חיפוש
My WordPress Page קו הקשב פתוח עכשיו
חיפוש

אפשר לעשות קצת טוב בעשרים וחמישה מליון שקלים חדשים.

ב-25,000,000 ש״ח אפשר לממן, למשל, כשנה של טיפול סביר (בתעריף של מטפל מורשה שאיננו עתיר ניסיון) לסדר גודל של 1,600 איש. זה לא פותר לנו את כל הבעיות. אבל זה משהו.

יהונתן רוסן מ


אפשר לעשות קצת טוב בעשרים וחמישה מליון שקלים חדשים.

ב-25,000,000 ש״ח אפשר לממן, למשל, כשנה של טיפול סביר (בתעריף של מטפל מורשה שאיננו עתיר ניסיון) לסדר גודל של 1,600 איש. זה לא פותר לנו את כל הבעיות. אבל זה משהו.

ב-25,000,000 ש״ח אפשר לממן, למשל, כ-125 תקנים במשרה מלאה למשך שנה שלמה של שכר די טוב יחסית למגזר הציבורי. נגיד, 125 תקנים חדשים לעובדים סוציאליים שיוקדשו לנפגעי המלחמה. גם זה לא היה פותר לנו את כל הבעיות. אבל זה משהו.

25,000,000 ש״ח זה לא הרבה כסף אם רוצים להשתמש בו כדי לפתור את כל הבעיות במדינת ישראל, אבל זה המון כסף אם רוצים להרבות רע בעולם. כאמור, אפשר לממן בו שנה שלמה של ״טיפולי״ המרה לכ-1,600 איש. כאמור, אפשר לממן בו 125 תקנים ל״מטפלי״ המרה במשרה מלאה למשך שנה שלמה. זה הרבה כסף במושגים של כספי ציבור המוקדשים למימון הטלת מומים פסיכיאטריים בקטינים. ברוח דברי הרמב"ם, מוטב אלף עובדי ציבור המתבטלים במתכונת 804 (באים בשמונה, עושים אפס, הולכים בארבע) על פני עובד ציבור חרוץ אחד שמקדיש את זמנו להטלת מומים פסיכיאטריים בקטינים.

***

אלישע הנביא ריפא את נעמן שר צבא ארם מצרעתו. הוא עשה כך לטובת ממלכת ישראל ומנע שפיכות דמים רבה, אבל הוא די נגעל מכל הסיפור. הוא לא היה מעלה בדעתו להרוויח מכך עֶשֶׂר כִּכְּרֵי כֶסֶף וְשֵׁשֶׁת אֲלָפִים זָהָב וְעֶשֶׂר חֲלִיפוֹת בְּגָדִים, וגם לא פחות. גחזי, לעומתו, הוא מהאנשים המנצלים את שירות הציבור כדי לשדוד ולגנוב. הוא מציג את שני משרתיו כמו שְׁנֵי נְעָרִים מֵהַר אֶפְרַיִם מִבְּנֵי הַנְּבִיאִים, כלומר, כמו שרים כאלה שמתקשים לגמור את החודש ומקבלים תמיכה מההורים, והוא מבקש מנעמן (שלא ברצון אלישע): תְּנָה נָּא לָהֶם כִּכַּר כֶּסֶף וּשְׁתֵּי חֲלִפוֹת בְּגָדִים. ונעמן מוסיף לו עוד כיכר כסף על חשבון הבית. ואז גחזי משלח את משרתיו ולוקח את השלל לעצמו. ואז אלישע שואל בתמיהה: "הַעֵת לָקַחַת אֶת הַכֶּסֶף וְלָקַחַת בְּגָדִים וְזֵיתִים וּכְרָמִים וְצֹאן וּבָקָר וַעֲבָדִים וּשְׁפָחוֹת?!". והוא מצרע אותו בצרעת נעמן. והאמת היא שזה קצת מחמיר, הרי האיש לקח קצת שלל מהאויב, הוא לא שם בכיס כסף מכספי ציבור. שוין. ואז יש רעב בשומרון, ומרוב רעב מבשלים ילדים. וכמה מצורעים הולכים למחנה ארם ומגלים שהוא ריק, אבל במקום להודיע לאנשי העיר שיש אוכל (ותשועה גדולה) הם שמים לעצמם קצת שלל בצד, ורק אחר כך נזכרים שבעורף יש אנשים שמבשלים ילדים. וחז"ל מבארים שגחזי הוא אחד המצורעים האלה, והינה מתברר שאלישע ידע יפה עם מי יש לו עסק. גחזי הוא מהאנשים המנצלים גם את המלחמה כדי לשדוד ולגנוב.

***

בוחן המציאות שלי תקין, תודה רבה. אני יודע יפה מאוד שאבי מעוז לא יסבסד ״טיפולי״ המרה ל-1600 איש. אין מצב. גם אין מצב שהוא מעסיק 125 ״מטפלי״ המרה במשרה מלאה. אולי רוב הכסף בכלל יילך למטרות ציבוריות ראויות, ורק יטפטף טיפה כשיעבור בצנרת של נעם. אבל הטפטוף הזה יכול לממן ״טיפולים״ למשהו כמו 100 איש. אולי רק 10 ״מטפלים״ במשרה מלאה. או אולי לא טיפול, אלא יח"צ ופרסומת ל"מטפלי" המרה בתוך מוסדות חינוך? מי ששיקר לציבור ואמר שיקדיש את התקציב שיועד לרשות שלו לצרכי המלחמה חומס עכשיו עשרים וחמישה מליון שקלים בשקל חדש. ואילו נמכרנו למען בְּגָדִים וְזֵיתִים וּכְרָמִים וְצֹאן וּבָקָר וַעֲבָדִים וּשְׁפָחוֹת החרשתי. אבל הכסף הזה יממן "מטפלות" שאומרות לאימהות: תְּנִי אֶת בְּנֵךְ וְנֹאכְלֶנּוּ.

***

בוחן המציאות שלי תקין, ואינני נביא הראוי לצרע אנשים או כהן הראוי לטמא אותם. ואכן, עכשיו מלחמה, ויש דברים דחופים יותר להילחם בהם. וצריך להיזהר מלחרף יותר מדי, ובוודאי אסור להתייאש. אבל מותר לייחל ליום שבו הציונות הדתית תנהג בחובלי נעם כמו שנהגו בעבר במצורעים, ולא תעמיד אותם בראשה.

***

ואפשר גם להרבות טוב בעולם. אז אחרי שהתרעתי על הרשעה אוסיף קצת צדקה.
זה הסכום, אלפיים שבע מאות שבעים ושישה שקלים בשקל חדש, יילך לאוצר חברותא, ואני אלך לחיים טובים. אלפיים שבע מאות שבעים ושישה שקלים בשקל חדש ממשכורתי, המשולמת כולה מכספיכם, הרי היא כפרתכם.
אלפיים שבע מאות שבעים ושישה, כמניין:
תְּנִי אֶת בְּנֵךְ וְנֹאכְלֶנּוּ וְצָרַעַת נַעֲמָן תִּדְבַּק בְּךָ לְעוֹלָם.
אם קצת יותר מ-25,000 עובדי ציבור להט״בים יעשו כמוני נגיע ליותר משבעים מליון ש״ח (מכספי ציבור!) שיילכו לעמותות להט״ביות. שבעים מליון שקלים בשקל חדש זה סכום יפה. אף הוא יהא כפרתכם.

ועל הכסף שאתרום אקבל החזר ממס הכנסה בשיעור כשליש הסכום, והוא בערך תשע מאות עשרים וחמישה שקלים בשקל חדש. תשע מאות עשרים וחמישה שקלים בשקל חדש ייגרעו מקופת האוצר ויילכו לכיסי, פיצוי על הרדיפה השלטונית. אם קצת יותר מ-25,000 עובדי ציבור להט״בים יעשו כמוני נחלץ מצפרני שר האוצר עוד כעשרים וחמישה מליון שקלים בשקל חדש, והם יילכו היישר לכיסיהם של עובדי ציבור להט״בים! אף הם יהוא כפרתכם.

עשרים וחמישה מליון שקלים בשקל חדש שהם עשרים וחמישה אלף פעמים תשע מאות עשרים וחמישה שקלים בשקל חדש, כמניין:
עֲשֵׂה לָהֶם כְּמִדְיָן כְּסִיסְרָא
או:
אבי מעוז סגן שר חחח חחחחח
או: אבי מעוז סגן שר, אֵיכָה יוּעַם זָהָב
ואם תרצו לחלוק כבוד לישראל השנייה:
אבי מכלוף מעוז סגן שר.

אבל אם זה תקיף מדי בעיניכם כי מלחמה וצריך להיות מאוחדים, נאמר שזה כמניין:
אייל גולן בעצם רב שכונה
(בעיניי זה מינוי די ראלי בשעה זו).

או אולי:
פיפי עם נגיעות וניל
(שזה תיאור א א א של ממשלת ישראל ה-37; אני גאון).

אבל בעצם בואו נהיה אופטימיים. אני עתיד לקבל החזר ממס הכנסה כמניין:
פָּקֹד יִפְקֹד אֱ־לֹהִים אֶתְכֶם.
גם מיד ממשלת ישראל ה-37. 

אמש צוין יום הזכרון הטרנסי. יום שלם של אחדות ותקווה לצד יום שכולו זכרון ואבל

ביום הזה אני נזכרת בכל הא.נשים על הקשת הטרנסית שהכרתי ושסיימו את חייהם, בכל הקשיים המנטליים והחברתיים שהקהילה הטרנסית, הקהילה שלי – חווה באופן יומיומי.

קרא עוד »

שמעתי אדם שבטוח ויודע שהאמת אצלו

היום צפיתי בראיון של הרב ארלה הראל מול הרב גיא אלאלוף, שמעתי אדם שבטוח ויודע שהאמת אצלו, שהדיעה שלו, לטענתו, היא קונצזנוס בקהילה הדתית, שהעובדות שלו מוחלטות ולא ניתן מקום לספק, אז לגבי זה אין לי מה לומר כי אני בעצמי לא מכיר את פרטי עדותו – על כל אלה שהצליחו להשתנות, על ההומו הדתי שטוען שהוא נשמר מכל חוויה מינית, על אותו פסיכולוג שהחליט להתעלם מעדות החברים שהוא הביא לו, אני לא אטען שהוא טועה או מטעה, אני לא אטען לחוסר אמינות עדותו, אבל העמדה הבוטחת הזאת שהאמת אצלו שהוא יודע למסור את רצון ה בצורה פשוטה היא בעצמה מעידה על עובדותיו, על דיעותיו ועל גאוותו שמסנוורת אותו.

קרא עוד »

הרודפים אותנו? שבו בפינה בבקשה, עם הפנים לקיר

יש המון המון שבח לומר, ואילו פי מלא דברי שבח אין אני מספיק להודות לכל מי שראוי להודות לו. בדין הייתי צריך לסיים בשבח, אבל לבי אינו מתיר לי. העוול שנעשה לי מצד אנשים הנסמכים על שירותיי ועל תרומתי פשוט קשה מנשוא.

קרא עוד »

אבא יוצא מהארון.

פעם חשבתי שלאבא זה הדבר הכי נורא בעולם. אבל עכשיו, זה אצלי וזה הבן שלי. וזה לגמרי בסדר.

קרא עוד »

שתפו את המאמר