חיפוש
My WordPress Page קו הקשב פתוח עכשיו
חיפוש

גם טרלול וגם בלבול

אבי מעוז מנסה לבטל את חוזר מנכ"ל משרד הבריאות האוסר על המרה מסוכנת של להט"בים. החוזר נכתב בסיוע המרכז למאבק בהמרה, המגיב ליוזמה

אבי מעוז מנסה לבטל את חוזר מנכ"ל משרד הבריאות האוסר על המרה מסוכנת של להט"בים. החוזר נכתב בסיוע המרכז למאבק בהמרה, המגיב ליוזמה

כהרגלו, אבי מעוז מתבלבל ומבלבל בין מושגים וערכים. הוא קורא להרס המשפחות שלנו "ערכי המשפחה", ולהגנה על להט"בים "טרלול פרוגרסיבי". בבלבולו ומתוך אובססיה לחטט בחייהם של להט"בים, הוא מכנה המרה סוטה של המיניות שלהם על פי האג'נדה שלו "טיפול פסיכולוגי".
זה לא המצב.
"טיפולי" המרה הם פרקטיקות לא יעילות, לא מוסריות, ומזיקות. הן גורמות לדיכאון, לאובדנות ולשנאה עצמית.
כלל גורמי בריאות הנפש המקצועיים קבעו כך, ומדינות רבות כבר הוציאו אותם אל מחוץ לחוק.
חוזר המנכ"ל של משרד הבריאות אומר דבר פשוט – מטפל, עשית המרה? תוכל להיענש על כך. לא עשית המרה? אין לך ממה לחשוש.
טיפול פסיכולוגי אמיתי, נטול אג'נדה ונטול שנאת להט"בים, צריך להיות זמין לכל המעוניין בכך.

אם אבי מעוז רוצה לבטל חוזר מנכ"ל מקצועי, שמומחים ברפואת הנפש בישראל הגו וכתבו, לא מתוך פוליטיקה אלא מתוך האמת הניצבת בפניהם, הרי שהתאווה להרע ללהט"בים מעבירה אותו על דעתו. אין לשתף פעולה עם הטרלול האוונגליסטי שלו.

את שאהבה נפשי

"את שאהבה נפשי" הוא מחזה שכתב איתי סגל, שעיקר עלילתו עוסקת בפיגוע בברנוער ובטיפולי המרה. בלב ההצגה יהונתן, בחור צעיר מיישוב דתי שנפגע בפיגוע ונדרש להתמודד עם החשיפה בפני משפחתו בעקבותיו.

קרא עוד »

"דע שאתה חשוב בעולם הזה"

בפעם הראשונה שסיפרתי להורים שלי שאני טרנסג'נדר, אימא שלי קצת הייתה בשוק אבל אבא שלי הוא הראשון שקיבל. לצערי הרב אבא שלי כבר לא איתנו, והרגשתי מאוד בודד. מכאן התחיל הרצון שלי להתחזק בדת ובאמונה, באתי מבית חילוני אז להתחיל כזה תהליך לבד זה לא כל כך פשוט כמו שזה נראה. 

קרא עוד »

שתפו את המאמר