חיפוש
My WordPress Page קו הקשב פתוח עכשיו
חיפוש

בסוף הערב הוא איחל לי "לפתוח את הראש" אז איחלתי לו את זה בחזרה | #תובנות_מכיכר_ציון

אחת מהן אמרה שהיא ראתה את הגוש הדתי צועד השנה במצעד בירושלים וזה עשה לה סוויץ' בראש של "היי, גם זה אפשרי וקיים"
אוריה בן ברית, חבר ועד לשעבר ומייסד שותף של הקשת הסרוגה משתף על פרויקט 'נקודת מפגש', פרויקט שיח והסברה בכיכר ציון בירושלים שנוסד בעקבות רצח שירה בנקי ז"ל

נקודת מפגש, כיכר ציון, שגרה.

* הערב היה שונה מערבים רבים אחרים. הערב לא החזקתי את הדגל הרבה ולכן לא הרגשתי את מלוא כובד האחריות שאני מרגיש בדרך כלל. זה היה מוזר אך גם מרענן. היו לי הזדמנויות לפתח שיחות אחרות עם אנשים אחרים, ולפעמים גם על נושאים אחרים ופחות סביב הדגל. הכל חשוב, אבל זה היה שונה ללא ספק.

* כמעט ערב שלם, בצורה קיצונית יותר מבעבר, ביליתי בשיחה עם בחור חרדי עקשן. אמנם היה לו תמיד חשוב להדגיש שהוא מכבד אותי כבן אדם ולא צריך להפלות אותנו בקבלה לעבודה וכו' *אבל* וכו' וכו' וכו'. הוא תמיד סייג את עצמו, לא משנה אם זה היה דיון דתי, חברתי, מיני, פסיכולוגי – הוא תמיד לא קיבל את העמדה שלי אבל תמיד המשיך לשוחח ולהקשיב. לדוגמה, הוא לא היה מוכן לקבל את האפשרות שיש גברים שנמשכים לגברים שמסוגלים לא להגיע לחדירה, אפילו שאמרתי לו שאני מכיר כאלה. בין השורות הבנתי שהוא בעצמו חווה משהו כזה אבל לצערי יכול להיות שזה היה סביב תקיפה מינית ולא בהסכמה. בסוף הערב הוא איחל לי "לפתוח את הראש" אז איחלתי לו את זה בחזרה, ויצאתי עם תחושה שגם אם ממש לא "השתכנענו" – משהו טוב ייצא מזה ונתתי לו חומר למחשבה.

* תמיד נחמד שניגשים תיירים כדי לתמוך. ניגשה אמריקאית מבוגרת שסיפרה שהיא מקליפורניה ואמרה שהיא תומכת בקהילה הלהט"בית ולא היה לי מה להגיד מלבד תודה.

* דיברו אתי זוג הטרואיות לא דתיות שהתעניינו מאוד בלהט"ב בחברה הדתית, ואיך זה, ואם יש התקדמות ועל הסיפור שלי. הן בעצמן בנות ברית ויש להן חברות וחברים להט"בים, אז שימח אותם לראות אותנו שם. אחת מהן אמרה שהיא ראתה את הגוש הדתי צועד השנה במצעד בירושלים וזה עשה לה סוויץ' בראש של "היי, גם זה אפשרי וקיים". אני חושב שזה המסר הכי עצמתי שחשוב לי להעביר, וכתבתי אותו כאן מספר פעמים.

אנחנו כאן. ואנחנו גם נישאר 🙂

נ.ב. היה לי הכבוד והעונג להכיר את Meir Bar, מהסרט הדוקו המטלטל והחשוב 'ידיד נפש', וקיימנו שיחה ארוכה ומרתקת על העולם החרדי לעומת העולם הדתי-לאומי, סיפור הסילוק שלי מישיבת ההסדר על רקע זה שאני הומו וגם קצת פוליטיקה. אם אתם רוצים להכיר אנשים מעניינים – כיכר ציון זה המקום 😉

שבת שלום!

הסיפור של עוז אפטקר

"הקורונה תוקפת בעיקר בלילות. במהלך היום אתה מרגיש טוב, אבל בלילות יש את הקטע של החום, כאבי הראש וכל הדברים האלה… לא ברור לנו עד הסוף איך נדבקנו"

קרא עוד »

הרב זיני במכתב הפתוח שלו לא קובל רק על עצם הפיצוי, וטוען שלוש טענות: בטחונית, פוליטית ואמונית.

משפחות שכולות מקבלות ליווי ועזרה מרגע שנודע שיקירן נפגע. הברית הקושרת את העורף לחזית לא ניתקת כשהחייל בחזית נפגע. אפשר לקרוא לזה חוב מוסרי. אולי זה חוב מסוג אחר. החוב הוא ביחס לאנשים הקרובים שהקריבו את היקר להם, למעננו, למען המדינה ואזרחיה. אם בני זוג בחרו לחיות את חייהם הזוגיים ללא מיסוד כהלכה, יכולה להיות לכך אחת משתי משמעויות:

קרא עוד »

עוד טור דעה טרנסופובי מפי אישה דתיה

בשבת האחרונה פרסמה שרון רוטר טור דעה על קרוב משפחה שלה (מצורף למטה, מוזמנים ומוזמנות לקרוא). כאיש מדע, ביולוג וגנטיקאי אני ממש מרגיש צורך לענות על הטיעונים שלה שמלאים בחוסר ידע ובהבנה בעניין.

קרא עוד »

שתפו את המאמר