים רבים ושונים שבאי המצעד באים לקדם, ולא עם כולם אני מזדהה. לרבים מהם אני מתנגד נחרצות.

קרא עוד »

שתפו את המאמר