לעדכונים על פעילויות ואירועים:

גם לנו זה קרה

גם לנו זה קרה…
הכל התחיל, איך לא, בשבת חברותא, אי שם לפני 9 שנים בגוש עציון. דווקא אז, לא קרה כלום וכל אחד המשיך בחייו.
אבל חייב להיות סוף טוב, אז רצה הגורל ויצאנו כעבור 3 שנים לטיול פסח של…חברותא. וכן, שם כבר נוצר הקליק ומאז הכל התגלגל…
אין צורך לחפור ולספר לכם על מה קרה מאז, אבל חשוב לנו לחלוק את מה שהיה ביום ראשון האחרון, החתונה!
כשהצעתי לישי נישואין לפני יותר משלוש שנים, שמחנו, התרגשנו, אבל לא כל כך ידענו מה עושים עם זה הלאה. בעיקר, כי לא ידענו איך לספר למשפחות, שקיבלו אותנו אמנם כל אחד וכזוג, אבל היה ברור שהיינו צריכים לעבור כולנו ביחד עוד דרך ארוכה…
כמובן שבזמן שעבר דיברנו על זה, ליבנו נקודות, השמענו ושמענו ורק זה היה שווה את כל הדרך הזאת.

לשמחתנו הרבה, המשפחות והחברים שלנו היו איתנו שם לפני שלושה ימים, והתרגשו ביחד איתנו.

אנחנו לא נוטים לפרסם פה יותר מדי (או בכלל…) אבל חשוב לנו לשים פה את הקטע שהחברים שערכו את הטקס הקריאו רגע לפני שבירת הכוסות:

"שבירת הכוס עוצרת את השמחה לרגע, כדי להזכיר כי אף שביתם הפרטי של הזוג נוסד זה עתה, עוד ישנם חורבן ורוע בעולם והשמחה אינה שלמה. על פי המסורת היהודית, דווקא השילוב שבין החגיגה לזכרון הוא שמעניק איזון לעולם.
כבר בתקופת חכמים, שבירת הכוס סימלה את האבל על חורבן בית המקדש וירושלים.
היום, שבירת הכוסות מסמלת משהו נוסף – את שבירת המוסכמות, את שבירת הסטיגמה, את ניתוץ הארון.
עד לא מזמן, טקס כזה בכלל לא היה אופציה. כשאתם הייתם ילדים, דוסים חמודים, היו לכם פחדים, ודברים שהסתרתם בלב, וחששות מהעתיד, וכל הטקס הזה היה בגדר חלום שאינו בר השגה. ומה שאתם עושים היום הוא גם מסר חזק לכולם – שאפשר לחלום, ואפשר להגשים, וצריך להעז. ולגלות שיש קבלה ויש הכלה ויש עולם שלם בחוץ שאוהב אתכם בדיוק כמו שאתם."

לחלקכם זה נשמע ונראה עכשיו תלוש, הזוי, "לי זה לא יקרה", אנחנו יודעים כי אנחנו היינו בדיוק שם.

הלוואי ונצליח עם הפוסט הזה לתת ולו למישהו אחד פה תקווה וכוחות להמשיך את המסע שלו, ולאהוב את עצמו בדיוק כמו שהוא..

משתפים | amichai rosenblat | yashimato

בחור בן 18-19, שהולך לטיפול "מקצועי" ו"מבטיח", תרתיי משמע, שנותן תחושה של עוצמה, ביטחון, כמו טריפ מופלא על קוקאין משובח במיוחד הנארז בתוך מעטפת של מציאות אפשרית וחוקית לחלוטין… יש יותר מזה?!

אחד הדברים שאפיינו את הטיפול זה הדגש על כך שניתן לשנות דברים- הנטייה הזאת היא נרכשת ואיננה מולדת, נאמר, ולכן אין שום בעיה לשנות את זה. המפתח הוא בי וזה תלוי רק ברצון שלי. עניין של בחירה.

קרא עוד »

סדנת כתיבה מונחית

לכתוב את מה שבפנים. את מה שלמדנו להשתיק ולהפנים. לא להדחיק, לא להחליק, אלא לחלוק את שעל הלב. שכבר למד לכאוב אך גם להתאהב.

קרא עוד »

ליין אוי גיי זמיר

מקוות שהתעוררתן חמודות מתוקות, כי אחרי המסיבה מוש מוש מוש שהיתה לנו קשה לקום!! אריאלה רשף המדהימה עלתה והרימה לנו את הרחבה, ו100 חברותות פיזזו אמש במועדון ה"אמור" בתל אביב, עד שהמנהל בא ואמר "רבותינו, הגיע זמן קריאת שמע של שחרית". אוי גיי זמיר 2 – הייתם מדהימים והיה מדהים! תודה שבאתם ונתראה במסיבה הבאה

קרא עוד »

סדרת ארון הקודש

"ארון הקודש”
היא סדרת רשת דוקומנטרית שיצרה הבמאית וחברת הקהילה מורן נקר, על להט”בים דתיים שתעלה בתאגיד השידור הציבורי “כאן”. כל פרק מתמקד בדמות, זוג או משפחה בשלב אחר בחיים. הקרנת הסדרה מביאה תיעוד אינטימי של אנשים המתמודדים עם המפגש בין נטיה מינית וזהות מגדרית ובין אמונה ואורח חיים דתי, דרך רגעים משמעותיים וטקסים דתיים, משפחתיים וזוגיים.

קרא עוד »

אני חושב שהמילה שחיפשת היא "קוויר"

הרב אברהם סתיו, אני חושב שהמילה שחיפשת בפתיחת דבריך היא קוויר (או אולי גיי באנגלית), אדם שהוא חריג מהציפיות הסיס-הטרו-נורמטיביות של החברה שלנו, ולא המילה הומו או הומוסקסאול. כשאנשים להט"בים מזדהים עם דמויות כמו בובספוג או אלזה "ומשייכים" אותן לקהילה הגאה הם לרוב לא מסווגים אותם מבחינת נטייה מינית או זהות מגדרית, אלא מצביעים על חוויה משותפת. בדרך כלל החוויה הזאת לא תהיה של אחת הזהויות הכלולות באותיות להטבא"ק+. זו פשוט חוויה כללית יותר, החוויה של שונות בתוך חברה שמניחה שכל בן נמשך לבת, שמבוגרת בשנות ה-30 שלה צריכה להתעניין בקשרים רומנטים, ושהחוויה המגדרית של כל אחד.ת היא או גבר או אשה. המילה היותר כוללנית לזהות השונה הזו היא המילה קוויר. הקושיה – איך ייתכן שלספוג או לכוכב ים תהיה נטייה מינית או זהות מגדרית שונה, רלוונטית כמו הקושיה איך ייתכן שבובספוג מדבר, שיש לו רישיון נהיגה, ושהוא לובש חולצה מכופתרת ועניבה.

קרא עוד »

שתפו את המאמר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.