"אקטיביזם". מילה שמעוררת אצל רבים רתיעה ואולי גם אי נעימות. מה לנו ולה?!

"אקטיביזם". מילה שמעוררת אצל רבים רתיעה ואולי גם אי נעימות. מה לנו ולה?!

"אקטיביזם". מילה שמעוררת אצל רבים רתיעה ואולי גם אי נעימות. מה לנו ולה?!

במפגש הפעם בקהילת הקשת של חיפה, נתנו למילה הזאת מקום.

שאלנו את עצמנו מהו אקטיביזם בקהילה ואיפה הוא יכול לבוא לידי ביטוי: בצעידה במצעדים; שיח והידברות עם רבנים, חברים ואנשי ציבור; יצירת אוירה מכבדת באפליקציות ההכרות ועוד..

הבנו שכולנו שואפים להפוך את המרחב והעולם לבטוח יותר (מבחינה פיזית ונפשית) ובפרט ללהט"בים. מקום בו לנער בארון המתמודד, יהיו פחות קונפליקטים ופחות מכשולים וירגיש בטוח יותר להיות ולהראות.

אפילו הגענו למסקנה, שעצם ההגעה אתמול למפגש ולקיחת חלק בחבורה שמהווה מקום ושייכות ללהט"בים דתיים, היא בעצם מעשה אקטיביסטי כשלעצמו 😉

לכל אחד מאיתנו יש תפקיד, לפי רמתו ולפי כוחו, להיות סוכן שינוי קטנטן.

בואו להיות חלק ❤️

אין זה מקומם של יהודים

לפני מאתיים שנה, כאשר בקייב הלכה אדל לבית הספר וסיימה לאכול את ארוחתה, היא מלמלה בשפתיה את ברכת המזון. כאשר שמעו על כך הבנות האחרות הלשינו עליה למורה כי היא יהודיה ומשכו אותה משערה. לפני אלף שנה, כאשר יוסף הלך בשווקים שבפס, לקחו ממנו כמה בחורים את ספריו וזרקו אותם לבאר רק משום ש"אין זה מקומם של יהודים".

קרא עוד »

יציאת מצרים הפרטית שלי

עכשיו כשפסח נגמר אני יכול להגיד שעשיתי יציאת מצרים פרטית משלי. ניקיתי כל פיסת חמץ מהלב, ואני מוכן לשלב הבא. לכל חג ביהדות יש סימן משלו, משהו ללמוד ממנו. הפסח הזה, בערב חג שני של פסח, רגע לפני קריעת ים סוף, ישבנו- עידן, הבנזוג שלי, רועי- חבר שהוא יאחתי על מלא ואני- ויצאנו ביחד ממצרים, כל אחד משלו וכולנו יחדיו.

קרא עוד »

שתפו את המאמר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *