אסור לגעת! – ריאיון בלעדי עם תלמיד שפגש ברב אלון – חשיפה ראשונה

אזהרת טריגר פגיעה מינית * בחור צעיר מגיע לרב מוטי אלון לדבר איתו על נטיותיו המיניות. הרב אלון נצמד אליו חזק ושם יד על ירכו, ובהמשך גם מציע לו לדמיין גבר ואישה ערומים, ולבדוק למי הוא נמשך יותר * ריאיון חדש ובלעדי, לכבוד החזרתו של הרב אלון לספֵרה הציבורית * מוקדש בצער לרב חיים דרוקמן
מתוך הסרט "לפניך ברעדה". למצולם אין קשר לכתבה
מתוך הסרט "לפניך ברעדה". למצולם אין קשר לכתבה

* אזהרת טריגר פגיעה מינית *

הערות לפני פתיחה

1. אולי צריך עדיין להזכיר: אסור לגעת באנשים בלי לבקש את רשותם. בעל סמכות צריך להזהר במיוחד במגע פיסי, מיני או אחר. "הגוף שלי ברשותי", מלמדים ילדים בגן לומר. לפעמים צריך להזכיר את זה גם למבוגרים.
2. קו הסיוע לגברים ולנערים נפגעי תקיפה מינית: 1203. קו סיוע דתי: 02-5328000.  הקו פועל בימים א'-ה' בין השעות 23:00 – 20:00. הפניות אנונימיות וחסויות.

מבוא: "והיו עיניך רואות את מוריך" או: עוד אחד? לא מספיק לעסוק בזה?

הרב מוטי אלון הוא כבר לא כל העניין כאן, לצערנו. הגיבוי וההשתקה, בחסות הרב חיים דרוקמן, הפכו ללב הבעיה. מי נותן לאדם שמואשם ביחסים לא הולמים ולא הגונים עם תלמידים קטינים ללמד בכל מקום? אותו מנהיג ממש שטייח את פרשת קופולוביץ, ראש ישיבת נתיב מאיר שהורשע במעשים חמורים בקטינים, אותו רב ממש שהסתיר פרשיות חמורות אחרות של ראשי ישיבות תיכוניות. האם לרב דרוקמן מידע אחר, או רק רחמים על  הסורחים? לאלוהים פתרונים.

נחזור להתחלה: לאחרונה נודע שהרב דרוקמן הזמין את הרב אלון לתת שיעור בישיבת אור עציון, והכשיר את חזרתו כמוסר שיעורים בירושלים. נדמה שחל בלבול גדול בפרשת אלון: הרב שהואשם בהטרדה מינית חמורה מצטייר כ"צדיק בעל ייסורים" ואילו התלמידים שהוטרדו פשוט נעלמו. מתוך הבנה שחל שיבוש בשיקול דעתו של הרב דרוקמן, אנו, תלמידיו בהווה ובעבר, מקדישים לו בצער את הראיון הבא, עם בחור שפנה לרב אלון לפני 8 שנים, ומספר לראשונה על המפגש.

א. תקיפה ופגיעה – גם ההורים סובלים

אז מה בעצם היה? איך ולמה הגעת לרב אלון?

בהיותי בן 19 בערך, חבר טוב שלי המליץ לי ללכת להתייעץ עם הרב אלון, אחרי ששיתפתי אותו בלבטים שהיו לי בקשר לנטייתי המינית. כעבור כמה ימים קבעתי פגישה עם הרב אלון, בתקווה שהוא יוכל לעזור לי להבין את מה שעובר עלי ואולי אף לייעץ לי. כשהגעתי אליו הייתי נרגש כולי. הוא לא הכיר אותי, ומעולם לא שוחחתי עם רב על הנושא. חששתי מתגובתו. חששתי מכך שהוא יעצים בי את ההרגשה, שממילא הייתה בי, שאני חוטא, טמא, סוטה וכיוצא באלו.

מה קרה בפגישה ביניכם?

קודם כל, הוא חיבק אותי חזק, ואז הוא הושיב אותי ונתן לי לשפוך את שעל ליבי. אמרתי לו את הכל: סיפרתי לו על חוויותיי המיניות עם בנים, על הקשיים שלי ועל הלבטים שהיו לי בקשר לנטייה המינית שלי. במהלך כל השיחה הוא ישב צמוד אלי, כמעט עלי, בידו האחת הוא חיבק אותי ואת השנייה הוא הניח על רגלי. הסיטואציה הביכה אותי, שכן זה היה בשעה שפרסתי בפניו את תהיותי המיניות. אבל חשבתי, בזמנו, שזו דרכו להראות לי שאני לא דוחה אותו, ושהוא מסוגל לאהוב אותי על-אף ולמרות כל מה שאני מספר לו.

לאחר שסיימתי לדבר הוא אמר: "דמיין שלפניך עומדים גבר ואשה עירומים, זה לצד זו, למי מהם אתה נמשך יותר?". את הדברים הוא אמר כשהוא ממשיך להיצמד אלי ולנגוע לי ברגל. הרגשתי מבוכה רבה.

במהלך כל השיחה הוא ישב בצמוד אלי, כמעט עלי, בידו האחת הוא חיבק אותי ואת השנייה הוא הניח על רגלי. הסיטואציה הביכה אותי, שכן זה היה בשעה שפרסתי בפניו את תהיותיי המיניות[…] לאחר שסיימתי להגיד את שעל ליבי הוא אמר: "דמיין שלפניך עומדים גבר ואשה עירומים, זה לצד זו, למי מהם אתה נמשך יותר?". את הדברים הוא אמר כשהוא ממשיך להיצמד אלי ולנגוע.

האם אתה חושב שהוא השתמש בך כדי להגיע לסיפוק מיני?

לסיפוק מיני היה קשה לו להגיע, או כך לפחות נדמה לי, ובאמת שקשה לי לשפוט מה הייתה מטרתו במפגש ובאופיו. ייתכן שאותו מגע יכול היה לנבוע מתוך מקום של אהדה, אינני יודע. כעבור כמה שנים, לפני שכל הפרשה עם הרב אלון התפוצצה, חשבתי שמה שהיה באותה פגישה היה מוזר, מיותר ואף מטריד. לא הופתעתי בכלל כששמעתי על כל הפרשה שלו, ועוד לפני ששמעתי שדובר בחשדות שהוא ניצל בחורים, היה לי ברור שמדובר בבנים ולא בבנות.

איך הגיבו הוריך כששמעו מה הרב אלון עשה לך?

מעולם לא שיתפתי אותם במה שקרה שם באמת. הם רק ידעו שהלכתי לפגוש אותו, לא סיפרתי להם למה הלכתי ומה קרה שם. אבל הרב אלון גרם לי לומר לאבא שלי דברים נוראיים ושקריים. הוא נקט פסיכולוגיה בגרוש, והסביר לי שהלבטים שלי לגבי הנטייה המינית נובעים מזה שאבא שלי לא הפגין מספיק אהבה כלפי, ושאני בעצם מחפש דמות אב. למרות שהוא לא הכיר אותי או את אבא שלי, וזה בהחלט לא עלה מהסיפור שלי, הוא שכנע אותי להגיד לאבא שלי שהוא לא אוהב אותי מספיק. הייתי נער צעיר, לפני צבא, והלכתי ואמרתי את הדברים. עשיתי זאת כי באמת האמנתי שהרב אלון ידע והבין את מה שהוא אמר, ושהליכה בעצתו תעזור לי לצאת מנטייתי המינית ולהפוך להטרוסקסואל.

עוד לפני התפוצצות הפרשה, בשעה שיצאתי מהארון בפני הורי, התנצלתי בפני אבא שלי על מה שאמרתי לו בהשפעת הרב אלון. אבי אמר לי שכבר אז הוא הבין שלא מליבי אמרתי את הדברים, וכי זה נעשה מתוך השפעתו של הרב עלי. הוא אמר שהוא לא נפגע, אך מאז אותה שיחה נוראית, הוא לא יכול היה לסבול את הרב אלון ואת גינוני החיבה המוגזמים שהוא חילק לכל פונה – תלמיד כזר. בדיעבד ברור לי שהדברים האלה מאוד פגעו בו.

להרבה בחורים מהציבור שלנו (דתי לאומי) קשה להתלונן על הטרדה. יש תחושה שחייל קרבי "כלי" עם כיפה סרוגה לא ממש יכול להתלונן דבר כזה. כאילו שאם הוא הוטרד מינית זו אשמתו והוא צריך להתמודד עם הבעיה הזאת לבד. האם זה נכון?

לצערי הרב זה נכון, ולא רק בקרב "כלים", כפי שכינית זאת. קשה מאד להודות שנוצלת מינית, בייחוד בחברה שלנו, ובמיוחד אם מדובר בדמות כמו הרב אלון. מי יאמין לבחור כזה? ומה זה יגיד עליו? גם אם הניצול היה חד-צדדי ולא פרי של לבטים מיניים של המנוצל, אם הוא יתלונן הוא ייתפס מיד כהומו, וזה לא פשוט בכלל בחלקים גדולים של האוכלוסייה הדתית. עדיף כבר לשתוק ולהתמודד עם הדברים לבד.

לאורך כל הדיון בפרשה קולם של הנפגעים נדחק, אם בכלל נשמע. מצטייר הרושם שאם מדובר באדם מוכר וחשוב, אזי הקושי שפוקד אותו חשוב יותר מהקושי שהוא עצמו גרם לבחורים רבים עלומי שם […] בעיני זה נורא.

ב. הסתרה והכחשה: אולי אני אשם?

למה לא פרסמת את הסיפור ולא התלוננת במשטרה?

מעולם לא דיברתי על זה בפומבי, על אף שפנו אלי, כי אני לא חושב שיש לי בסיס מוצק עליו אפשר לתלות האשמות חמורות ברב אלון. מה שהיה בפגישה לא היה חמור כמו מה שדובר עליו בתקשורת. שנה לפני שפרשת אלון התפוצצה סיפרתי את הדברים לחבר, ונודע לי שאני לא היחיד שחווה מפגש מוזר כזה עם הרב אלון. אפילו שמעתי אז שמועה על מישהו ש"זכה" למגעים בעלי אופי מיני ממש, אבל העדפתי לא להתעסק בזה.

כשהפרשה התפוצצה שקלתי לפנות למשטרה. חשבתי שאם אני אעשה זאת, גם אם במקרה שלי אין בסיס להאשמה פלילית כלפי הרב אלון, יהיו אחרים שיאזרו אומץ ויפנו גם הם, ובכך למעשה אעזור להם ולצדק לבוא לידי מיצוי. אולם, בסופו של דבר ויתרתי, משום שלא הייתי מעוניין במעורבות שכזו בפרשה.

לפני כשבוע הרב דרוקמן החליט לתמוך ברב אלון ולתת לו להעביר שיעור בישיבת אור עציון. לי כבוגר הישיבה, זה נראה צעד לא ראוי מבחינה מוסרית. מה יש לך להגיד היום לרב דרוקמן?

נראה לי שזו פעולה לא ראויה ולא הגונה מצידו של הרב דרוקמן. פעולה זו של הרב משדרת מסר כאילו הכל בסדר והכל כרגיל, בעוד שפורום 'תקנה' גזר על הרב אלון ניתוק מחייו הפוליטיים וממתן שיעורים ובמשטרה החליטו להגיש כתב אישום כנגד הרב אלון. אותם בחורים שנפגעו מהרב אלון, ונראה שיש כאלו, אחרת המשטרה לא הייתה מחליטה להגיש נגד הרב אלון כתב אישום, עלולים לראות בפעולות מעין אלו כתמיכה מוחלטת ברב אלון, והתעלמות מהקושי שהם עצמם חווים.

בכלל נראה, שלאורך כל הדיון בפרשה קולם של הנפגעים נדחק אם בכלל נשמע. מצטייר הרושם שאם מדובר באדם מוכר וחשוב, אזי הקושי שפוקד אותו, ואין לי ספק שהוא נמצא עכשיו בתקופה קשה, חשוב יותר מהקושי שהוא עצמו גרם לבחורים רבים עלומי שם. גם אם אין בסיס להרשעתו של הרב אלון בבית משפט, בכל זאת היו לא מעט בחורים שנפגעו על-ידו, אבל קולם אינו נשמע. בעיני זה נורא.

מחובתו המוסרית של הרב דרוקמן, כמו שאר הרבנים וראשי הציבור הדתי, לפנות אל הנפגעים, לקרוא להם לבוא ולדבר על מה שקרה, על רגשותיהם, מצוקותיהם ואף על נטייתם המינית, במקום להמשיך לקרוא לרב אלון כאילו כלום לא קרה. אסור שדברים מעין אלו יקרו גם בעתיד. צריך לשים סוף להשתקת מקרי האונס, הניצול המיני ואף הנטיות המיניות השונות בחברה שלנו. מדובר כאן בחיי אדם!

בני אלבז, המראיין, הוא חבר ועד חברותא ובוגר הישיבה הגבוהה 'אור עציון'. המרואיין הוא בוגר ישיבת הסדר, כיום סטודנט בירושלים וחבר בחברותא.

The one-time Oracle ADM-201 Braindump Certified Professional Program includes two very popular certification roles for the IT industry, the DBA-Database Administrator and the Application Developer (DEV-Application Developer). The main courses of Oracle Certificate are Oracle7 and Oracle8. Candidates can choose one major course and then take It Rate Certification Exam the assessment of 5-6 branch courses. An experienced incumbent will take at least 6-12 months to pass Oracle. Database authentication. OracLe certification is the most expensive of all pure technical certifications, with a total cost of around $80-$15,000. Novell is a pioneer in information technology (IT) and Exam Book information systems (IS) training and education certification, and has been training IT/IS professionals for 10 years. Formal courses licensed and designed by Novell directly help design courses. Novell certifications help Training you demonstrate your capabilities to your supervisor, including solutions for complex network environments and multi-vendor platforms, installation and provision of technical support for Novell products, dumpsnetwork reviews and maintenance. Network, manage and maintain effective Web sites, etc. Obtaining a Novell license will give you a better career opportunity. October 24, 2017 Adobe China Authorized Training Center (AATC) and ACA International Certification Program Launched. In-service personnel with PDF DOS, Windows, and certain English proficiency, students from colleges and universities, and those who require knowledge of network technology can sign up for Microsoft certification online training. Those who study this major need to Study have a certain computer foundation and English foundation. The computer Real Questions Answers should have a Dos and Windows basis. It is required to prepare a batch file and have some understanding of some parameters of the system configuration file. Pass The Test In English, you should be able to read basic computer vocabulary or equivalent to the English level of high school graduation. Including ICND, BSCN, BSMCN, BCRAN, CIT, DCN, CID; there are also tutorials corresponding to some other Cisco training courses. 7.Cisco CIM (recommended. Domestic, school level: grade examination; work level: soft test (computer technology and software professional technical qualification (level) test. Shipped. Microsoft certification exam Exam experiment type simulation demonstration. CCIE's full name, Cisco 300-135 Online Exam Practice Certified Internetwork Expert, is an expert certification exam that Cisco introduced in 1993. SDK: SDK (Software Development Kit) is generally a collection of development tools used by software engineers to build application software for specific software packages, software frameworks, hardware platforms, operating systems, and so on. Product providers in the field of application software development mainly include Sun, Microsoft, IBM, BEA, Borland and so on. The most influential classics are Sun SCJP/SCWCD/SCEA, Microsoft MCAD/MCSD, etc. After reading the above book, I dont think its "completed!", huh, 70-534 questions and answers huh. Which books or training are you going to prepare for the written test? If you are attending a training center with a strong faculty (if you are lucky enough to meet CCIE lectures), you will usually have an order of 8,000-15,000, so be prepared for the economy. This certification will fully demonstrate that the licensee has the ability to design and quickly Sale On Online develop Windows 8 applications using HTML. This certification is available through three exams 70480, 70481, and 70482. This certification helps you gain the expertise you need in your communications management solutions to fully implement a stable communication management solution for your Dumps Pro business and help your colleagues stay with millions of people around the world. connection. Based on the MCSA: Windows Server 2012 certification, this certification 98-369 Online Exam is available through two exams 70336, 70337. System testing: system testing, English is System Testing. It combines the already confirmed software, computer hardware, peripherals, network and other elements to carry out various assembly tests and confirmation tests of the information system. The system test is a test for the entire product Tutorial Pdf system, and the purpose is Exam Dumps With PDF and VCE Download (1-50) to verify whether the system is satisfied. The definition of the passing score requirements specification, find out where the requirements are inconsistent or contradictory, and propose a more complete plan.

surgical mask vs n95 respirator for preventing influenza 2017, indian healing clay face mask recipe, particulatre respirator n95, best drugstore anti aging face mask, mask for silica dust, is n95 or n99 better, n95 smoke masks smake, organic vapour respirator mold, anime emoticon anti dust face mask, what is the meaning of the emoji with the surgical mask, bubble face shield and cold beer helmet, mercury respirator cartridge, sims 4 mods face mask, why cant people bitten by a mamba be puton a respirator, n95 mask vog, how often to replace respirator cartridges, ss1310 1600 tinted face shield, procedure mask vs n95 respirator, ralphs reviews, how to administer a respirator fit test, 3m 8511 particulate n95 respirator with valve 20 pack, disposable dusk mask, vader face shield, which respirator will work with pesticide, face shop mask for acne, best peel away face mask disposable, respiratoty vs surgical mask, feline coronavirus dry, what respirator filter do i need, walmart baby rash guard, niosh n100 respirator, n95 or n100 with two straps that can go around your head, face mask for dust from flocking, face masks streamlabs,

הקללה הכי נפיצה בבית הספר

בימים אלו אני עובד בבית ספר ממלכתי דתי במרכז הארץ כתומך הוראה של כיתה ד', כשהכיתות מחולקות לקפסולות. מורה מן המניין באחת, ואני מעביר את אותו השיעור באחרת. מעמד-ביניים שהומצא לימי המגפה, הדועכת ב"ה.

קרא עוד »

כשהייתי בשיעור א', ישיבת מעלה גלבוע, חשבתי שמורכבות היא הדבר החשוב ביותר בעולם.

קשיים אישיים ודיסוננסים זהותיים נתפסו בעבורי כחובה דתית. חשבתי שעל מנת לא להפוך את הדתיות שלי לפלסטר ליברלי, אני חייב להמשיך לתפוס בדעות שצרמו והפריעו לי. לא רציתי "לפתור" את השאלה הלהט"בית או הפמיניסטית. פתרון היה בעבורי השטחה, רידוד של המורכבות הקיימת.

קרא עוד »

שתפו את המאמר

14 תגובות

 1. שאלת תם:
  כשהייתי בשב"וש בישיבת הכותל הרב אלון חיבק אותי מיוזמתו. האם אני צריך להתלונן במשטרה?
  ועכשיו ברצינות:
  אני האחרון שמחזיק מרבנים. אני אפילו נוהג לצעוק עליהם (במפגשי חברותא וגם ביום יום). אבל הראיון הזה משאיר לי טעם רע בפה, כמו שראיונות ב'הארץ' משאירים לי טעם רע בפה. כי משפט כמו "הוא גרם לי לומר להורי דברים רעים ונקט פסיכולוגיה בגרוש" נשמע לי קצת מגמתי. אני לא ממש מצליח להבין מה זה בדיוק "גרם לי לומר", ואני לא מבין את הפליאה מתיאוריות פסאודו-פסיכולוגיות שנאמרות על ידי רבנים. אז רב אחד אומר שזה בגלל חוסר באהבת אב, ורב מלמד שני אומר שזה בגלל האוכל. סו וואט, רבנים הם בורים, במיוחד בתחום הזה. בגיל 19 כבר ידעתי לא להאמין לרבנים שלי.
  במילים אחרות, אם הרב אלון מנסה להעביר אנשים סדנאות ריפוי במגע בסגנון ריצ'ארד כהן, זה בעייתי. אם הרב אלון מטריד מינית, כמו במקרים האחרים, הוא צריך לעמוד לדין פלילי.
  זה שהרב דרוקמן נתן לו ללמד בישיבה, זה ביזיוני.
  אבל בהתחשב בעובדה שהבחור בעצמו כותב שעד היום קשה לו לדעת מה הייתה מטרת המפגש, אני עדיין מחפש קייס עיתונאי בראיון הזה, ולא ממש מוצא אותו.
  (ואין לראות בדברים אלו תמיכה ברב אלון)

  1. אורקל יקר, קרא בעיון ולא בקנטרנות. בכתבה מודגש שהעניין כאן לא הפלילים אלא ההתנהגות הלא ראויה של אלון. גם אם הוא עשה כך תמיד ובגלוי, זה עדיין לא ראוי. אם הוא עשה כך לפונים צעירים, לחוצים מנושא הפנייה, שלא מכירים אותו (ורק שמעו עליו או שמעו שיעור שלו) – זה מכוער במיוחד.
   זה שלרבנים אחדים יש נטייה להגיד שטויות לפונים אליהם לא צריך לגרום לנו להתעלם מזה, אלא להזכיר להם שזה לא מה שהם למדו, ושכנראה הם עושים את זה רע. מי שמנסה לטפל, כדאי שילמד ויבדוק מה הוא עושה, אפילו אם רבו ורב רבו באירופה התנהגו ככה בדיוק (סב סב רב רבו גם התחתם עם בת 12, אז מה?)

   צחי, עורך שעונה לטוקבקים (כזה אני, עממי ומשועמם)

   1. אני לא רואה שום דבר לא ראוי בהתנהגות של הרב אלון במפגש המתואר ברשימה לא מרשימה זו.
    נגע ברגל? הלו? ככה הרב אלון מתנהג עם כל תלמידיו, נשיקות, חיבוקים, אין בזה שום דבר מיני מצידו, זו שיטה פסיכולוגית פשוטה לגרום לאנשים להתקרב.

    אני לא בא להגן כאן על הרב מוטי אלון, אלא רק להדגיש כמה "עדויות קשות" מהסוג שהבאתם כאן תומכות למעשה בטענותיו של הרב אלון.

    אם כל מה שהיה שם זה שהוא "שם יד על הרגל" ו"ישב ממש קרוב"… תיכף תגיד שבנוכחות שלו יש משהו מיני, שהוא מפוצף את החדר בסקס אפיל.

    ה"הרגשתי", "חשתי", וכל אלה לא נחשבים. אני יכול להרגיש שבראד פיט מחרפן אותי, וכשפגשתי אותו בלובי של מלון דל מאיו בטקסס הוא שם עלי את היד ועמד לי עד השמיים וזו היתה סיטואציה מינית שנגרמה על ידו, או שהוא עצמו גמר בשקט כשהוא שם עלי את היד.

    לחוק היבש יש דרכים רבות לגרום עוול לאנשים, לפעמים כשהוא מטיל בהם האשמות שווא ולפעמים כשהוא חוסך מהן אשמה במקרים אמיתיים. אבל מה שעשיתם כאן זה בדיוק מה שגורם לכל הרוע הזה.
    כי תכל'ס, לפי מה שכתוב כאן, לפי מה שהבחור אומר כאן, הרב אלון לא עשה לו שום דבר, וכל הטקסט הזה על הכותרת המניפולטיבית שו רק מוריד בעיניי את הערך של חברותא.

    אני מתבייש.

    1. 1. אסור לרב לגעת בתלמידים בכלל, ובפונים לחוצים בפרט. גם אם הוא עושה את זה תמיד, גם אם זה מקובל בחבר'ה שלו, הרבנים המאגניבים. אסור לגעת באדם בלי רשותו. אסור ללפות מישהו במצוקה במשך חצי שעה, אפילו לא ב"אמפתיה". צריך לבדוק קודם שזה מקובל עליו ונעים לו.
     2. לא ראוי שמי שלא הוכשר לטיפול יעשה כאילו טיפול. להעלות תיאוריות מטופשות, להסית נגד ההורים, להציע לדמיין אנשים ערומים – לא מומלץ אם אין לך מושג מה אתה עושה. אם אתה גם חובש כובע של מורה רוחני, יש לזה שם מדוייק: שרלטנות.
     3. מה שעשינו כאן הוא להזכיר שהרב אלון לא יודע להתנהג בתור רב. בעבר הבאנו גם עדויות על מעשים פליליים, ו-מה לעשות, גם המשטרה חושבת שאסור לרב (אלון) לגעת בתלמידים קטינים (שם כנראה מדובר ביותר ממגע). אגב, הפנייה כאן היא למטייחי הפרשות. לרב דרוקמן, שכמוך, תמיד דן רבנים לכף זכות. את המוטרדים, מה לעשות, אתם לא סופרים. חבל.
     אגב, אפשר לנהל גם דיון בהטרדה מינית. תופתע לגלות שהחוק מחמיר יותר משייחסנו לו. נחסוך לנו את הדיון הזה.

     1. אין כוונתי שהרבנים מתבלבלים, ח"ו, התכוונתי לומר שהרבנים חלוקים האם הציבור מוכן לעקל אהבה כזאת אמיתית, או שיש חשש מיחידים שמוחם קצת מושפע מהתרבות המעוותת, ולכן הם עלולים לחשוב על הרב שהוא
      "רוצה" אותם, אך ברור לי שאין מחלוקת שהרב לא הטריד אף אחד מצידו. שוב, החשש הוא מפירוש הציבור להבעות של הרב ולא המניעים האמיתיים שלו שהם וודאי טהורים.
      אגב, מדובר ברבנים גדולים, ולא שייך לעשות השוואות בין רבנים, עם כל הכבוד, אין לנו שום סמכות לעשות כזה דבר, רק רציתי ליישב את הקושי, כיצד הרב פועל נגד הוראת הרבנים, ותירצתי שאין מחלוקת על המניעים של הרב עצמו, חלילה וחס, רק חלוקים האם הציבור יכול לעקל את השפעתו האמיתית כל כך. אגב, גם לגבי הרב קרליבך כמדומני היו מחלוקת בזמנו, אמנם דברים אחרים, אך זה גם עניין של הנהגה והדרכה. לא נחשדו ישראל על לא עוול בכפם.
      בשורות טובות.

 2. אני תלמיד בישיבת אור עציון כיום, תלמיד של הרב מוטי אלון ו… הומו
  אני חייב שתבינו, הרב אלון באמת אוהב את לתמידיו. האמת שקראתי את הפתיח למאמר הרגשתי מעט חשש ממה שיאמר שם ואיך אתמודד עם זה. אבל אז קראתי שהרב היה קרוב לתלמיד "באופן מוגזם". אין בזה שום הטרדה! מידיעה אישית אני אומר לכם, הרב אוהב את תלמידיו מאוד מאוד, ולא אר את תלמידיו אלא את כל עם ישראל. אם האב היה מחפש רק קרבה פיזית לצרכיו המיניים, הוא לא היה זוכר את שמי במשך 4 שנים שלא פגשתי בו ואת תוכן שיחת המסדרון שניהלתי איתו כשאני כבר לא זכרתי אותה.
  לכן מאז התפוצצה הפרשה התקרבתי לרב מאוד, וזכיתי להכל אדם נפלא, שמחבק ומנשק כאילו היה אבא אוהב (שלא כמו אבי שלי).
  אני גם תלמידו המובהק של מו"ר הרב דרוקמן, שכל כולו מסירות נפש! הרבף מהכרתו את הרב מוטי על כל חלקיו כרבו המובהק שמע את כל הגרסאות, נכח בפגישות של פורום תקנה (ואף ע"פ בקשת הרב מרדכי אליהו זימן את הרב ליכטנשטיין לזימון בנושא אצל הרב אליהו לאחר שנראו חורים וסתירות רבות בחלק מהעדויות, ולאחר שלא שמע את גרסתו המלאה של הרב מוטי).
  הרב דרוקמן אוהב את תלמידיו מאוד ולעולם לא היה נותן לרב מוטי אלון להעביר שיעור אם היה חושב ולו לרגע שיש בו פסול או שהוא עלול להזיק לאחד התלמידים.
  הרב מוטי אף אמר בשיחה אישית עם בוגר הישיבה, שאמנם הוא מחבק ומנשק תלמידים דרך חיבה, אך מעולם לא ניצל את מעמדו לרעה, ואם היה מרגיש שעשה כן לא היה מסכים להעביר שיעורים.

  כיוון שאני הומו, נדרשתי לסוגיה מיד בתחילתה עם הר"מ שלי שמודע להיותי הומו ושוחחתי עמו בנושא. הרב סיפר לי מתוך ישיבות הרמי"ם על סיבות הפרסום של פורום תקנה, ואמר שמדובר במקרה ישן שהובן לא נכון, בו תלמיד שמעורער בנפשו, ובעבר התלונן על הטרדה מינית מצד הוריו, והם ניתקו איתו קשר בעקבות הדברים התלונן על הרב מוטי אלון , והפורום החליט לקחת את הדברים בצורה חריפה מבלי לחקור לעומקם של דברים.

  כל הדברים שאמרתי הם על קצת המזלג…

  1. לרפאל, נראה לך הגיוני שרבנים כל כך ידועים ברמתם המוסרית, כמו הרב ליכטנשטיין והרב אריאל, יחד עם הרב יהושע שפירא, הרב יובל שרלו, הרב אליקים לבנון וכו', יפרסמו דברים כל כך חמורים מבלי לחקור לעומקם של דברים? איזו חוצפה יש לרב דרוקמן, שכבר הביא אסון על צעירים רבים בהתייחסות הסלחנית שלו בנתיב מאיר, להאשים את הרבנים הללו בצורה כזו? אתה יודע כמה עשרות שעות רבנים אלו השקיעו בפרשה זו? ומול המילה שלהם אתה מאמין למי שהכי נוגע בדבר? אחרי שהוא עצמו הודה בפני הפורום והסכים לעזוב את כל תפקידיו?
   כל הדברים שאמרתי הם על קצה המזלג…
   תחשוב טיפה בהיגיון…

   1. כל הדיון הזה הוא אכן נושא כאוב.
    איננו יכולים למצוא בסוגיא הזאת את ידינו ואת רגלינו. איננו יכולים להאמין כיום לעניות דעתי לאף אחד שמתלונן על הטרדה מינית אלא אם יש לו ראיות ע"פ שני עדים.
    תלמידים עלולים להפגע מרבנים כתוצאה של אכזבה מכל מיני ציפיות שיש להם מהרבנים שלהם. ואם אכן נוצרת אכזבה כזו, הם אף עלולים להעליל עליהם סיפורים.
    על פניו, נראה שיש כאן פשוט בעיה של מפגש בין עולם חשדני מעוות שמפרש כל מגע של חיבה כהטרדה מינית, או רצון לקירבה מינית, מול עולם עצום שאני לא יודע כמה אנחנו קרובים אליו. ה"מוטרדים" אולי ציפו שהרב ימשיך איתם, והמגעים , אם היו כאלה, שנועדו אך ורק לעזור להם לפתוח את הלב, נתפרשו מבחינתם כאותות שהרב מעוניין בקשר קרוב איתם, וכשזה לא קרה, בניגוד לציפיות החולניות שקיימות היום בכל רשתות השידור, אז הם אולי הם שמרו טינה, והחליטו "ללמד את הרב לקח", או משהו בסגנון.
    אולי זה לא בדיוק קרה ככה, ואכן הרבנים שנמצאים בפורום תקנה הם רבנים גדולים, אך מי יודע מה הסיבה שהם אמרו שעל הרב להיות קצת בהרחקה מהציבור, ולו זה בגלל שהציבור חולה בנפשו, שמפרש חיבוק וטפיחה על השכם כהטרדה מינית.
    אם ככה, כל הסוגיא מובנת, יש כאן שאלה בהדרכה, יש כאן קריאת כיוון, לפעמים הרבנים עושים דברים שאיננו יודעים איך לפרשם, ולפעמים הם מתפרשים בצורה מעוותת, אז השאלה היא האם אנחנו אומרים, תורה היא וללמוד אנו צריכים, או שאנחנו מוותרים על התורה מפי הרב ובלבד שהחולי התרבותי הזה ישלוט עלינו.
    אין בחיבוק הטרדה מינית, מה זה הדבר הזה, לאן הגענו, מה זו הגישה הזאת, מדוע לחשוד ברבנים גדולים.
    לסיכום, פורום תקנה אמר את מה שאמר, איננו יודעים מדוע, אם מו"ר הרב דרוקמן הביא את הרב לישיבה, אז כנראה שיש כאן משהו מעבר לאגדות והשמועות שמתרוצצות להן.
    עלינו לברור את מה שאנו שומעים ולא להתפתות לכל שמוע או פיסת רכילות עסיסית שמושמעת.
    ה' יאיר את עינינו ויחכמנו מתורתו, אמן. ויהי רצון שנזכה לשמור על אזנינו ופיותינו.
    אגב, בוגר הישיבה…

   2. מה כל כך קשה לחשוב שהם טעו? הטעו אותם. יש שם אנשים רעים כמו יהודית שילת יהושע שפירא ואלה שהטעו את כולם. והרבנים שמחו מאוד על ההזדמנות הנחמדה לרצוח.
    אל תבהלו.
    רפאל כל הכבוד על האומץ. כל הכבוד שלמרות שאתה אומר על עצמך שאתה הומו אתה מסוגל לקבל גם את דעת הרב אלון.
    מאוד מזלזל הדיון כאן על הרב דרוקמן. גם אם הוא טועה הוא לא רוצח. הוא לא מלבין פנים. יכול להיות שהוא נותן במה למי שלא צריך לתת אבל לפחות לא רוצח בכיכר העיר.

    תחשבו על זה.

    (הערת עורך חברותא: שמטנו מתגובה זו חלק מהדברים לצורך שמירה על צנעת הפרט)

    1. האם כבו' הרב דרוקמן לא טעה בפרשת נתיב מאיר ברחמיו הרבים?
     כמה תלמידים ניזוקו שם בכל נפשם ובכל מאודם. אינני כותב נרצחו כמו שכותבים חסידים שוטים
     ההערצה של רבנים לא יכולה לסמא את עיניכם מלראות את כאב הקורבנות הנפגעים.
     "אם הוא מרגיש הטרדה זו בעיה שלו" לא זו בעיה של כבוד הרב הבלתי רגיש או שהוא כן רגיש מאוד

     1. אינני חושב שזה נכון להאשים רב בפרשנויות של תלמידים מעריצים.
      בוודאי שלא ראוי לקרוא לזה הטרדה.
      אם יש מאן דהוא שחושב שרב הטריד אותו, ראוי שיעשה בדק בית אצלו.
      אם היו מאשימים נשים בהטרדה מינית כמו שמנסים להאשים רבנים, המדינה היתה מבלה שעות בבתי דין. מתי שמעת על אדם שהתלונן על הטרדה מינית כשמישהי הושיטה לו יד? או שנתנה לו חיבוק ונשיקה על הלחי ל"ע? כך הם הדברים, האדם מפרש מה שהוא מפנטז, ואם הוא נפגע או לא קיבל את היחס שלו הוא ציפה, אז הוא ייקח אותך לבית הדין….
      אני מחנך, ולפעמים אני טופח על השכם של תלמידי, אך כיוון שאני מחנך, אני מאוד נזהר, אך זה רק בגלל הטירוף שמתרחש כאן, זה לא אמיתי. זה לא טבעי.

 3. ממתי נגיעה בבנ"א נהפכה להטרדה?!!!
  לא עשו לך כלום ואתה מפרשן דברים כדי להתנער מדבריו של הרב אלון ונח ואולי מחמיא לך להסתכל כך.
  אתם מובילים לעולם קר ומנוכר אשר בו כל ביטוי רגשי משמש כח לכם להניף את דגל ההטרדה.

 4. הזירה התקשורתית הפכה לצמאת דם ושופכת דמים.קצתי גם בזתי בכל הידיעות על "הטרדות" חסרות שחר,שרואות בזוטי דברים קטסטרופה המצדיקה הלבנת פנים ,שפיכת דמים והרס משפחות.
  אל תתנו לעיתונות צמאי הדם ורודפת רייטינג להוליך שולל בשם ה"זכות הציבור לדעת" אותו עם נושאים לשווא.

 5. אני מכיר באופן אישי מהמשפחה ההכי קרובה שלי בחור שהיום הוא בן 23 אבל לפני 10 שנים הוא היה בן 13. הרב אלון זומן לבית הבחור כדי לעזור לו. הרב היה בן בית שם. הבחור שהיה תלמיד מבריק מאז הוא לא מתפקד. זה הרס משפחה שלמה כל הזמן מישהו מהמשפחה צריך להיות איתו. יכול להיות שהרב הגיע לסיפוק רגעי , אבל מאז חיים של אדם אחד נהרסו לחלוטין ומשפחה שלמה סובלת כל הזמן.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *