חיפוש
My WordPress Page קו הקשב פתוח עכשיו
חיפוש

בְּקָרְאִי עֲנֵנִי

רגע לפני ליל הסדר והחגיגות המשפחתיות, ארגוני הקהילה הלהט"בית הדתית עלו לשידור לייב עם נציגי עמותת אותות, המפעילה מסגרות חירום לצעירים וצעירות להט"ב, וקראו ללהט"בים בודדים, דתיים וחרדים, לעשות איתם את החג

י"ב ניסן ה'תשפ"א | נתנאל שלר, דובר ארגוני הקהילה הלהט"בית הדתית


רגע לפני שנחגוג את חג היציאה מעבדות לחירות, ארגוני הקהילה הלהט"בית הדתית – חברותא, בת קול ושב"ל – אירחו הערב לשידור לייב את עמותת אותות, המפעילה את בתי המחסה בית דרור, אבני דרך, הגג הורוד ודירות המעבר לטרנסג'נדרים/ות המפוקחות והממומנות על ידי משרד הרווחה והשירותים החברתיים, וקראו ללהט"בים מכלל הקשת הדתית לעשות איתם את החג.

לצפייה בשידור הלייב:

את השידור הנחה אביחי אברבנאל, פעיל חברותא ושב"ל, והתארחו בו הללי שי, פעילת בת קול ובוגרת בית דרור ורווה בן ארי, רכזת בבית דרור. 

במהלך השידור דנו המשתתפים במורכבות, הלבטים והכלים שמסגרות חוץ ביתיות להט"ביות מציעות לקהילה הלהט"בית הדתית והחרדית.

במסגרת השידור סיפרה הללי שי, בוגרת בית דרור את הסיפור שלה כלסבית דתיה שיצאה מהארון בנעוריה, ובחרה להיעזר בבית דרור בתהליך היציאה מהארון: "כחלק מהתהליך שעברתי בבית דרור היה לי חשוב לברר עם עצמי איך אפשר לשלב בין שתי הזהויות שלי: לסבית ודתיה. אורח החיים הדתי היה חלק כל כך גדול ממני, ולא רציתי לוותר עליו. בית דרור היה בשבילי בית לתקופה ארוכה, בית שהשתדל לקבל אותי כמו שאני על כל החלקים שבי".

רווה בן ארי, העובדת כרכזת בבית דרור, סיפרה על התהליך שעוברות מסגרות החירום השונות בכלל ובית דרור בפרט, בהנגשת הבתים לציבור הדתי והחרדי : "בית דרור ומסגרות הלהט"ב של אותות נותנות מענה ללהט"בים חסרי עורף משפחתי, וכאלו שנפלטו מביתם על רקע הנטיה המינית או הזהות המגדרית, מכל המגזרים באוכלוסיה. כחלק מזה עשינו מאמצים גדולים להתאים את המסגרות שלנו לציבור הדתי והחרדי. כך למשל בבית דרור הבית שומר על כשרות, ויכול לתת מענה גם לסוגיות המטרידות להט"בים דתיים וחרדים המתלבטים אם לפנות למסגרות העמותה, כגון שמירת שבת והפרדה בין המינים בחדרים". 

עוד הוסיפה: "אנחנו מבינים שלעיתים קרובות בני נוער וצעירים/ות שנפלטים מביתם על רקע יציאה מהארון רוצים לשמור על האמונה שלהם ואורח החיים הייחודי שלהם. לכן חובתנו לאפשר לכל מי שזקוק למיטה, גם אם זה באופן זמני, חופש לבחור. להיות להט"ב לא אומר שצריך לוותר על הזהות הדתית. בדיוק סיימנו להכשיר את הבית לחג הפסח, ואנו מתכננים סדר פסח מקסים. אנחנו מזמינים את כל מי שזקוק לנו לעשות את החג יחד איתנו".  

במהלך השידור, קישר אביחי אברבנאל את יציאת מצרים להגעת הצעיר למסגרות החירום: "בכל דור דור חייב אדם לראות עצמו כאילו הוא יצא ממצרים. בני נוער להט"ב רבים שמבקשים לצאת מ"עבדות" לחירות, נאלצים לברוח מ"מצרים שלהם", ולהשאיר מאחוריהם את רכושם ואת משפחתם. דווקא בחג החירות, חשוב לחזק גופים כמו עמותת אותות שדואגת לעטוף את אותם.ן בני.ות נוער ולהשיב להם.ן מעט משאבד"

המודעה שהתפרסמה (עיצוב: אורן ורמוס)

לפרטים נוספים ויצירת קשר עם המסגרות –
בית דרור 03-516-4621
אבני דרך 03-379-8340
הגג הורוד  03-379-8341

אני לא מוכן יותר לשקר. לחייך ולהגיד שהכל סבבה כששואלים איך היה בצבא, אני היום כבר לא חיי בפחד, אני חיי בכעס ואני לא אשתוק.

* לחברה שנעלו אותי מחוץ לחדר בגשם, בשלוש בלילה, כי פחדו שההומו שאיתם בחדר יגע בהם: אני מקווה שתגבשו לעצמכם זהות מורכבת ועשירה, כזאת שלא מבוססת ורק על גבריות רעילה ווסאח של יחידה מובחרת ותפסיקו להרגיש שהומו ששוקל 60 קילו מאיים לכם על הקיום.

קרא עוד »

גם לנו זה קרה

גם לנו זה קרה…
הכל התחיל, איך לא, בשבת חברותא, אי שם לפני 9 שנים בגוש עציון. דווקא אז, לא קרה כלום וכל אחד המשיך בחייו.
אבל חייב להיות סוף טוב, אז רצה הגורל ויצאנו כעבור 3 שנים לטיול פסח של…חברותא. וכן, שם כבר נוצר הקליק ומאז הכל התגלגל…

קרא עוד »

קוויריות במחשכים

הרכבת גולשת לתחנה ואני עולה, ושוב תפילה קטנה שאלוהים יעזור לי עם הנוער הירושלמי הקט הזה שלא חטא כי לא ראה קוויריות או שלא חטא שהסתובב ביום חמישי אחד במרכז העיר ונתקל בי. שאלוהים יעזור.

קרא עוד »

לרגל יום הנראות הביסקסואלי

לרגל יום הנראות הביסקסואלי ג'ייסון גרינספן משתף:
אני רוצה לספר לכם משהו: לפני שיצאתי מהארון לא פגשתי ביסקסואל דתי אחר. ומהסיבה הזאת, אני מתעקש לדבר על נראות ביסית.

קרא עוד »

שתפו את המאמר