חיפוש
My WordPress Page קו הקשב פתוח עכשיו
חיפוש

ארגון הגג של הרבנים האורתודוקסים בארה"ב יוצא נגד טיפולי ההמרה

מכה לטיפולי ההמרה: הסתדרות הרבנים באמריקה (RCA) ואישים נוספים חוזרים בהם מהסכמתם לארגון JONAH, ארגון ל"טיפולי המרה" המקביל ל"עצת נפש" בישראל, זאת בעקבות מחסור בראיות מספקות שאכן הטיפולים מועילים, וכן עדויות שליליות רבות על אופי והשלכות הטיפולים

הסתדרות הרבנים באמריקההסתדרות הרבנים האורתודוקסים של אמריקה (RCA) יצאה בהצהרה יוצאת דופן נגד ארגון JONAH, המציע "טיפולי המרה" להומואים. השם JONAH הוא ראשי תיבות של "יהודים מציעים אלטרנטיבות חדשות לריפוי", ומציע את שירותיו להומואים מכל הדתות.

בהצהרה נמסר כי הסתדרות הרבנים של אמריקה נתנה את הסכמתה לארגון בשנת 2004, ואף המליצה לרבנים בארגון להפנות מתפללים שלהם לטיפולי המרה של JONAH. הם נימקו אז את החלטתם בכך שארגון JONAH הוא "הארגון המבוסס היהודי היחיד שמוקדש לסיוע לאנשים עם משיכות מיניות לא רצויות ומסייע במעבר מהומו לסטרייט". מאז, נטען בהצהרה, הועלו חששות רבים לגבי הארגון.

"כרבנים," נכתב בהצהרה, "אנו מוסמכים לחוקי היהדות ולערכיה. אנו מבססים את עמדותינו הדתיות בעניינים רפואיים על מחקר ועל חוות דעתם של מומחים וחוקרים בעלי שם, יחד עם דאגה לרווחת הדתית, הרגשית, והפיזית של האנשים המושפעים מההחלטות שלנו". ומוסיפים: "אחריותנו היא להחיל את הערכים ההלכתיים (יהודים משפטיים) לדעות אלה".

בהצהרה נאמר כי הסתדרות הרבנים התייעצה עם מגוון רחב של מומחים בתחום בריאות הנפש ועם מטפלים, שהודיעו להם על "החוסר במחקרים מבוססים מבחינה מדעית התומכים ביעילות של טיפולים לשינוי נטייה מינית". כמו כן, נאמר כי נערכה סקירת ספרות נרחבת של מומחים לבריאות הנפש, ובהתבסס עליה ועל דו"חות בנושא נקבע כי "ישנן השלכות שליליות ומזיקות לאנשים שהופנו על ידי רבנים לארגון JONAH".

בשנת 2011, פרסמה הסתדרות הרבנים של אמריקה הצהרה כללית על הגישה היהודית כלפי הומוסקסואליות, ובתוך כך החליטה לחזור בה ממכתב ההפנייה המקורי לJOANH. לטענת הסתדרות הרבנים, "למרות ניסיונות רבים על ידי RCA (הסתדרות הרבנים של אמריקה) יש עדיין אזכור של המכתב המקורי באתר האינטרנט של JONAH", ולדבריהם, שיחות אל ארגון JONAH, מכתבים, ומיילים נותרו ללא מענה. הרב שמואל גולדין, נשיא RCA, קבע בשנת 2011: "אנחנו רוצים שתמחקו אותו. ב-JONAH אמרו שזה היה מכתב תמיכה, אבל אם אתה קורא את המכתב אין זה כך. הם לקחו את הצהרת המידע והדפיסו את זה מחדש, השימוש שהם עשו בו מעיד על אישור מצידנו ואותו אישור הוא שגיאה".

"אנחנו מאמינים שאנשי מקצוע בתחום בריאות נפש שהוכשרו כראוי ומצייתים לערכים שלהם ולאתיקות המקצוע יכולים לגרום לשינוי בחיי המטופלים שלהם", נטען בהצהרה. "הממצאים וההאשמות נגד JONAH מובילים אותנו לשאלה האם JONAH אכן עומדת בסטנדרטים האלה".

הרב ד"ר נורמן לאם, נשיא "ישיבה יוניברסיטי" (YU) ומחבר המאמר "היהדות והגישה המודרנית להומוסקסואליות" באנציקלופדיה יודאיקה – המאמר העכשווי הראשון שהתייחס לנושא מנקודת המבט של הלכה מול פילוסופיה ביהדות – שיבח בעברו את העבודה של JONAH. בעקבות דיווחים שליליים על הפעילות של JONAH וחששות שהביעו אנשי מקצוע נחשבים ורבים בתחום בריאות נפש, נסוג ד"ר לאם מהאישור שנתן לJONAH.

הסתדרות הרבנים של אמריקה הינו ארגון מקצועי שחברים בו יותר מ-1,000 רבנים אורתודוקסיים בארצות הברית, קנדה, ישראל ורחבי העולם. החברות בארגון מורכבת מרבנים שהוסמכו כדין ע"י בתי דין אורתודוקסיים ומשרתים בעמדות של רבנות קהילתית, חינוך יהודי, בתי כנסת ותחומים קשורים אחרים של עשייה יהודית.

קהילת חברותא יוצאת בקול חד וברור נגד טיפולי ההמרה.
עד היום לא הוכח בצורה מספקת ומתקבלת על הדעת כי ניתן "לרפא" הומואים מנטייתם.
חברותא היא קהילה של הומואים דתיים שמבקשים: קבלו אותנו כמו שאנחנו.

this product helps lose weight review, how many calories per meal weight loss, non narcotic prescription diet pills, weight loss spring hill, smoothie weight loss reviews, keto vegetarian recipes for a days, can jello help you lose weight, week long diet plan for weight loss, diet to increase metabolism and lose weight, pineapple diet weight loss, how much weight loss on 3 days master cleanse, it works keto coffee reviews weight loss, basic exercise routine for weight loss, how to lose weight past 50 through menopause, dinner options for weight loss, cats weight loss increased appetite, keto recipes that use spicy cream cheese, how much weight will i lose giving up soda, foods that are fat burners, what are some good fruits to eat to lose weight, weight loss after formula 1 race, diets pills that work without exercise, hcg diet doctor near me, garcinia fat burning pills, keto recipes vegan 30, quick weight loss center california, incredible weight loss before and after, post workout meals for weight loss, perdita weeks swim, easy keto smart pot recipes, group weight loss discussion topics, lose weight at work, weight loss pill that works while you sleep, what is range for fast weight loss for 150 pounds, weight loss owasso, provide a brief description of dead weight loss as it relates to the labor market, head tilt weight loss and low protein in dogs symptoms, how to lose weight in your late 40s, which tea helps lose weight, easy chicken dinner recipes keto, what is the best appetite suppressant for weight loss,

בואו נדבר רגע על חתונה דתית גאה

המילה הגדולה הזו, האירוע הגדול והיקר הזה. עזבו רגע מאבקים, הכרה מהמדינה, הפלות של הצעות חוק לברית זוגיות וחתימה ברבנות. לא מה זה אומר לאנשים אחרים, אלא מה זה אומר בשבילנו-הומואים בחיים קהילתיים דתיים ומוקפים סטרייטים, לא עלינו.

קרא עוד »

"השיח הזה חורץ דיני נפשות" קבעתי, "אתם לא חייבים לחשוב כמוני בנושא אבל גם לא חייבים להשתמש בשפה הזו כדי להתנהל מולו", סיכמתי.

ואני? אני לא מנסה "לקבור את האומללים בנטיות" אני הוא שמנסה לעזור לאותם אנשים שלא לשקוע בדיכאון וללכת לאיבוד בו, אני וחבריי הם אלו שמנסים להציל מטביעה חיי אדם בזמן שאנשים אחרים דוחפים את הראש שלהם חזרה אל מתחת למים, אני וחבריי וכל הקהילה הלהט"בית הם האנשים הטובים שנמצאים באמצע הדרך, וכמו עם היועץ מהישיבה, לא מנסים לחנך לערכים שונים – אלא להציע נווה מדבר, למי שבעזרת עשרות מאמרים ומאות קללות במסדרון, נשלח חסר כל למסע במדבר.

קרא עוד »

שמעתי אדם שבטוח ויודע שהאמת אצלו

היום צפיתי בראיון של הרב ארלה הראל מול הרב גיא אלאלוף, שמעתי אדם שבטוח ויודע שהאמת אצלו, שהדיעה שלו, לטענתו, היא קונצזנוס בקהילה הדתית, שהעובדות שלו מוחלטות ולא ניתן מקום לספק, אז לגבי זה אין לי מה לומר כי אני בעצמי לא מכיר את פרטי עדותו – על כל אלה שהצליחו להשתנות, על ההומו הדתי שטוען שהוא נשמר מכל חוויה מינית, על אותו פסיכולוג שהחליט להתעלם מעדות החברים שהוא הביא לו, אני לא אטען שהוא טועה או מטעה, אני לא אטען לחוסר אמינות עדותו, אבל העמדה הבוטחת הזאת שהאמת אצלו שהוא יודע למסור את רצון ה בצורה פשוטה היא בעצמה מעידה על עובדותיו, על דיעותיו ועל גאוותו שמסנוורת אותו.

קרא עוד »

שתפו את המאמר