חיפוש
My WordPress Page קו הקשב פתוח עכשיו
חיפוש

בסוף הערב הוא איחל לי "לפתוח את הראש" אז איחלתי לו את זה בחזרה | #תובנות_מכיכר_ציון

אחת מהן אמרה שהיא ראתה את הגוש הדתי צועד השנה במצעד בירושלים וזה עשה לה סוויץ' בראש של "היי, גם זה אפשרי וקיים"
אוריה בן ברית, חבר ועד לשעבר ומייסד שותף של הקשת הסרוגה משתף על פרויקט 'נקודת מפגש', פרויקט שיח והסברה בכיכר ציון בירושלים שנוסד בעקבות רצח שירה בנקי ז"ל

נקודת מפגש, כיכר ציון, שגרה.

* הערב היה שונה מערבים רבים אחרים. הערב לא החזקתי את הדגל הרבה ולכן לא הרגשתי את מלוא כובד האחריות שאני מרגיש בדרך כלל. זה היה מוזר אך גם מרענן. היו לי הזדמנויות לפתח שיחות אחרות עם אנשים אחרים, ולפעמים גם על נושאים אחרים ופחות סביב הדגל. הכל חשוב, אבל זה היה שונה ללא ספק.

* כמעט ערב שלם, בצורה קיצונית יותר מבעבר, ביליתי בשיחה עם בחור חרדי עקשן. אמנם היה לו תמיד חשוב להדגיש שהוא מכבד אותי כבן אדם ולא צריך להפלות אותנו בקבלה לעבודה וכו' *אבל* וכו' וכו' וכו'. הוא תמיד סייג את עצמו, לא משנה אם זה היה דיון דתי, חברתי, מיני, פסיכולוגי – הוא תמיד לא קיבל את העמדה שלי אבל תמיד המשיך לשוחח ולהקשיב. לדוגמה, הוא לא היה מוכן לקבל את האפשרות שיש גברים שנמשכים לגברים שמסוגלים לא להגיע לחדירה, אפילו שאמרתי לו שאני מכיר כאלה. בין השורות הבנתי שהוא בעצמו חווה משהו כזה אבל לצערי יכול להיות שזה היה סביב תקיפה מינית ולא בהסכמה. בסוף הערב הוא איחל לי "לפתוח את הראש" אז איחלתי לו את זה בחזרה, ויצאתי עם תחושה שגם אם ממש לא "השתכנענו" – משהו טוב ייצא מזה ונתתי לו חומר למחשבה.

* תמיד נחמד שניגשים תיירים כדי לתמוך. ניגשה אמריקאית מבוגרת שסיפרה שהיא מקליפורניה ואמרה שהיא תומכת בקהילה הלהט"בית ולא היה לי מה להגיד מלבד תודה.

* דיברו אתי זוג הטרואיות לא דתיות שהתעניינו מאוד בלהט"ב בחברה הדתית, ואיך זה, ואם יש התקדמות ועל הסיפור שלי. הן בעצמן בנות ברית ויש להן חברות וחברים להט"בים, אז שימח אותם לראות אותנו שם. אחת מהן אמרה שהיא ראתה את הגוש הדתי צועד השנה במצעד בירושלים וזה עשה לה סוויץ' בראש של "היי, גם זה אפשרי וקיים". אני חושב שזה המסר הכי עצמתי שחשוב לי להעביר, וכתבתי אותו כאן מספר פעמים.

אנחנו כאן. ואנחנו גם נישאר 🙂

נ.ב. היה לי הכבוד והעונג להכיר את Meir Bar, מהסרט הדוקו המטלטל והחשוב 'ידיד נפש', וקיימנו שיחה ארוכה ומרתקת על העולם החרדי לעומת העולם הדתי-לאומי, סיפור הסילוק שלי מישיבת ההסדר על רקע זה שאני הומו וגם קצת פוליטיקה. אם אתם רוצים להכיר אנשים מעניינים – כיכר ציון זה המקום 😉

שבת שלום!

קוויריות במחשכים

הרכבת גולשת לתחנה ואני עולה, ושוב תפילה קטנה שאלוהים יעזור לי עם הנוער הירושלמי הקט הזה שלא חטא כי לא ראה קוויריות או שלא חטא שהסתובב ביום חמישי אחד במרכז העיר ונתקל בי. שאלוהים יעזור.

קרא עוד »

דיספוריה היא אמיתית

דיספוריה היא אמיתית.
לפעמים פשוט לוקח חיים שלמים בשביל להבין אותה. ולקרוא לה בשם.

קרא עוד »

"השיח הזה חורץ דיני נפשות" קבעתי, "אתם לא חייבים לחשוב כמוני בנושא אבל גם לא חייבים להשתמש בשפה הזו כדי להתנהל מולו", סיכמתי.

ואני? אני לא מנסה "לקבור את האומללים בנטיות" אני הוא שמנסה לעזור לאותם אנשים שלא לשקוע בדיכאון וללכת לאיבוד בו, אני וחבריי הם אלו שמנסים להציל מטביעה חיי אדם בזמן שאנשים אחרים דוחפים את הראש שלהם חזרה אל מתחת למים, אני וחבריי וכל הקהילה הלהט"בית הם האנשים הטובים שנמצאים באמצע הדרך, וכמו עם היועץ מהישיבה, לא מנסים לחנך לערכים שונים – אלא להציע נווה מדבר, למי שבעזרת עשרות מאמרים ומאות קללות במסדרון, נשלח חסר כל למסע במדבר.

קרא עוד »

הסיפור של עוז אפטקר

"הקורונה תוקפת בעיקר בלילות. במהלך היום אתה מרגיש טוב, אבל בלילות יש את הקטע של החום, כאבי הראש וכל הדברים האלה… לא ברור לנו עד הסוף איך נדבקנו"

קרא עוד »

הסיפור של אביעד קנר

"אני 3 וחצי שנים בזוגיות עם בחור שהוא גם דתי ועדין בארון. המשפחה שלי מכירה אותו. המשפחה שלו עדין לא מכירה אותי".

קרא עוד »

אבל זה לא אירוע בודד; הוא שייך לז'אנר מפוקפק שנקרא לו "שנאה של נראות".

בחברה מתוקנת לא נבקש מחרדים "להצניע את חרדיותם". נצטרך להבין שגם אם יש בינינו קונפליקטים, חרדי צריך ללכת בביטחון ובקומה זקופה בכל מקום. גם טרנסג'נדר, גם הומו.

קרא עוד »

שתפו את המאמר