חיפוש
My WordPress Page קו הקשב פתוח עכשיו
חיפוש

דיון ראשון בועדה העוסקת בחוק איסור טיפולי המרה

ועדת העבודה, הרווחה והבריאות בראשות ח”כ חיים כץ החלה בהכנת החוק האוסר על פסיכולוגים לבצע טיפולי המרה | רפאל קלנר פוליסוק, קורבן טיפולי המרה וחבר חברותא: "לא הייתה לי בחירה, כל עולמי היה הישיבה שלי, הבנתי שביום שבו אני עוזב את הטיפול חיי יגמרו".

גל אלפר ונתנאל שלר- דובר קואליציית ארגוני הקהילה הדתית הגאה, חברותא בת קול ושב"ל


היום (שני) התכנסה לראשונה ועדת העבודה, הרווחה והבריאות בדיון להכנת חוק איסור טיפולי המרה, האוסר על פסיכולוגים לבצע טיפולי המרה, לקריאה ראשונה בכנסת.

את הצעת החוק יזמו חברי הכנסת ניצן הורוביץ ומרב מיכאלי, במהלך הדיון אמר רפאל פוליסוק, קורבן טיפולי המרה, חבר חברותא: "לא הייתה לי בחירה, כל עולמי היה הישיבה שלי. הבנתי שביום שבו אני עוזב את הטיפול חיי נגמרו". עוד אמר כי: "הרב אמר לי שאני יכול להתחתן עם אישה ולבגוד בה"

שושנה רייזל, שחוותה גם היא טיפולים העידה שלאחר שהגיעה לארגון "עצת נפש" בגיל 13 הונחתה להכאיב לעצמה ואף לשכב עם חברים, "כל הזמן שמעתי שעדיף למות מאשר לחיות חיים כאלו". רייזל תקפה את התומכים בטיפולים "אין להם מאגרים של הצלחות כפי שהם טוענים", "הם מפרסמים הודעות אנונימיות בדפי פייסבוק כדי למצוא סיפורים".

בן זילברמן, החוקר את נושא טיפולי ההמרה באקדמיה ואף חווה אותם על בשרו סיפר כי כאשר פנה בגיל 16 לראש הישיבה בנוגע למחשבותיו, הודח מהישיבה, ובלחץ אביו עבר 7 שנים של טיפולי המרה. "הטיפולים שללו ממני את הזכות לחיות את חיי לפי רצוני. הועבר לי המסר שאם אבחר לצאת מהארון אאבד את כל הקרקע מתחת לרגליי, אשאר ללא כל תמיכה בחיי. ידעתי שלא אשרוד את זה". זילברמן אף פנה אל חבר הכנסת יצחק פינדרוס (יהדות התורה): "הייתי בן בית אצלך! אתה יודע כמה פעמים ניסיתי להתאבד".

בועדה נכח גם יו"ר איגוד הפסיכיאטריה בישראל, ד"ר צבי פישל, שביטא את עמדת האיגוד: "זהות היא דבר קבוע ב-DNA שלנו. היא אינה יכולה להשתנות גם לא באמצעות טיפול או לחץ. אי אפשר להגיד לבן אדם למי להימשך. זו אינה שאלה של ימין או שמאל, דתיים או חילונים. זה הרבה מעבר לפוליטיקה. אסור לאפשר לנשק כזה מסוכן להימצא בידיים הלא נכונות – אנשים הולכים ומתאבדים כי הם לא מסוגלים לגשר בין קונפליקטים שהחברה מציגה להם."

חברת הכנסת מרב מיכאלי, מיוזמות החוק, טענה בתוקף כי "כל עוד החוק אינו אוסר על טיפולים כאלו, הוא משאיר את הפרצה פתוחה, ויש כאלה שמנצלים אותה. ישנה חשיבות לכך שבחוק הישראלי תהיה נורמה לפיה טיפול המרה הוא אסור!" חבר הכנסת איתן גינזבורג (כחול לבן) הבהיר: "החוק אינו מונע טיפול פסיכולוגי מי שמעוניין בו. החוק נועד להגיד לאנשי המקצוע – תעזרו, אל תשנו".

מנגד קראו חברי הכנסת פינדרוס (יהדות התורה) ואופיר סופר (ימינה) להתנגד לחוק שלטענתם "פועל נגד הגדרה היהודית לנורמאלי" והאשימו את התומכים בכך ש"שכחו שמדינת ישראל היא מדינה יהודית". בתגובה קרא לעברם חבר הכנסת יוראי להב-הרצנו (יש עתיד): “אני גאה להיות חבר כנסת הומו במדינת ישראל! אני יהודי לא פחות מכם ויש שיגידו יותר!" עוד הוסיף כי "טיפולים, מלשונם, נועדו לתקן את מה ששבור, לטפל במי שחולה. אני לא חולה ולא מקולקל!"

דרמה נרשמה כאשר נציגי סיעת "יהדות התורה", ביקשו לשמוע ב"זום" את דבריו של הרב אליהו אקרמן, ראש מרכז "בקדושה", שהואשם בעצמו על ידי רפאל פוליסוק כמי ש"עינה אותו תחת כובע פסיכולוג בטיפול המרה". התומכים בחוק זעמו וטענו שמדובר בפושע ואין מקום להשמיע את דבריו. יו"ר הועדה כץ החליט לשמוע את דברי הרב אקרמן, לפיהם ישנה מתקפה שקרית מכוונת נגד המרכז אותו מנהל, וכי "המרכז תומך רק באנשים המבקשים להתמודד עם נטייתם ספק-הטבעית".

כזכור, הצעת החוק האוסרת טיפולי המרה על ידי פסיכולוגים, עברה לפני כשלושה חודשים בקריאה טרומית, לאחר שקיבלה את תמיכת "כחול לבן", על אף המשמעת הקואליציונית וכמעט הביאה לפירוק הממשלה. שבוע האחרון פורסמו במספר אתרים ידיעות לפיהן גורמים בליכוד הבטיחו לסיעות החרדיות שעל אף שהועדה תתכנס החוק לא יקודם וההצבעה תידחה למועד לא ידוע, עד אשר החוק "יתמסמס". חבר הכנסת עידן רול (יש עתיד) התייחס לפרסומים אלו בועדה ופנה אל יו"ר הועדה חה"כ כץ "עושים צחוק מהועדה המכובדת שלנו. רוצים למסמס את החוק הזה. צריך לוודא שיגיע להצבעה ולא ייתקע כאן". גם גל אוחובסקי, שהגיע לנכוח בדיון, התייחס לנושא וקרא לכץ לדאוג שהחוק יובא להצבעה בכנסת.

השידור המלא:

Your Website Title
How to Share With Just Friends

How to share with just friends.

Posted by Facebook on Friday, December 5, 2014

מקואליציית ארגוני הקהילה הדתית הגאה חברותא, בת קול ושב"ל נמסר: מברכים על הדיון שהתקיים היום בוועדת העבודה, הרווחה והבריאות על חוק איסור טיפולי המרה של חה"כ ניצן הורוביץ ומרב מיכאלי. פעילי הארגונים באו וסיפרו על ההתעללות שעברו במהלך הטיפולים, והתעמתו עם מטפליהם ומכריהם מאותם הימים שהיו גם הם בדיון. התגייסות רבתי נרשמה בקרב שונאינו; אולם כרגיל, אלה ש"הומרו"- דיברו באלמוניות, ואלה שלא דיברו באלמוניות, לא באמת "הומרו". אין תימה שכל מי שהגיע בכוונה לצאת נגד החוק השתייכו לסוכנויות ההמרה או ללובי השנאה. החוק לא בא למנוע טיפול מאף אחד; הוא בא לאסור על פסיכולוגים לבצע מה שכבר הוגדר כלא אתי, מסוכן, מזיק ולא מועיל, ע"י כל גורמי המקצוע בעולם. במהלך הדיון, גם הכחישו את קיומם של להט"בים דתיים ושל הקהילה שלנו, בטענות המאוסות על חוסר השילוב של הזהות הדתית והלהט"בית. אנו מזמינים את כל הרוצה בכך לבוא ולהכיר אותנו, על המשפחות היפות שלנו, ועל שומרי התורה והמצוות בקהילה שלנו. בס"ד נמשיך להילחם כנד שקר ההמרה, ובעזר ה' נעשה ונצליח.

מאז שאני זוכר את עצמי, היה לי יותר נוח לכתוב ביד שמאל

מאז שאני זוכר את עצמי, היה לי יותר נוח לכתוב ביד שמאל. זה אף פעם לא היה עניין גדול מבחינתי, פשוט בגיל מסוים הבנתי שקוראים לזה להיות שמאלי, ושרוב בני האדם משתמשים ביד ימין.

קרא עוד »

הדמעות שירדו לי כשהייתי אז בן 13 בחדר של הרב בישראל, שאמר לי שהומואים הם שטן מלוכלך וחטא חמור בתגובה לוידוי שלי, התחלפו בדמעות של אושר

אני זוכר שכשאוליבר נולד, חיפשנו מקום להתארח בו בבית הכנסת וגם ללכת למקווה, ואז פגשנו ברב ברוס הנדיר והמדהים שארגן לנו חגיגה מאירת עיניים בבית הכנסת בפורטלנד בארה״ב. כשהגענו, לא האמנו – המונים מהקהילה היהודית הגיעו כדי לחגוג איתנו. הרגשנו כמו משפחה אמיתית.

קרא עוד »

החלומות שהיו לי התרסקו ומצאתי את עצמי בודד ושבור

אני לא מאשים, לא אותה ולא אותי. גם לא את הממסד הדתי, על אף שאם הדברים היו אחרת הרבה מאד כאב היה יכול להיחסך. אני רק מבקש שתאמינו. שתאמינו לה, שתאמינו לי. את המחיר שלי אני כבר שילמתי, אין לי מה לעשות עם זה ואין לי טעם להאשים את המציאות שהייתה יכולה להיות אחרת. אני רק מקווה שעוד אנשים לא יעברו בגיהינום הזה. אל תתנו לזה לקרות בקלות דעת ואל תטיפו מוסר ואידיאולוגיה לאלו שיישאו את כאבם לבדם.

קרא עוד »

שתפו את המאמר