חיפוש
My WordPress Page קו הקשב פתוח עכשיו
חיפוש

"אקטיביזם". מילה שמעוררת אצל רבים רתיעה ואולי גם אי נעימות. מה לנו ולה?!

"אקטיביזם". מילה שמעוררת אצל רבים רתיעה ואולי גם אי נעימות. מה לנו ולה?!

"אקטיביזם". מילה שמעוררת אצל רבים רתיעה ואולי גם אי נעימות. מה לנו ולה?!

במפגש הפעם בקהילת הקשת של חיפה, נתנו למילה הזאת מקום.

שאלנו את עצמנו מהו אקטיביזם בקהילה ואיפה הוא יכול לבוא לידי ביטוי: בצעידה במצעדים; שיח והידברות עם רבנים, חברים ואנשי ציבור; יצירת אוירה מכבדת באפליקציות ההכרות ועוד..

הבנו שכולנו שואפים להפוך את המרחב והעולם לבטוח יותר (מבחינה פיזית ונפשית) ובפרט ללהט"בים. מקום בו לנער בארון המתמודד, יהיו פחות קונפליקטים ופחות מכשולים וירגיש בטוח יותר להיות ולהראות.

אפילו הגענו למסקנה, שעצם ההגעה אתמול למפגש ולקיחת חלק בחבורה שמהווה מקום ושייכות ללהט"בים דתיים, היא בעצם מעשה אקטיביסטי כשלעצמו 😉

לכל אחד מאיתנו יש תפקיד, לפי רמתו ולפי כוחו, להיות סוכן שינוי קטנטן.

בואו להיות חלק ❤️

שמעתי אדם שבטוח ויודע שהאמת אצלו

היום צפיתי בראיון של הרב ארלה הראל מול הרב גיא אלאלוף, שמעתי אדם שבטוח ויודע שהאמת אצלו, שהדיעה שלו, לטענתו, היא קונצזנוס בקהילה הדתית, שהעובדות שלו מוחלטות ולא ניתן מקום לספק, אז לגבי זה אין לי מה לומר כי אני בעצמי לא מכיר את פרטי עדותו – על כל אלה שהצליחו להשתנות, על ההומו הדתי שטוען שהוא נשמר מכל חוויה מינית, על אותו פסיכולוג שהחליט להתעלם מעדות החברים שהוא הביא לו, אני לא אטען שהוא טועה או מטעה, אני לא אטען לחוסר אמינות עדותו, אבל העמדה הבוטחת הזאת שהאמת אצלו שהוא יודע למסור את רצון ה בצורה פשוטה היא בעצמה מעידה על עובדותיו, על דיעותיו ועל גאוותו שמסנוורת אותו.

קרא עוד »

שתפו את המאמר