חיפוש
My WordPress Page קו הקשב פתוח עכשיו
חיפוש

בשנה הזו קשה לחגוג. ודווקא בשנה הזו, אנחנו זקוקים לנבואות הנחמה שקוראים ביום העצמאות

יהי רצון שיתקיימו כפשוטם הפסוקים של יום העצמאות מנבואת ישעיהו "לא ירעו ולא ישחיתו בכל הר קדשי... הנה א-ל ישועתי אבטח ולא אפחד".

בשנה הזו קשה לחגוג. ודווקא בשנה הזו, אנחנו זקוקים לנבואות הנחמה שקוראים ביום העצמאות, ולשלמות האוטופית שבמצבים קשים אנחנו מעריכים יותר מכל.

יהי רצון שיתקיימו כפשוטם הפסוקים של יום העצמאות מנבואת ישעיהו "לא ירעו ולא ישחיתו בכל הר קדשי… הנה א-ל ישועתי אבטח ולא אפחד".

וכל עוד יש תקווה – נוכל לחגוג אותה – ונמצא תמיד מוצא, בע"ה.

חג עצמאות שמח!

אין פה מקום לבלבול מדובר בביריונות

בתור טרנסית בעצמי, שלמדה במוסדות דתיים, אין פה מקום לבלבול מדובר בביריונות. מדובר פה בקריאה לחרם. חרם וכעס שמופנה כלפי ילד שהדבר היחיד שהוא עשה לא נכון הוא להיות שונה. מדובר בתנועת נפש אלימה ואינפנטילית של כעס על האחר והשונה רק משום היותו שונה שכאשר היא נעישת בידי מבוגרים קל וחומר בעלי כוח פובלציסטי היא רצחנית. מדובר בהמון זועם שמשתלח בילד כי מה? כי הוא נולד אחרת?

קרא עוד »

הדגשת הקיום והנוכחות של א.נשים להטב"קים וזכותם לזכויות בסיסיות – הן יישומים מובנים מאליהם של מצוות 'ואהבת לרעך כמוך', שאמורים לחייב כל אחת ואחד מאיתנו לפעולה

המטרות שתיארתי לעיל – הדגשת הקיום והנוכחות של א.נשים להטב"קים וזכותם לזכויות בסיסיות – הן יישומים מובנים מאליהם של מצוות 'ואהבת לרעך כמוך', שאמורים לחייב כל אחת ואחד מאיתנו לפעולה; אך בנוסף למטרות האלו, יש עוד ערכים רבים ושונים שבאי המצעד באים לקדם, ולא עם כולם אני מזדהה. לרבים מהם אני מתנגד נחרצות.

קרא עוד »

שתפו את המאמר