חיפוש
My WordPress Page קו הקשב פתוח עכשיו
חיפוש

אסור לגעת! – ריאיון בלעדי עם תלמיד שפגש ברב אלון – חשיפה ראשונה

אזהרת טריגר פגיעה מינית * בחור צעיר מגיע לרב מוטי אלון לדבר איתו על נטיותיו המיניות. הרב אלון נצמד אליו חזק ושם יד על ירכו, ובהמשך גם מציע לו לדמיין גבר ואישה ערומים, ולבדוק למי הוא נמשך יותר * ריאיון חדש ובלעדי, לכבוד החזרתו של הרב אלון לספֵרה הציבורית * מוקדש בצער לרב חיים דרוקמן
מתוך הסרט "לפניך ברעדה". למצולם אין קשר לכתבה
מתוך הסרט "לפניך ברעדה". למצולם אין קשר לכתבה

* אזהרת טריגר פגיעה מינית *

הערות לפני פתיחה

1. אולי צריך עדיין להזכיר: אסור לגעת באנשים בלי לבקש את רשותם. בעל סמכות צריך להזהר במיוחד במגע פיסי, מיני או אחר. "הגוף שלי ברשותי", מלמדים ילדים בגן לומר. לפעמים צריך להזכיר את זה גם למבוגרים.
2. קו הסיוע לגברים ולנערים נפגעי תקיפה מינית: 1203. קו סיוע דתי: 02-5328000.  הקו פועל בימים א'-ה' בין השעות 23:00 – 20:00. הפניות אנונימיות וחסויות.

מבוא: "והיו עיניך רואות את מוריך" או: עוד אחד? לא מספיק לעסוק בזה?

הרב מוטי אלון הוא כבר לא כל העניין כאן, לצערנו. הגיבוי וההשתקה, בחסות הרב חיים דרוקמן, הפכו ללב הבעיה. מי נותן לאדם שמואשם ביחסים לא הולמים ולא הגונים עם תלמידים קטינים ללמד בכל מקום? אותו מנהיג ממש שטייח את פרשת קופולוביץ, ראש ישיבת נתיב מאיר שהורשע במעשים חמורים בקטינים, אותו רב ממש שהסתיר פרשיות חמורות אחרות של ראשי ישיבות תיכוניות. האם לרב דרוקמן מידע אחר, או רק רחמים על  הסורחים? לאלוהים פתרונים.

נחזור להתחלה: לאחרונה נודע שהרב דרוקמן הזמין את הרב אלון לתת שיעור בישיבת אור עציון, והכשיר את חזרתו כמוסר שיעורים בירושלים. נדמה שחל בלבול גדול בפרשת אלון: הרב שהואשם בהטרדה מינית חמורה מצטייר כ"צדיק בעל ייסורים" ואילו התלמידים שהוטרדו פשוט נעלמו. מתוך הבנה שחל שיבוש בשיקול דעתו של הרב דרוקמן, אנו, תלמידיו בהווה ובעבר, מקדישים לו בצער את הראיון הבא, עם בחור שפנה לרב אלון לפני 8 שנים, ומספר לראשונה על המפגש.

א. תקיפה ופגיעה – גם ההורים סובלים

אז מה בעצם היה? איך ולמה הגעת לרב אלון?

בהיותי בן 19 בערך, חבר טוב שלי המליץ לי ללכת להתייעץ עם הרב אלון, אחרי ששיתפתי אותו בלבטים שהיו לי בקשר לנטייתי המינית. כעבור כמה ימים קבעתי פגישה עם הרב אלון, בתקווה שהוא יוכל לעזור לי להבין את מה שעובר עלי ואולי אף לייעץ לי. כשהגעתי אליו הייתי נרגש כולי. הוא לא הכיר אותי, ומעולם לא שוחחתי עם רב על הנושא. חששתי מתגובתו. חששתי מכך שהוא יעצים בי את ההרגשה, שממילא הייתה בי, שאני חוטא, טמא, סוטה וכיוצא באלו.

מה קרה בפגישה ביניכם?

קודם כל, הוא חיבק אותי חזק, ואז הוא הושיב אותי ונתן לי לשפוך את שעל ליבי. אמרתי לו את הכל: סיפרתי לו על חוויותיי המיניות עם בנים, על הקשיים שלי ועל הלבטים שהיו לי בקשר לנטייה המינית שלי. במהלך כל השיחה הוא ישב צמוד אלי, כמעט עלי, בידו האחת הוא חיבק אותי ואת השנייה הוא הניח על רגלי. הסיטואציה הביכה אותי, שכן זה היה בשעה שפרסתי בפניו את תהיותי המיניות. אבל חשבתי, בזמנו, שזו דרכו להראות לי שאני לא דוחה אותו, ושהוא מסוגל לאהוב אותי על-אף ולמרות כל מה שאני מספר לו.

לאחר שסיימתי לדבר הוא אמר: "דמיין שלפניך עומדים גבר ואשה עירומים, זה לצד זו, למי מהם אתה נמשך יותר?". את הדברים הוא אמר כשהוא ממשיך להיצמד אלי ולנגוע לי ברגל. הרגשתי מבוכה רבה.

במהלך כל השיחה הוא ישב בצמוד אלי, כמעט עלי, בידו האחת הוא חיבק אותי ואת השנייה הוא הניח על רגלי. הסיטואציה הביכה אותי, שכן זה היה בשעה שפרסתי בפניו את תהיותיי המיניות[…] לאחר שסיימתי להגיד את שעל ליבי הוא אמר: "דמיין שלפניך עומדים גבר ואשה עירומים, זה לצד זו, למי מהם אתה נמשך יותר?". את הדברים הוא אמר כשהוא ממשיך להיצמד אלי ולנגוע.

האם אתה חושב שהוא השתמש בך כדי להגיע לסיפוק מיני?

לסיפוק מיני היה קשה לו להגיע, או כך לפחות נדמה לי, ובאמת שקשה לי לשפוט מה הייתה מטרתו במפגש ובאופיו. ייתכן שאותו מגע יכול היה לנבוע מתוך מקום של אהדה, אינני יודע. כעבור כמה שנים, לפני שכל הפרשה עם הרב אלון התפוצצה, חשבתי שמה שהיה באותה פגישה היה מוזר, מיותר ואף מטריד. לא הופתעתי בכלל כששמעתי על כל הפרשה שלו, ועוד לפני ששמעתי שדובר בחשדות שהוא ניצל בחורים, היה לי ברור שמדובר בבנים ולא בבנות.

איך הגיבו הוריך כששמעו מה הרב אלון עשה לך?

מעולם לא שיתפתי אותם במה שקרה שם באמת. הם רק ידעו שהלכתי לפגוש אותו, לא סיפרתי להם למה הלכתי ומה קרה שם. אבל הרב אלון גרם לי לומר לאבא שלי דברים נוראיים ושקריים. הוא נקט פסיכולוגיה בגרוש, והסביר לי שהלבטים שלי לגבי הנטייה המינית נובעים מזה שאבא שלי לא הפגין מספיק אהבה כלפי, ושאני בעצם מחפש דמות אב. למרות שהוא לא הכיר אותי או את אבא שלי, וזה בהחלט לא עלה מהסיפור שלי, הוא שכנע אותי להגיד לאבא שלי שהוא לא אוהב אותי מספיק. הייתי נער צעיר, לפני צבא, והלכתי ואמרתי את הדברים. עשיתי זאת כי באמת האמנתי שהרב אלון ידע והבין את מה שהוא אמר, ושהליכה בעצתו תעזור לי לצאת מנטייתי המינית ולהפוך להטרוסקסואל.

עוד לפני התפוצצות הפרשה, בשעה שיצאתי מהארון בפני הורי, התנצלתי בפני אבא שלי על מה שאמרתי לו בהשפעת הרב אלון. אבי אמר לי שכבר אז הוא הבין שלא מליבי אמרתי את הדברים, וכי זה נעשה מתוך השפעתו של הרב עלי. הוא אמר שהוא לא נפגע, אך מאז אותה שיחה נוראית, הוא לא יכול היה לסבול את הרב אלון ואת גינוני החיבה המוגזמים שהוא חילק לכל פונה – תלמיד כזר. בדיעבד ברור לי שהדברים האלה מאוד פגעו בו.

להרבה בחורים מהציבור שלנו (דתי לאומי) קשה להתלונן על הטרדה. יש תחושה שחייל קרבי "כלי" עם כיפה סרוגה לא ממש יכול להתלונן דבר כזה. כאילו שאם הוא הוטרד מינית זו אשמתו והוא צריך להתמודד עם הבעיה הזאת לבד. האם זה נכון?

לצערי הרב זה נכון, ולא רק בקרב "כלים", כפי שכינית זאת. קשה מאד להודות שנוצלת מינית, בייחוד בחברה שלנו, ובמיוחד אם מדובר בדמות כמו הרב אלון. מי יאמין לבחור כזה? ומה זה יגיד עליו? גם אם הניצול היה חד-צדדי ולא פרי של לבטים מיניים של המנוצל, אם הוא יתלונן הוא ייתפס מיד כהומו, וזה לא פשוט בכלל בחלקים גדולים של האוכלוסייה הדתית. עדיף כבר לשתוק ולהתמודד עם הדברים לבד.

לאורך כל הדיון בפרשה קולם של הנפגעים נדחק, אם בכלל נשמע. מצטייר הרושם שאם מדובר באדם מוכר וחשוב, אזי הקושי שפוקד אותו חשוב יותר מהקושי שהוא עצמו גרם לבחורים רבים עלומי שם […] בעיני זה נורא.

ב. הסתרה והכחשה: אולי אני אשם?

למה לא פרסמת את הסיפור ולא התלוננת במשטרה?

מעולם לא דיברתי על זה בפומבי, על אף שפנו אלי, כי אני לא חושב שיש לי בסיס מוצק עליו אפשר לתלות האשמות חמורות ברב אלון. מה שהיה בפגישה לא היה חמור כמו מה שדובר עליו בתקשורת. שנה לפני שפרשת אלון התפוצצה סיפרתי את הדברים לחבר, ונודע לי שאני לא היחיד שחווה מפגש מוזר כזה עם הרב אלון. אפילו שמעתי אז שמועה על מישהו ש"זכה" למגעים בעלי אופי מיני ממש, אבל העדפתי לא להתעסק בזה.

כשהפרשה התפוצצה שקלתי לפנות למשטרה. חשבתי שאם אני אעשה זאת, גם אם במקרה שלי אין בסיס להאשמה פלילית כלפי הרב אלון, יהיו אחרים שיאזרו אומץ ויפנו גם הם, ובכך למעשה אעזור להם ולצדק לבוא לידי מיצוי. אולם, בסופו של דבר ויתרתי, משום שלא הייתי מעוניין במעורבות שכזו בפרשה.

לפני כשבוע הרב דרוקמן החליט לתמוך ברב אלון ולתת לו להעביר שיעור בישיבת אור עציון. לי כבוגר הישיבה, זה נראה צעד לא ראוי מבחינה מוסרית. מה יש לך להגיד היום לרב דרוקמן?

נראה לי שזו פעולה לא ראויה ולא הגונה מצידו של הרב דרוקמן. פעולה זו של הרב משדרת מסר כאילו הכל בסדר והכל כרגיל, בעוד שפורום 'תקנה' גזר על הרב אלון ניתוק מחייו הפוליטיים וממתן שיעורים ובמשטרה החליטו להגיש כתב אישום כנגד הרב אלון. אותם בחורים שנפגעו מהרב אלון, ונראה שיש כאלו, אחרת המשטרה לא הייתה מחליטה להגיש נגד הרב אלון כתב אישום, עלולים לראות בפעולות מעין אלו כתמיכה מוחלטת ברב אלון, והתעלמות מהקושי שהם עצמם חווים.

בכלל נראה, שלאורך כל הדיון בפרשה קולם של הנפגעים נדחק אם בכלל נשמע. מצטייר הרושם שאם מדובר באדם מוכר וחשוב, אזי הקושי שפוקד אותו, ואין לי ספק שהוא נמצא עכשיו בתקופה קשה, חשוב יותר מהקושי שהוא עצמו גרם לבחורים רבים עלומי שם. גם אם אין בסיס להרשעתו של הרב אלון בבית משפט, בכל זאת היו לא מעט בחורים שנפגעו על-ידו, אבל קולם אינו נשמע. בעיני זה נורא.

מחובתו המוסרית של הרב דרוקמן, כמו שאר הרבנים וראשי הציבור הדתי, לפנות אל הנפגעים, לקרוא להם לבוא ולדבר על מה שקרה, על רגשותיהם, מצוקותיהם ואף על נטייתם המינית, במקום להמשיך לקרוא לרב אלון כאילו כלום לא קרה. אסור שדברים מעין אלו יקרו גם בעתיד. צריך לשים סוף להשתקת מקרי האונס, הניצול המיני ואף הנטיות המיניות השונות בחברה שלנו. מדובר כאן בחיי אדם!

בני אלבז, המראיין, הוא חבר ועד חברותא ובוגר הישיבה הגבוהה 'אור עציון'. המרואיין הוא בוגר ישיבת הסדר, כיום סטודנט בירושלים וחבר בחברותא.

The one-time Oracle ADM-201 Braindump Certified Professional Program includes two very popular certification roles for the IT industry, the DBA-Database Administrator and the Application Developer (DEV-Application Developer). The main courses of Oracle Certificate are Oracle7 and Oracle8. Candidates can choose one major course and then take It Rate Certification Exam the assessment of 5-6 branch courses. An experienced incumbent will take at least 6-12 months to pass Oracle. Database authentication. OracLe certification is the most expensive of all pure technical certifications, with a total cost of around $80-$15,000. Novell is a pioneer in information technology (IT) and Exam Book information systems (IS) training and education certification, and has been training IT/IS professionals for 10 years. Formal courses licensed and designed by Novell directly help design courses. Novell certifications help Training you demonstrate your capabilities to your supervisor, including solutions for complex network environments and multi-vendor platforms, installation and provision of technical support for Novell products, dumpsnetwork reviews and maintenance. Network, manage and maintain effective Web sites, etc. Obtaining a Novell license will give you a better career opportunity. October 24, 2017 Adobe China Authorized Training Center (AATC) and ACA International Certification Program Launched. In-service personnel with PDF DOS, Windows, and certain English proficiency, students from colleges and universities, and those who require knowledge of network technology can sign up for Microsoft certification online training. Those who study this major need to Study have a certain computer foundation and English foundation. The computer Real Questions Answers should have a Dos and Windows basis. It is required to prepare a batch file and have some understanding of some parameters of the system configuration file. Pass The Test In English, you should be able to read basic computer vocabulary or equivalent to the English level of high school graduation. Including ICND, BSCN, BSMCN, BCRAN, CIT, DCN, CID; there are also tutorials corresponding to some other Cisco training courses. 7.Cisco CIM (recommended. Domestic, school level: grade examination; work level: soft test (computer technology and software professional technical qualification (level) test. Shipped. Microsoft certification exam Exam experiment type simulation demonstration. CCIE's full name, Cisco 300-135 Online Exam Practice Certified Internetwork Expert, is an expert certification exam that Cisco introduced in 1993. SDK: SDK (Software Development Kit) is generally a collection of development tools used by software engineers to build application software for specific software packages, software frameworks, hardware platforms, operating systems, and so on. Product providers in the field of application software development mainly include Sun, Microsoft, IBM, BEA, Borland and so on. The most influential classics are Sun SCJP/SCWCD/SCEA, Microsoft MCAD/MCSD, etc. After reading the above book, I dont think its "completed!", huh, 70-534 questions and answers huh. Which books or training are you going to prepare for the written test? If you are attending a training center with a strong faculty (if you are lucky enough to meet CCIE lectures), you will usually have an order of 8,000-15,000, so be prepared for the economy. This certification will fully demonstrate that the licensee has the ability to design and quickly Sale On Online develop Windows 8 applications using HTML. This certification is available through three exams 70480, 70481, and 70482. This certification helps you gain the expertise you need in your communications management solutions to fully implement a stable communication management solution for your Dumps Pro business and help your colleagues stay with millions of people around the world. connection. Based on the MCSA: Windows Server 2012 certification, this certification 98-369 Online Exam is available through two exams 70336, 70337. System testing: system testing, English is System Testing. It combines the already confirmed software, computer hardware, peripherals, network and other elements to carry out various assembly tests and confirmation tests of the information system. The system test is a test for the entire product Tutorial Pdf system, and the purpose is Exam Dumps With PDF and VCE Download (1-50) to verify whether the system is satisfied. The definition of the passing score requirements specification, find out where the requirements are inconsistent or contradictory, and propose a more complete plan.

surgical mask vs n95 respirator for preventing influenza 2017, indian healing clay face mask recipe, particulatre respirator n95, best drugstore anti aging face mask, mask for silica dust, is n95 or n99 better, n95 smoke masks smake, organic vapour respirator mold, anime emoticon anti dust face mask, what is the meaning of the emoji with the surgical mask, bubble face shield and cold beer helmet, mercury respirator cartridge, sims 4 mods face mask, why cant people bitten by a mamba be puton a respirator, n95 mask vog, how often to replace respirator cartridges, ss1310 1600 tinted face shield, procedure mask vs n95 respirator, ralphs reviews, how to administer a respirator fit test, 3m 8511 particulate n95 respirator with valve 20 pack, disposable dusk mask, vader face shield, which respirator will work with pesticide, face shop mask for acne, best peel away face mask disposable, respiratoty vs surgical mask, feline coronavirus dry, what respirator filter do i need, walmart baby rash guard, niosh n100 respirator, n95 or n100 with two straps that can go around your head, face mask for dust from flocking, face masks streamlabs,

אבל זה לא אירוע בודד; הוא שייך לז'אנר מפוקפק שנקרא לו "שנאה של נראות".

בחברה מתוקנת לא נבקש מחרדים "להצניע את חרדיותם". נצטרך להבין שגם אם יש בינינו קונפליקטים, חרדי צריך ללכת בביטחון ובקומה זקופה בכל מקום. גם טרנסג'נדר, גם הומו.

קרא עוד »

משהו קטן על ״סערת הדוריטוס״

משהו קטן על ״סערת הדוריטוס״ (לא זאת שבקיבה שלי במקום ארוחת ערב פעמיים בשבוע), שהוא בעצם משהו קטן וחשוב על הומופוביה גם בכל סערה אחרת.

קרא עוד »

בואו נדבר רגע על חתונה דתית גאה

המילה הגדולה הזו, האירוע הגדול והיקר הזה. עזבו רגע מאבקים, הכרה מהמדינה, הפלות של הצעות חוק לברית זוגיות וחתימה ברבנות. לא מה זה אומר לאנשים אחרים, אלא מה זה אומר בשבילנו-הומואים בחיים קהילתיים דתיים ומוקפים סטרייטים, לא עלינו.

קרא עוד »

"החלטתי שאני חולמת לו עתיד, וזה קרה די מהר שהוא מצא אחרי זה בן זוג"

רגע לפני יום הכיפורים, התארחה צפרירה ווקר, אמא דתיה לשלושה בנים הומואים, בתכנית חשבון נפש עם מרב בטיטו. צפרירה שיתפה בקשיים, במורכבות הקבלה וההכלה, ובתהליך התשובה הקשור אליהן.

קרא עוד »

אני לא מוכן יותר לשקר. לחייך ולהגיד שהכל סבבה כששואלים איך היה בצבא, אני היום כבר לא חיי בפחד, אני חיי בכעס ואני לא אשתוק.

* לחברה שנעלו אותי מחוץ לחדר בגשם, בשלוש בלילה, כי פחדו שההומו שאיתם בחדר יגע בהם: אני מקווה שתגבשו לעצמכם זהות מורכבת ועשירה, כזאת שלא מבוססת ורק על גבריות רעילה ווסאח של יחידה מובחרת ותפסיקו להרגיש שהומו ששוקל 60 קילו מאיים לכם על הקיום.

קרא עוד »

שתפו את המאמר