גם טרלול וגם בלבול

אבי מעוז מנסה לבטל את חוזר מנכ"ל משרד הבריאות האוסר על המרה מסוכנת של להט"בים. החוזר נכתב בסיוע המרכז למאבק בהמרה, המגיב ליוזמה

אבי מעוז מנסה לבטל את חוזר מנכ"ל משרד הבריאות האוסר על המרה מסוכנת של להט"בים. החוזר נכתב בסיוע המרכז למאבק בהמרה, המגיב ליוזמה

כהרגלו, אבי מעוז מתבלבל ומבלבל בין מושגים וערכים. הוא קורא להרס המשפחות שלנו "ערכי המשפחה", ולהגנה על להט"בים "טרלול פרוגרסיבי". בבלבולו ומתוך אובססיה לחטט בחייהם של להט"בים, הוא מכנה המרה סוטה של המיניות שלהם על פי האג'נדה שלו "טיפול פסיכולוגי".
זה לא המצב.
"טיפולי" המרה הם פרקטיקות לא יעילות, לא מוסריות, ומזיקות. הן גורמות לדיכאון, לאובדנות ולשנאה עצמית.
כלל גורמי בריאות הנפש המקצועיים קבעו כך, ומדינות רבות כבר הוציאו אותם אל מחוץ לחוק.
חוזר המנכ"ל של משרד הבריאות אומר דבר פשוט – מטפל, עשית המרה? תוכל להיענש על כך. לא עשית המרה? אין לך ממה לחשוש.
טיפול פסיכולוגי אמיתי, נטול אג'נדה ונטול שנאת להט"בים, צריך להיות זמין לכל המעוניין בכך.

אם אבי מעוז רוצה לבטל חוזר מנכ"ל מקצועי, שמומחים ברפואת הנפש בישראל הגו וכתבו, לא מתוך פוליטיקה אלא מתוך האמת הניצבת בפניהם, הרי שהתאווה להרע ללהט"בים מעבירה אותו על דעתו. אין לשתף פעולה עם הטרלול האוונגליסטי שלו.

סדרת ארון הקודש

"ארון הקודש”
היא סדרת רשת דוקומנטרית שיצרה הבמאית וחברת הקהילה מורן נקר, על להט”בים דתיים שתעלה בתאגיד השידור הציבורי “כאן”. כל פרק מתמקד בדמות, זוג או משפחה בשלב אחר בחיים. הקרנת הסדרה מביאה תיעוד אינטימי של אנשים המתמודדים עם המפגש בין נטיה מינית וזהות מגדרית ובין אמונה ואורח חיים דתי, דרך רגעים משמעותיים וטקסים דתיים, משפחתיים וזוגיים.

קרא עוד »

הסיפור של שמעון אזולאי

"יצאתי מהארון בגיל 10. בגיל 22 התחתנתי עם סטרייטית שידעה שאני הומו. סיפרתי לה כבר בדייט הראשון"

קרא עוד »

הרודפים אותנו? שבו בפינה בבקשה, עם הפנים לקיר

יש המון המון שבח לומר, ואילו פי מלא דברי שבח אין אני מספיק להודות לכל מי שראוי להודות לו. בדין הייתי צריך לסיים בשבח, אבל לבי אינו מתיר לי. העוול שנעשה לי מצד אנשים הנסמכים על שירותיי ועל תרומתי פשוט קשה מנשוא.

קרא עוד »

שתפו את המאמר