חיפוש
My WordPress Page קו הקשב פתוח עכשיו
חיפוש

דראג כשר למהדרין, יש דבר כזה? |20.02.23 | 'דָּרְשֵׁנִי'

נראה שהיום אין אחד שלא נחשף לדראג: אם זה בטלוויזיה, במהלך בילוי ערב, בעבודה ואפילו בבית הספר, אך עולה השאלה – מה דעת ההלכה על דראג?

דראג כשר למהדרין, יש דבר כזה? נראה שהיום אין אחד שלא נחשף לדראג: אם זה בטלוויזיה, במהלך בילוי ערב, בעבודה ואפילו בבית הספר, אך עולה השאלה – מה דעת ההלכה על דראג? האם דראג, כקרוס-דרסינג, מותר בכלל הלכתית?
ננסה לענות על שאלה זו דרך מסע הלכתי והיסטורי חוצה מדינות וזמנים. דרך ספרות השו"ת ניפגש עם מנהגי קרנבל יהודיים, רבנים זעופי פנים, גברים בלבוש אישה ונשים בלבוש גבר וכל זאת ועוד באווירה פורימית צוהלת!

נתראה!

אני מניח באמת ובתמים שבסך הכל, בשקלול המעלות והחסרונות, טוב לכולנו יחד מאשר לבד

והייתה פעם מערכת בחירות אחת שבה זהבה גלאון רפררה לנאום הסוטים וקבעה נחרצות: "זה או אנחנו או הם". הדיכוטומיה הכוזבת הזו מסוכנת הרבה יותר ממה שהיא נראית במבט ראשון.

קרא עוד »

הסיפור של עוז אפטקר

"הקורונה תוקפת בעיקר בלילות. במהלך היום אתה מרגיש טוב, אבל בלילות יש את הקטע של החום, כאבי הראש וכל הדברים האלה… לא ברור לנו עד הסוף איך נדבקנו"

קרא עוד »

הרהור מתמשך ואסוציאטיבי בחוויית הגלות והחֲציּוּת שלי.

הייתי מוכנה לשלם מחירים ואכן שילמתי. מחירים כבדים מנשוא. אולם למחיר הגלות הרוחנית, לא הייתי מוכנה. אני טרם יודעת להכיל את התסכול כאשר זכרונות צפים, או געגוע לישיבה וללימוד התורה מגיע.

קרא עוד »

שתפו את המאמר